Комітетом Верховної Ради України з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності розглянуто проект Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про Національну поліцію» (щодо уточнення вимог до осіб, які претендують на зайняття посади поліцейського)» (реєстр. №5367)

Комітет
12 грудня 2016, 17:34

До реєстр. №5367
від 07.11.2016 р.
 

ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ

 

Комітетом Верховної Ради України з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності розглянуто проект Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про Національну поліцію» (щодо уточнення вимог до осіб, які претендують на зайняття посади поліцейського)» (реєстр. №5367), поданий народними депутатами України Немировським А.В. та іншими.

Необхідність прийняття цього законопроекту, як це зазначено у Пояснювальній записці до нього, пояснюється недостатністю отримання повної загальної середньої освіти, а також проходження попередньої фахової підготовки для зайняття посади поліцейського.

З метою підвищення кваліфікаційних вимог до посади працівника поліції (крім поліції охорони і поліції особливого призначення) ініціатори законопроекту пропонують викласти у новій редакції статтю 17 та частину першу статті 49 Закону України «Про Національну поліцію» і встановити, що на службу до поліції приймаються на контрактній основі громадяни України, які пройшли військову службу, мають повну вищу юридичну освіту, володіють державною мовою, здатні за своїми особистими, діловими і моральними якостями, фізичною підготовкою і станом здоров’я виконувати покладені на поліцію завдання.

Проаналізувавши зазначений законопроект народні депутати України – члени Комітету зазначили, що пропозиції з підвищення рівня підготовки поліцейських заслуговують на увагу але потребують досконалого опрацювання, редагування та уточнення на основі висловлених при обговорені пропозицій та зауважень.

Таким чином, Комітет прийняв рішення рекомендувати Верховній Раді України за результатами розгляду на пленарному засіданні у першому читанні законопроект повернути суб'єктам права законодавчої ініціативи на доопрацювання.

Головне науково-експертне управління Апарату Верховної Ради України у своєму висновку зазначає, що за результатами розгляду в першому читанні законопроект доцільно відхилити.

Співдоповідачем на засіданні Верховної Ради України визначено народного депутата України – Голову Комітету з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності Кожем’якіна А.А.

Додаючи висновок Головного науково-експертного управління Апарату Верховної Ради України та проект постанови Верховної Ради України з цього питання, просимо розглянути.

 

 

Голова Комітету                                                                           А.Кожем’якін