Комітетом Верховної Ради України з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності розглянуто проект Закону про внесення змін до статті 276 Кримінального кодексу України щодо підвищення ефективності забезпечення безпеки руху та експлуатації транспорту (реєстр. №2325)
06 липня 2016, 15:33
До реєстр. №2325
від 05.03.2015 р.
ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ
Комітетом Верховної Ради України з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності розглянуто проект Закону про внесення змін до статті 276 Кримінального кодексу України щодо підвищення ефективності забезпечення безпеки руху та експлуатації транспорту (реєстр. №2325), поданий народним депутатом України Соляром В.М.
Проект Закону, як зазначено у пояснювальній записці до нього, вноситься з метою приведення законодавства України про кримінальну відповідальність з питань забезпечення безпеки руху та експлуатації транспорту у відповідність до загальновизнаних норм, принципів міжнародного права та міжнародних стандартів, підвищення ефективності запобігання та протидії злочинним порушенням правил безпеки руху або експлуатації залізничного, водного чи повітряного транспорту з врахуванням позитивного зарубіжного досвіту країн пострадянського простору та високорозвинених європейських держав.
У законопроекті пропонується викласти статтю 276 «Порушення правил безпеки руху або експлуатації залізничного, водного чи повітряного транспорту» Кримінального кодексу України в новій редакції, згідно з якою обов’язковим елементом складу злочину, передбаченого частиною 1 даної статті, буде настання суспільно небезпечних наслідків у вигляді заподіяння потерпілому середньої тяжкості чи тяжких тілесних ушкоджень або заподіяння великої матеріальної шкоди.
Проаналізувавши зазначений законопроект народні депутати України – члени Комітету зазначили, що пропозиції з удосконалення передбаченої проектом Закону норми Кримінального кодексу України заслуговують на увагу але потребують досконалого опрацювання, редагування та уточнення на основі висловлених при обговорені пропозицій та зауважень.
Таким чином, Комітет прийняв рішення рекомендувати Верховній Раді України за результатами розгляду на пленарному засіданні у першому читанні законопроект повернути суб'єкту права законодавчої ініціативи на доопрацювання.
Головне науково-експертне управління Апарату Верховної Ради України у своєму висновку зазначає, що за результатами розгляду в першому читанні законопроект доцільно відхилити.
Комітет Верховної Ради України з питань запобігання і протидії корупції зазначив, що у проекті акта не виявлено корупціогенних факторів і проект акта відповідає вимогам антикорупційного законодавства.
Співдоповідачем на засіданні Верховної Ради України визначено народного депутата України – Голову Комітету з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності Кожем’якіна А.А.
Додаючи висновки Головного науково-експертного управління Апарату Верховної Ради України, Комітету Верховної Ради України з питань запобігання і протидії корупції та проект постанови Верховної Ради України з цього питання, просимо розглянути.
Голова Комітету А.Кожем’якін