КОМІТЕТ РОЗГЛЯНУВ ЧОТИРИ ПРОЕКТИ ЗАКОНІВ ПРО ЛІКУВАННЯ ЗАСУДЖЕНИХ ДО ПОЗБАВЛЕННЯ ВОЛІ ОСІБ ЗА КОРДОНОМ (РЕЄСТР. № 3461, №2453А, №3479, №3526)

07 листопада 2013, 11:41

        6 листопада 2013 року Комітет з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності розглянув на засіданні чотири проекти законів, які стосуються лікування засуджених до позбавлення волі осіб за кордоном:

-      проект Закону України «Про внесення змін в статтю 84 Кримінального кодексу України щодо можливості лікування за кордоном осіб, засуджених до позбавлення волі» (реєстр. №3461), поданий народним депутатом України Лабунською А.В.,

-      проект Закону України «Про внесення змін до Кримінально-виконавчого кодексу України (щодо забезпечення права засуджених на лікування за кордоном)» (реєстр. №2453а), поданий народним депутатом України    Міщенком С.Г.,

-      проект Закону України «Про заборону вибіркового правосуддя та зняття перешкод до підписання Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом і його державами-членами» (реєстр. №3479), поданий народними депутатами України Яценюком А.П., Кличком В.В., Тягнибоком О.Я.,

-      проект Закону України  «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо гуманізації законодавства про попереднє ув'язнення та забезпечення конституційних прав і свобод осіб, взятих під варту, осіб, засуджених до позбавлення волі, а також засуджених, які перебувають на лікуванні в закладах охорони здоров'я за межами установ виконання покарань)» (реєстр. № 3526), поданий народним депутатом України Купчаком В.Р.

У засіданні Комітету взяли участь Голова фракції Всеукраїнського об'єднання "Батьківщина" Яценюк А.П., Голова фракції Політичної партії "УДАР (Український Демократичний Альянс за Реформи) Віталія Кличка" Кличко В.В., Голова фракції Всеукраїнське об'єднання "Свобода" Тягнибок О.Я.,  народні депутати України – автори законопроектів Міщенко С.Г., Лабунська А.В., представники іноземних дипломатичних установ в України та міжнародних організацій: Даріуш Гурчинський – заступник посла Польщі в Україні, Хуан Мануель Вілаплана Лопез – Представництво Європейського Союзу в Україні, Анка Фельдгузен – постійний заступник Посла Німеччини в Україні, Арнольдас Пранкевічіус – Радник з зовнішніх зв’зків Президента Європейського парламенту, Міхел Аллік – адміністратор юридичного департаменту Європейського парламенту, представники наукової спільноти, засобів масової інформації.

За результатами розгляду було прийнято рішення рекомендувати Верховній Раді Україні направити всі чотири законопроекти на доопрацювання та створити робочу групу на чолі з головою підкомітету Геннадієм Васильєвим.