03 червня 2016, 16:39 ( Комітет )

3 червня 2016 року відбулася зустріч Голови Комітету Верховної Ради України з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності Андрія Кожем’якіна з представниками Офісу Ради Європи

 

     

   3 червня 2016 року Голова Комітету Андрій Кожем’якін провів робочу зустріч з паном Крістосом Джакумопулосом, Директором з прав людини Генерального Директорату з прав людини та верховенства права Ради Європи та паном Реджісом Брійа, новопризначеним Спеціальним представником Генерального секретаря Ради Європи в Україні.

         На зустрічі також були присутні пан Мортен Енберг - новопризначений Голова Офісу Ради Європи в Україні, пані Олена  Литвиненко  - заступник Голови Офісу Ради Європи та пані Кетеван Цхомелідзе - керівник проекту «Подальша підтримка реформи кримінальної юстиції в Україні».


         Під час робочої зустрічі сторони обговорили низку питань щодо реформи кримінальної юстиції. Зокрема, Голова Комітету Андрій Кожем’якін, наголосив на необхідності продовження співпраці під час роботи над такими надзвичайно важливими проектами Законів України як: проект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запровадження кримінальних проступків», «Про приватну детективну (розшукову) діяльність», а також відмітив необхідність внесення змін до Закону України «Про прокуратуру» в зв’язку з прийняттям Верховною Радою України 2 червня 2016 року змін до Конституції України.

         Сторони обговорили практичне застосування положень про Державне бюро розслідувань, визначились щодо подальшої роботи над законопроектом про конфіскацію необґрунтовано набутих активів та окрему увагу приділили новому законопроекту про оперативно-розшукову діяльність, який буде зареєстровано найближчим часом.


         Пан Реджіс Брійа висловив впевненість в тому, що Офіс Ради Європи, а особливо проект «Щодо подальшої підтримки реформи кримінальної юстиції в Україні» під керівництвом Кетеван Цхомелідзе, і надалі прийматиме активну участь в обговоренні зазначених законопроектів та надаватиме консультативну допомогу.

         В свою чергу, Директор з прав людини Генерального Директорату з прав людини та верховенства права Ради Європи пан Крістос Джакумопулос поінформував учасників зустрічі про те, що вже наступного тижня Офіс Ради Європи планує надати свої експертні висновки до проектів законів України «Про приватну детективну (розшукову) діяльність» та «Про Дисциплінарний статут Національної поліції України».

         Наступну консультативну зустріч, присвячену обговоренню законопроекту «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запровадження кримінальних проступків» заплановано на середину липня 2016 року.