10 лютого 2020, 13:00 ( Комітет )

Комітетом Верховної Ради України з питань правоохоронної діяльності та Комітетом Верховної Ради України з питань правової політики 12 лютого 2020 року будуть проведені спільні комітетські слухання на тему: «Перспективи розвитку, проблематика формування та функціонування інституту присяжних в Україні»

12 лютого 2020 року о 15:00 у конференц-залі за адресою: м. Київ, вул. Грушевського, 5, за ініціативи Комітету Верховної Ради України з питань правоохоронної діяльності та Комітету Верховної Ради України з питань правової політики відбудуться спільні комітетські слухання на тему: «Перспективи розвитку, проблематика формування та функціонування інституту присяжних в Україні».

Метою проведення заходу є обговорення актуальних питань реалізації конституційних засад безпосередньої участі народу при здійсненні правосуддя; порівняльний аналіз правової природи, форм і процедур організації та діяльності судів за участю представників народу при здійсненні правосуддя у різних галузях судочинства; обговорення недоліків та проблем функціонування сучасного інституту суду присяжних і вироблення рекомендацій щодо їх усунення.

Передбачається презентація та експертне обговорення поданих Кабінетом Міністрів України проектів законів України «Про внесення змін до Закону України "Про судоустрій і статус суддів" щодо удосконалення порядку формування списку присяжних» (реєстр. № 2709) та «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення участі присяжних у здійсненні правосуддя» (реєстр. № 2710), а також альтернативних до них законопроектів за реєстр. № 2709-1 та № 2710-1, поданих народним депутатом України Власенком  С.В.

У відкритих спільних комітетських слуханнях візьмуть участь народні депутати України, керівництво Кабінету Міністрів України, Міністерства юстиції України, Конституційного Суду України, Верховного Суду, Вищого антикорупційного суду України, Державної судової адміністрації України, Офісу Генерального прокурора, інших правоохоронних органів, міністерств та відомств, представники судової гілки влади, адвокатури, наукових установ, міжнародних організацій, національних громадських організацій та засобів масової інформації.

Форматом спільних комітетських слухань передбачено, що за результатами проведеного обговорення та висловлених учасниками слухань пропозицій будуть розроблені відповідні Рекомендації та надіслані відповідним органам державної влади та їх посадовим особам для обов’язкового розгляду та використання у своїй роботі, представникам експертного середовища та громадськості.

Запрошуємо взяти участь у спільних комітетських слуханнях та надати свої пропозиції до проекту Рекомендацій на адреси Комітету з питань правоохоронної діяльності та Комітету з питань правової політики або на електронну адресу karchemska@v.rada.gov.ua.

Прохід учасників слухань здійснюватиметься через 9 під’їзд по вул.  Грушевського 18/2 (проходження виключно за наявності паспорту особи).

Контакти: (044) 255-30-67, 255- 35-47;Порядок денний та Регламент слухань

http://komzakonpr.rada.gov.ua/uploads/documents/32534.pdf

Список учасників спільних комітетських слухань

http://komzakonpr.rada.gov.ua/uploads/documents/32535.pdf


Документи до законопроектів №№ 2709, 2709-1, 2710, 2710-1