Комітет Верховної Ради України з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності на своєму засіданні розглянув, поданий народним депутатом України Заставним Р.Й. проект Закону України «Про внесення змін до статті 365-2 Кримінального кодексу України (щодо посилення відповідальності за зловживання повноваженнями особами, які надають публічні послуги)» (реєстр. № 2383а)
02 листопада 2016, 16:08
Комітет Верховної Ради України з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності на своєму засіданні розглянув, поданий народним депутатом України Заставним Р.Й. проект Закону України «Про внесення змін до статті 365-2 Кримінального кодексу України (щодо посилення відповідальності за зловживання повноваженнями особами, які надають публічні послуги)» (реєстр. № 2383а).
Зазначений проект Закону ініціюється, як зазначається у Пояснювальній записці до нього, з метою оптимізації кримінально-правового механізму протидії і запобігання корупційній злочинності.
Для досягнення цієї мети, законопроектом пропонуються внести зміни до статей 364-1, 365-2 Кримінального кодексу України.
· У санкції частини 2 статті 364-1 КК "Зловживання повноваженнями службовою особою юридичної особи приватного права незалежно від організаційно-правової форми" пропонується зменшити мінімальний розмір покарання у виді штрафу із чотирьохсот до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
· У санкції частини 1 статті 365-2 КК збільшити строк обмеження волі з трьох до чотирьох років за зловживання своїми повноваженнями аудитором, нотаріусом, оцінювачем, іншою особою, яка не є державним службовцем, посадовою особою місцевого самоврядування, але здійснює професійну діяльність, пов’язану з наданням публічних послуг.
Комітет звертає увагу на те, що назва законопроекту не відповідає змісту, адже в назві згадується лише стаття 365-2 КК і нічого не сказано про статтю 364-1 КК. Крім того, у Пояснювальній записці та у Порівняльній таблиці до законопроекту відсутні будь-які положення стосовно змін до статті 364-1 КК.
Проаналізувавши законопроект, Комітет вважає за необхідне рекомендувати Верховній Раді України за результатами розгляду його у першому читанні відхилити.
Головне науково-експертне управління Апарату Верховної Ради України дотримується такої ж думки .
Висновок Комітету Верховної Ради України з питань запобігання і протидії корупції – законопроект відповідає вимогам антикорупційного законодавства, але потребує приведення у відповідність до вимог нормопроектувальної техніки.
Співдоповідачем із зазначеного питання на пленарному засіданні Верховної Ради України визначено Голову Комітету з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності – народного депутата України Кожем’якіна Андрія Анатолійовича.
Додаючи проект Постанови Верховної Ради України, висновки Головного науково-експертного управління Апарату Верховної Ради України та Комітету Верховної Ради України з питань запобігання і протидії корупції з цього питання, просимо розглянути.
Голова Комітету А.Кожем’якін