До реєстр. №2545
від 03.04.2015 р.
ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ
Комітетом Верховної Ради України з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності розглянуто проект Закону про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо звільнення від кримінальної відповідальності судді (реєстр. №2545), поданий народним депутатом України Власенком С.В.
Проект Закону, як зазначено у пояснювальній записці до нього, вноситься з метою встановлення організатора вчинення злочину, передбаченого статтею 375 КК України, оскільки організатор займає найвищу ланку в ієрархії злочинного угруповання.
У законопроекті пропонується доповнити статтю 375 "Постановлення суддею (суддями) завідомо неправосудного вироку, рішення, ухвали або постанови" Кримінального кодексу України частиною третьою, в якій передбачається спеціальний вид звільнення від кримінальної відповідальності, згідно з яким "суддя, який постановив завідомо неправосудне судове рішення звільняється від кримінальної відповідальності, якщо стосовно нього чинився тиск головою суду чи його заступниками, або службовими особами, які займають особливо відповідальне становище з метою постановлення ним такого завідомо неправосудного судового рішення та він до винесення йому вироку добровільно заявив про такий тиск відповідному органу досудового розслідування, прокурору, суду та надав належні і допустимі докази здійснення такого тиску. Повторне звільнення від відповідальності за вищевказаних обставин не допускається". У зв’язку з цим частину 3 статті 368 КК пропонується доповнити вказівкою на статтю 375 КК.
Проаналізувавши та обговоривши положення проекту Закону, члени Комітету відмітили актуальність його положень, а також висловити окремі зауваження та пропозиції щодо його удосконалення.
Таким чином, Комітет прийняв рішення рекомендувати Верховній Раді України за результатами розгляду на пленарному засіданні у першому читанні проект Закону прийняти за основу.
Головне науково-експертного управління Апарату Верховної Ради України у своєму висновку зазначає, що за результатами розгляду в першому читанні законопроект доцільно відхилити.
Комітет Верховної Ради України з питань запобігання і протидії корупції зазначив, що у проекті акта не виявлено корупціогенних факторів і проект акта відповідає вимогам антикорупційного законодавства.
Співдоповідачем на засіданні Верховної Ради України визначено народного депутата України – Голову Комітету з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності Кожем’якіна А.А.
Додаючи висновки Головного науково-експертного управління Апарату Верховної Ради України, Комітету Верховної Ради України з питань запобігання і протидії корупції та проект постанови Верховної Ради України з цього питання, просимо розглянути.
Голова Комітету А.Кожем’якін