14 червня Голова Комітету Андрій Кожем’якін взяв участь у П’ятій зустрічі парламентсько–громадської платформи «Правоохоронні органи: компетенції, розмежування повноважень і синергія», яка є спільною ініціативою Координатора проектів ОБСЄ в Україні та Консультативної місії Європейського Союзу в Україні у відповідь на виклики, що виникають в рамках процесу докорінних реформ, що тривають в Україні.

Голова Комітету у своєму вступному слові подякував представникам міжнародних організацій за постійну допомогу Україні у здійсненні реформ, у тому числі правоохоронної системи, підсумував результати вирішення проблемних питань правоохоронних органів в ході застосування Кримінального процесуального кодексу України, які були окреслені на минулорічній парламентсько-громадській платформі.

Також поінформував про стан та перспективи законотворчого процесу забезпечення правоохоронної діяльності, зокрема щодо ситуації навколо безсистемного внесення змін до кримінального та кримінального процесуального законодавства і окреслив шляхи її вирішення, наголосивши на недопустимості постійної зміни правил підслідності між правоохоронними органами, які закріпленні в статті 216 Кримінального процесуального кодексу України,

Також було поінформовано про те, що Комітет постійно виправляє негативні зміни до Кримінального процесуального кодексу, ефективно працює робоча група при Комітеті з напрацювання системних змін до Кримінального процесуального кодексу, проведено всі необхідні законотворчі етапи для того, щоб був вирішений комплекс правових, організаційних та кадрових питань, пов’язаних із забезпеченням початку повноцінного функціонування Державного бюро розслідувань.

Зі вступним словом також виступив Голова представництва Європейського Союзу в Україні Хюґ Мінгареллі,  в.о. Голови Консультативної місії Європейського Союзу в Україні Фредерік Весслау та Голова Представництва НАТО в Україні Александер Вінніков.

Під час платформи відбулися декілька дискусій, а саме щодо сфер повноважень Державного бюро розслідувань, Служби безпеки України та проблемних питань і шляхів покращення співпраці Національного антикорупційного бюро України з іншими правоохоронними органами України.


Під час проведення п’ятої платформи було закцентовано увагу на тому, що такий формат дискусії за участю парламентаріїв, експертів, науковців, представників уряду, неурядових організацій та представників громадськості на теми, присвячені питанням реформування і теми, що турбують суспільство є актуальним та в подальшому сприятимуть прозорості, ефективності та підзвітності процесу реформування сектору цивільної безпеки.

Повернутись до списку публікацій

Версія для друку

Ще за розділом


“Зустрічі”

01 лютого 2019 15:05
04 вересня 2018 14:50
14 червня 2018 09:23
11 червня 2018 09:26
25 травня 2018 09:34
22 лютого 2018 15:35
23 листопада 2017 16:58
22 листопада 2017 року відбулася міжнародна конференція на тему: "Кримінальний процесуальний кодекс України 2012 р.: проблеми застосування та перспективи удосконалення", організатором якої виступив Комітет Верховної Ради України з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності спільно з Комітетом Верховної Ради України з питань правової політики та правосуддя. Захід відбувся за підтримки Консультативної місії Європейського Союзу в Україні.
13 жовтня 2017 16:55
29 вересня 2017 16:06
29 вересня 2017 15:36