Діяльність Комітету

Аудіо ВідеоФото

Медіа-архів

RSS
09 вересня 2016, 14:00 Комітет

8 вересня 2016 року відбулася зустріч Голови підкомітету з питань боротьби з організованою злочинністю Комітету з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності Бухарєва Владислава Вікторовича з представниками офісу Ради Європи Джорджі Йохадзе, Ніною Баришніковою, Марко Юрічем та Маркко Куннапу, під час якої було обговорено питання кіберзлочинності та кібербезпеки

Владислав Бухарєв поінформував учасників зустрічі про напрацювання робочої групи, яка складається з народних депутатів України – членів Комітету з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності, спрямованих на протидію кіберзлочинності шляхом підготовки та реформування законодавства у сфері інформаційної безпеки.

Зокрема, мова йшла про зареєстрований у Верховній Раді України проект Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо посилення відповідальності за вчинені правопорушення у сфері інформаційної безпеки та боротьби з кіберзлочинністю» (реєстр. № 2133а від 19.06.2015 р.), проекти законів України , які наразі опрацьовуються Комітетом : «Про внесення змін до  Кримінального кодексу України щодо встановлення відповідальності за кібертероризм» (реєстр. № 2439а від 24.07.2015 р.) та «Про внесення змін до Кримінального кодексу України» (щодо посилення відповідальності за кібертероризм та кіберзлочини)» (реєстр. № 2328а від 10.07.2015 р.) Окрім цього, у Комітеті з питань інформатизації та зв'язку опрацьовується проект Закону України «Про основні засади забезпечення кібербезпеки України» (реєстр. № 2126а - доопрацьований). За результатами розгляду на засіданні Комітету від 6 липня 2016 року зазначений законопроект рекомендовано прийняти за основу та  наразі він очікує розгляду на пленарному засіданні Верховної Ради України.

В свою чергу, експерти Офісу Ради Європи поінформували присутніх про мету свого перебування в Україні, а саме здійснення оцінки законодавства України у сфері застосування процедурних повноважень правоохоронних органів в рамках Будапештської конвенції про кіберзлочинність та висловили готовність до співпраці над вдосконаленням українського законодавства з метою приведення його у відповідність до цієї конвенції.   

На останок зустрічі експерти Ради Європи зазначили, що за результатами проведеної ними оцінки у листопаді 2016 року буде підготовлено звіт з детальним описом можливих рішень, які можуть бути запропоновані для внесення поправок до чинного законодавства.