Головна > Текстові публікації > Законопроектна робота у Комітеті > Висновки Комітету до законопроектів щодо яких Комітет є головним
18 квітня 2018, 11:10 ( Комітет )

Комітетом Верховної Ради України з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності на засіданні, що відбулось 18 квітня 2018 року (протокол № 88), розглянуто проект Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо підстав проведення експертизи» (реєстр. № 8116)

До реєстр. № 8116 від 14.03.2018 р.

                                                                  ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ

 

Комітетом Верховної Ради України з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності на засіданні, що відбулось 18 квітня 2018 року (протокол № 88), розглянуто проект Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо підстав проведення експертизи» (реєстр. № 8116), поданий народними депутатами України Воропаєвим Ю.М., Долженковим О.В. та Матвієнковим С.А.

Приводом для внесення законопроекту стали зміни до Кримінального процесуального кодексу України, які набули чинності 16 березня 2018 р., відповідно до яких, зокрема, судово-медична експертиза має здійснюватися лише на підставі рішення суду за місцем юридичної реєстрації органу досудового розслідування. Це стосується і обов’язкової експертизи після смерті людини. Процедура отримання дозволу на поховання потребуватиме висновку експерта через суд і похорони затягуються на невизначений термін.

У законопроекті передбачається встановити, що експертиза проводиться експертом за зверненням сторони кримінального провадження або за дорученням слідчого судді чи суду, якщо для з’ясування обставин, що мають значення для кримінального провадження, необхідні спеціальні знання.

У зв’язку з цим пропонується внести зміни до статей 242, 243, 244 Кримінального процесуального кодексу України та виключити статтю 71   у Законі України «Про судову експертизу».

Головне науково-експертне управління підтримує зазначений законопроект, разом з тим, зазначає, що зміни до Закону України «Про судову експертизу» мають бути комплексними, адже фрагментарне виключення однієї норми не вирішують проблему, яка виникла у зв’язку з прийняттям Закону № 2147-VIII, і пропонує повернути законопроект на доопрацювання.

Проаналізувавши законопроект, члени Комітету зазначили практичну потребу в запропонованих змінах до КПК та ухвалили рішення («за» - 12 голосів) рекомендувати Верховній Раді України прийняти законопроект в першому читанні за основу.

          Співдоповідачем на пленарному засіданні Верховної Ради України визначено Голову Комітету Верховної Ради України з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності – народного депутата України Кожем’якіна Андрія Анатолійовича.

Додаючи проект постанови Верховної Ради України та висновок Головного науково-експертного управління Апарату Верховної Ради України з цього питання, просимо розглянути.

 


Голова Комітету                                                                  А.КОЖЕМ’ЯКІН

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                                              

                                                                                    

 

 

 

 

 

 

 

                                                                                                                

 

 

2