22 лютого 2018, 15:52 ( Комітет )

22 лютого 2018 року відбулось перше установче засідання робочої групи при Комітеті з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності щодо напрацювання системних змін до Кримінального процесуального кодексу України за результатами аналізу його правозастосування протягом п’яти років від дня набрання чинності нової редакції

Перший заступник голови Комітету з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності Микола Паламарчук, якого обрано головою робочої групи, нагадав, що на засіданні Комітету 6 грудня 2017 року було ухвалено рішення про створення робочої групи при Комітеті щодо напрацювання системних змін до Кримінального процесуального кодексу за результатами аналізу його правозастосування протягом п’яти років від дня набрання чинності нової редакції.
В засіданні робочої групи взяли участь народні депутати України – члени Комітету з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності, представники Консультативної місії Європейського Союзу України, Генеральної прокуратури України, Міністерства юстиції України, Національної поліції України, Служби безпеки України, Державної прикордонної служби України, Верховного суду України, Національного антикорупційного бюро України, Управління державної охорони України, Адвокатури, науковці та представники громадськості.
Голова робочої групи Паламарчук М.П. запропонував більше зосередитись на процесуальних та організаційних питаннях роботи групи. Наголосив на необхідності правильно все спланувати, узгодити напрямки роботи, форми взаємодії, сфери зосередження зусиль, задля максимальної ефективності та досягання бажаного результату.

В результаті спільного обговорення було сформовано 5 робочих підгруп:

1.     Підгрупа щодо вдосконалення загальних положень КПК;

2.     Підгрупа щодо підвищення ефективності досудового розслідування;

3.     Підгрупа щодо вдосконалення процедури застосування заходів забезпечення кримінального провадження;

4.     Підгрупа щодо вдосконалення інституту спрощеного порядку розслідування кримінальних правопорушень (кримінальний проступок), спеціального досудового розслідування (in absentia) та особливих порядків кримінального провадження;

5.     Підгрупа щодо вдосконалення судового провадження у всіх судових інстанціях та виконання судових рішень.

Наприкінці заходу головуючий подякував за роботу всім учасникам заходу та закликав до подальшої співпраці в рамках роботи підгруп.