Головна > Текстові публікації > Тимчасові (архів)

Діяльність Комітету

Законопроектна робота

Аудіо ВідеоФото

Медіа-архів

RSS
20 серпня 2010, 17:35

Про практику застосування Закону України "Про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо встановлення відповідальності за незаконні дії стосовно отруйних речовин та сильнодіючих лікарських засобів" від 05.04.2007 № 875-V

Комітет з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності проаналізував практику застосування Закону України «Про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо встановлення відповідальності за незаконні дії стосовно отруйних речовин та сильнодіючих лікарських засобів» від 05.04.2007 № 875-V.

Законом запроваджено відповідальність за порушення правил чи незаконне виробництво, виготовлення, придбання, перевезення, пересилання, зберігання отруйних і сильнодіючих речовин та лікарських засобів, що вчинено повторно, за попередньою змовою групою осіб, або у великих розмірах (ч. 3 ст. 321 КК України), чи в особливо великих розмірах (ч. 4 ст. 321 КК України).

 

Згідно з даними Генеральної прокуратури України, доцільність запровадження відповідних законодавчих норм підтверджується кількістю розслідуваних справ про такі злочини. Так, зокрема починаючи з другого півріччя 2007 року, у провадженні органів внутрішніх справ перебувала 531 справа, порушена за ч.3 ст. 321 КК України та 116 справ – за ч.4 ст. 321 КК України, що разом становить 36, 6% від загальної кількості справ, порушених за ст. 321 КК України.

За інформацією наданою Міністерством внутрішніх справ України про стан боротьби зі злочинами у сфері незаконного виробництва, виготовлення, придбання, перевезення, пересилання, зберігання з метою збуту або збут отруйних і сильнодіючих речовин або отруйних чи сильнодіючих лікарських засобів протягом другої половини 2007 року виявлено 2907 фактів незаконного обігу сильнодіючих та отруйних лікарських засобів, за якими порушено 1027 кримінальних справ за ст. 321 КК України, у 2008 році – 4,5 тис. фактів незаконного обігу сильнодіючих та отруйних лікарських засобів і порушено – 1,6 тис кримінальних справ, у 2009 році – 2,6 тис. фактів незаконного обігу сильнодіючих та отруйних лікарських засобів, порушено – 396 кримінальних справ.

Як зазначають у секретаріаті Комітету, аналіз виконання закону свідчить, що значних результатів у вирішенні проблеми протидії наркоманії та наркозлочинності, на жаль, не було досягнуто. Адже, за 2008 рік у справах цієї категорії постановлено обвинувальні вироки стосовно 588 осіб. До покарання у виді позбавлення волі засуджену 91 особу, до штрафу – 208. Крім того, 285 осіб звільнено від призначеного покарання з випробуванням на підставі ст. 75 КК України. У минулому році кількість засуджених становила 174 особи. З них позбавлення волі призначено 58 особам, штраф – 31 особі та 72 особи звільнено від відбування покарання з випробуванням.

Отже, зменшення кількості порушених кримінальних справ та винесених обвинувальних вироків вказує на певне зниження активності правоохоронних органів за даним напрямком діяльності, що сприяє подальшому розповсюдженню наркоманії та наркозлочинності серед населення, і особливо молоді.

 

Інформація:

·        Міністерства внутрішніх справ України, Генеральної прокуратури України, Державної судової адміністрації України