Голова Комітету


Монастирський Денис Анатолійович


докладніше

Діяльність Комітету

01 листопада 2019, 09:35 Комітет

28 жовтня 2019 року у Комітеті з питань правоохоронної діяльності під головуванням народного депутата України Дануци Олександра Анатолійовича відбулося засідання Робочої групи з опрацювання проектів законів «Про зброю» (реєстр. № 1222) та «Про обіг зброї» (реєстр. № 1222-1)

         У заході взяли участь народні депутати України Павлюк Максим Васильович, Бакумов Олександр Сергійович, Захарченко Володимир Васильович, Арешонков Володимир Юрійович, Федієнко Олександр Павлович, а також заступник Міністра внутрішніх справ України Гончаров Сергій Михайлович та інші службові особи структурних підрозділів МВС, представники Міністерства культури, молоді та спорту України, Адміністрації Державної прикордонної служби України, Служби безпеки України, адвокатських об’єднань, громадських організацій та інших юридичних осіб, науковці вищих навчальних закладів.   

          Згідно із затвердженим Порядком денним, на засіданні Робочої групи авторами були представлені проекти законів України «Про зброю» (реєстр. № 1222) та «Про обіг зброї» (реєстр. № 1222-1), відбулося ґрунтовне обговорення положень цих законопроектів та надані зауваження і пропозиції до них учасниками засідання.

          Зокрема, зверталася увага на можливість видачі дозволів для громадян на нарізну вогнепальну короткоствольну зброю; орган уповноважений на ведення реєстру зброї; понятійний апарат проектів; необхідність підготовки громадян до володіння зброєю (навчання на курсах за аналогом підготовки водіїв транспортних засобів); законодавчу не урегульованість правомірності застосування зброї громадянами при захисті життя, здоров’я, майна від протиправних посягань; необхідність передбачення у проекті положень, регламентуючих обіг спортивної та мисливської зброї; віку, з якого фізична особа може набувати право на зброю та інше.

          За результатами засідання учасниками Робочої групи відзначено, що обіг вогнепальної зброї та бойових припасів до неї має бути врегульований відповідним законом, проекти якого продовжують опрацьовуватися у підкомітеті з питань організації охорони громадської безпеки і порядку та Робочій групі, з подальшим розглядом наданих письмових пропозицій та зауважень до них, перед попереднім розглядом цих проектів Комітетом з питань правоохоронної діяльності у першому читанні в порядку, передбаченому   Регламентом Верховної Ради України.