Головна > Текстові публікації > Законопроектна робота у Комітеті > Висновки Комітету до законопроектів щодо яких Комітет є головним
21 червня 2017, 12:58 ( Комітет )

Комітет з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності розглянув проект Закону України «Про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо наближення кримінального законодавства України до європейських стандартів України в частині зняття судимості» (реєстр. № 5514)

До реєстр. № 5514 від 09.12.2016 р.
Верховна Рада України


Комітет з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності розглянув проект Закону України «Про внесення змін  до Кримінального кодексу України щодо наближення кримінального законодавства України до європейських стандартів України в частині зняття судимості» (реєстр. № 5514), поданий народними депутатами України  Безбахом Я.Я., Остапчуком В.М. та Развадовським В.Й. 

Проектом передбачається викладення частини другої статті 91 Кримінального кодексу України в такій редакції: «2. Зняття судимості до закінчення строків, зазначених у статті 89 цього Кодексу, не допускається у випадках засудження за умисні тяжкі та особливо тяжкі злочини, передбачені розділами Кримінального кодексу України: ІІ «Злочини проти життя та здоров’я», VI «Злочини проти статевої свободи та статевої недоторканості особи», ХХ «Злочини проти миру, безпеки людства та міжнародного правопорядку» Особливої частини Кримінального кодексу України».

          Головне науково-експертне управління Апарату Верховної Ради України пропонує відхилити законопроект за результатами його розгляду в першому читанні.

          Необхідно відзначити, що обмежень щодо зняття судимості в судовому порядку до закінчення строків, визначених у статті 89 КК України, у випадках засудження особи за умисні тяжкі та особливо тяжкі злочини, а також корупційні злочини, у вітчизняному кримінальному законодавстві до 2015 р. не існувало, що цілком узгоджувалося з конституційним приписом рівності громадян перед законом.

         Разом з цим, в результаті прийняття Закону України «Про Національне антикорупційне бюро України» у жовтні 2014 року, до ч. 2 ст. 91 КК України були внесені зміни, якими передбачено, що дострокове зняття судимості до закінчення строків, зазначених у статті 89 цього Кодексу, не допускається у випадках засудження за умисні тяжкі та особливо тяжкі, а також корупційні злочини. Запровадження цих обмежень було необгрунтованим.

         Таким чином, законодавча пропозиція авторів спрямована на часткове відновлення принципів рівності громадян перед законом та недискримінації.

Зважаючи на викладене та актуальність проекту, Комітет ухвалив рішення рекомендувати Верховній Раді  за результатами розгляду в першому читанні законопроекту реєстр. № 5514 прийняти його за основу.

Співдоповідачем з цього законопроекту на засіданні Верховної Ради  визначено народного депутата України Кожем’якіна Андрія Анатолійовича.

Додаючи проект Постанови Верховної Ради України, висновок Головного науково-експертного управління  та висновки комітетів Верховної Ради України просимо розглянути.

 

 

 

Голова Комітету                                                                     А. Кожем’якін