Діяльність Комітету

03 березня 2020, 11:36 Комітет

2 березня 2020 року у Комітеті з питань правоохоронної діяльності відбулося засідання Робочої групи з напрацювання проекту Закону про цивільну зброю та боєприпаси до неї.

            У заході взяли участь народні депутати України Дануца О.А., Мамка Г.М., Бакумов О.С., Павлюк М.В., Захарченко В.В., Медяник В.А., Федієнко О.П., а також представники Міністерства внутрішніх справ України, Національної поліції України, адвокатських об’єднань та громадських організацій, науковці-криміналісти та інші.   

Головуючий на засіданні Робочої групи Дануца О.А. поінформував присутніх про робочий варіант проекту Закону про цивільну зброю та боєприпаси до неї, напрацюваний з урахуванням положень законопроектів «Про зброю» ( р. № 1222) та «Про обіг зброї» (р. № 1222-1), та наданих правозастосовчими органами, міністерствами (відомствами), науковцями вищих навчальних закладів критичних зауважень і конструктивних пропозицій до них.

Загалом до напрацьованого проекту Закону надійшло 10 листів з пропозиціями від народних депутатів Фріса  І.П., Федієнка О.П.,  Міністерства внутрішніх справ України та семи громадських організацій.

В узагальненому вигляді отримані зауваження в більшості стосуються:

1) носіння короткоствольної та травматичної зброї;

2) переспоряджання боєприпасів для довгоствольної нарізної зброї;

3) засобів зменшення гучності пострілу;

4) дозволів на носіння короткоствольної зброї для охоронних фірм;

5) набування у власність травматичної зброї не вітчизняного виробництва;

6) віку отримання права набування категорій зброї та строків дії дозволів.

 У ході обговорення цих, найбільш дискусійних положень проекту, учасниками засідання погоджено змінити назву проекту на таку: «Про обіг вогнепальної цивільної зброї та бойових припасів до неї». Виключивши при цьому з нього положення: щодо холодної зброї та дозволів на носіння короткоствольної зброї для суб’єктів охоронної діяльності. Також пропонувалося передбачити у тексті проекту положення щодо набуття у власність гладкоствольної короткоствольної зброї для стрільби бойовими припасами, спорядженими еластичними метальними снарядами несмертельної дії та бойові припаси до неї тільки вітчизняного виробництва та інше.  

За результатами обговорення пропозицій до робочого варіанту проекту Закону, учасниками засідання погоджено більшість положень запропонованого робочого варіанту проекту Закону та вирішено підготувати оновлений текст проекту до наступного засідання Робочої групи.