Головна > Текстові публікації > Законопроектна робота у Комітеті > Висновки Комітету до законопроектів щодо яких Комітет є головним
20 грудня 2017, 13:09 ( Комітет )

Комітетом Верховної Ради України з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності розглянуто на своєму засіданні 20 грудня 2017 року проект Закону України «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо відповідальності за виготовлення та пропаганду георгіївської (гвардійської) стрічки» (реєстр. № 7244)

До реєстр. № 7244 від 27.10.2017р. 

ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ

 Комітетом Верховної Ради України з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності розглянуто на своєму засіданні        20 грудня 2017 року поданий Кабінетом Міністрів України проект Закону України «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо відповідальності за виготовлення та пропаганду георгіївської (гвардійської) стрічки» (реєстр. № 7244).

Законопроект розроблено у зв’язку з необхідністю врегулювати законодавчі прогалини, які виникли при прийнятті Верховною Радою України Закону України «Про внесення зміни до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо заборони виготовлення та пропаганди георгіївської (гвардійської) стрічки» від 16 травня 2017 року № 2031-VIII.

Законом не було визначено, які саме органи наділені повноваженнями розглядати справи про адміністративні правопорушення, передбачені статтею 1733 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі – КУпАП), а також які особи матимуть право складати протоколи про адміністративні правопорушення за виготовлення та пропаганду георгіївської (гвардійської) стрічки.

У зв’язку з цим, законопроектом реєстр. № 7244 пропонується внести зміни до статей 221, 222 та 255 КУпАП, визначивши уповноважених посадових осіб, які матимуть право складати протоколи про адміністративні правопорушення за виготовлення та пропаганду георгіївської (гвардійської) стрічки, а також органів державної влади, до компетенції яких відноситиметься розгляд цих протоколів та притягнення до відповідальності.

Зокрема, відповідно до положень законопроекту, органам Національної поліції України пропонується надати право розглядати справи про адміністративні правопорушення, передбачені частиною першою статті 1733 КУпАП «Виготовлення та пропаганда георгіївської (гвардійської) стрічки», водночас розглядати справи про адміністративні правопорушення, передбачені частиною другою статті 1733 КУпАП, уповноважено суддів районних, районних у місті, міських чи міськрайонних судів.

Головне науково-експертне управління Апарату Верховної Ради України вважає, що за результатами розгляду  у першому читанні законопроект може бути прийнятий за основу із урахуванням висловлених ним зауважень та пропозиції.

За наслідками обговорення на засіданні Комітетом прийнято рішення рекомендувати Верховній Раді України за результатами розгляду на пленарному засіданні в першому читанні прийняти його за основу та в цілому.

Співдоповідачем на засіданні Верховної Ради України визначено народного депутата України – Голову Комітету з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності Кожем’якіна Андрія Анатолійовича.

Додаючи висновок Головного науково-експертного управління Апарату Верховної Ради України та висновок Комітету Верховної Ради України з питань бюджету з цього питання, просимо розглянути.

 

 

Голова Комітету                                                                   А.Кожем’якін