Головна > Текстові публікації > Законопроектна робота у Комітеті > Висновки Комітету до законопроектів щодо яких Комітет є головним

Голова Комітету


Монастирський Денис Анатолійович


докладніше

Діяльність Комітету

Надрукувати Збільшити зону перегляду

Висновки Комітету до законопроектів щодо яких Комітет є головним

14 січня 2015, 16:50 Комітет

Комітетом Верховної Ради України з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності розглянуто поданий народним депутатом України Міщенком С.Г. проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення відповідальності за адміністративні правопорушення у сфері економічної конкуренції, а саме обігу: молока, цукру, зерна тощо» (реєстр. № 1038)

  До реєстр. № 1038
 від 27.11.2014 р.

   ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ

 

Комітетом Верховної Ради України з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності розглянуто поданий народним депутатом України Міщенком С.Г. проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення відповідальності за адміністративні правопорушення у сфері економічної конкуренції, а саме обігу: молока, цукру, зерна тощо» (реєстр. № 1038).

Законопроект спрямований на запобігання порушення законодавства в сфері економічної конкуренції шляхом посилення відповідальності фізичних осіб-підприємців за порушення порядку формування цін і тарифів; невиконання законних вимог посадових осіб центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику з контролю за цінами; а також монополістів на ринку за зловживання монопольним становищем на ринку; неправомірні угоди між підприємцями; порушення законодавства про захист економічної конкуренції.

Законопроектом пропонується внести зміни до статей 165-2, 166-1, 166-2, 166-3 та 188-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення та статей 6, 52 та 55 Закону України «Про захист економічної конкуренції», які передбачають посилення відповідальності за адміністративні порушення у сфері  економічної конкуренції, зокрема, обігу молока, цукру, зерна тощо.

Головне науково-експертне управління Апарату Верховної Ради України вважає, що за результатами розгляду в першому читанні законопроект доцільно відхилити.

Зважаючи на те, що у супровідних документах до законопроекту не наведено належного обґрунтування щодо необхідності збільшення розмірів штрафів за вчинення адміністративних правопорушень, передбачених статтями 165-2, 166-1, 166-2, 166-3 та 188-3 КУпАП, Комітет вважає за можливе рекомендувати Верховній Раді України за результатами розгляду на пленарному засіданні в першому читанні законопроект (реєстр. №1038) повернути суб'єкту права законодавчої ініціативи на доопрацювання.

Співдоповідачем на засіданні Верховної Ради України визначено народного депутата України – голову підкомітету Комітету з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності Дейдея Євгена Сергійовича.

Додаючи висновок Головного науково-експертного управління Апарату Верховної Ради України та проект постанови Верховної Ради України з цього питання, просимо розглянути.

 

Голова Комітету                                                                      А.Кожем’якін