У КОМІТЕТІ ВІДБУЛОСЯ ОБГОВОРЕННЯ ЗАКОНОДАВЧИХ МЕХАНІЗМІВ ВДОСКОНАЛЕННЯ БОРОТЬБИ З БРАКОНЬЄРСТВОМ

 

          Ініціатор проведення заходу – народний депутат Микола Томенко висловив вдячність Комітету з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності за сприяння у проведенні заходу. Він підкреслив, що об’єднання

зусиль народних депутатів і громадськості сприятиме захисту довкілля, рослинного й тваринного світу.

          Микола Томенко зазначив, що ініційований ним та групою народних депутатів – представників усіх фракцій парламенту проект закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо охорони тваринного та рослинного світу» (реєстр. №2503) дозволить суттєво вдосконалити законодавство в цій сфері.

Парламентарій нагадав, що два роки тому Верховна Рада ухвалила прогресивний закон, який заборонив ввезення, збут і зберігання браконьєрського знаряддя. Водночас, на його думку, нині профільним державним службам не вдається повністю проконтролювати виконання цих норм.

          Голова підкомітету з питань охорони і раціонального використання надр, тваринного та рослинного світу, охорони, раціонального використання та відтворення водних ресурсів, формування національної екологічної мережі, природних ландшафтів та об'єктів природно-заповідного фонду Комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи Андрій Тягнибок підкреслив, що народні депутати прагнуть більш ефективно протидіяти нищенню природного середовища. Він розповів, що нині найбільша проблема – це, те, що браконьєри розглядають незаконний вилов риби як бізнес. Також він А. Тягнибок звернув увагу на небезпеку вивозу щебеню й піску під час нересту риби, оскільки це причиняє надзвичайно велику шкоду  довкіллю, тваринному і рослинному світу.

          Голова громади рибалок Андрій Неліпа запропонував узагалі заборонити рекламу та розповсюдження браконьєрських знарядь в Інтернеті.

Насамкінець народний депутат Микола Томенко запропонував, щоб медіа підключилося до роз’яснювальної роботи по боротьбі з браконьєрством.

Також учасники заходу у Комітеті з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності змогли ознайомитися з вилученими знаряддями сучасного браконьєрства – різними види мереж, капканів, пасток, отрут і інших заборонених способів видобутку тваринного світу.

 

 

Повернутись до списку публікацій

Версія для друку

Ще за розділом


“Новини”

24 квітня 2024 09:00
11 квітня 2024 09:00
01 квітня 2024 14:47
12 березня 2024 16:00
23 лютого 2024 17:00
16 лютого 2024 09:00
22 січня 2024 09:00
09 січня 2024 18:35
25 грудня 2023 18:30
08 грудня 2023 18:27