Головна > Текстові публікації > Законопроектна робота у Комітеті > Висновки Комітету до законопроектів щодо яких Комітет є головним

Діяльність Комітету

Аудіо ВідеоФото

Медіа-архів

RSS
Надрукувати Збільшити зону перегляду

Висновки Комітету до законопроектів щодо яких Комітет є головним

09 серпня 2018, 14:12

Комітет Верховної Ради України з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності на своєму засіданні, яке відбулося 23 травня 2018 року, розглянув проект Закону України «Про внесення змін до Кримінального кодексу України (щодо посилення кримінальної відповідальності)» (реєстр. №4710).

До реєстр. №4710

                                                                                                          від 23.05.2016


 

                                                                                             ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ

 

          Комітет Верховної Ради України з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності на своєму засіданні, яке відбулося 23 травня 2018 року, розглянув поданий народними депутатами України  А. Шиньковичем та
О. Герегою проект Закону України «Про внесення змін до Кримінального кодексу України (щодо посилення кримінальної відповідальності)» (реєстр. №4710).

          Зазначений законопроект вноситься з метою посилення кримінальної відповідальності за окремі види злочинів проти власності: крадіжка, грабіж та розбій, що сприятиме запобіганню вчинення вказаних злочинів.

          Для досягнення цієї мети законопроектом пропонується внесення змін до ст.ст.185, 186, 187 Кримінального кодексу України.

            Комітет дійшов висновку, що такий законодавчий підхід є дещо невиваженим, оскільки збільшення мінімального строку позбавлення волі у частині 3 статті 185, частині 1 статті 186 та частині 1 статті 187 КК в сукупності з іншими пропозиціями проекту призведе до такого зменшення різниці між мінімальним та максимальним строками позбавлення волі у цих нормах, яке фактично зведе нанівець можливість застосування суддями принципу індивідуалізації кримінального покарання (пункт 3 частини 1 статті 65 КК).

Також, запропонована редакція частини 1 статті 186 КК містить безальтернативну санкцію, тобто єдиним видом кримінального покарання ініціатори проекту пропонують визнати позбавлення волі на певний строк. Але ця пропозиція у даному конкретному випадку суперечить загальним засадам призначення покарання (стаття 65 КК), відповідно до яких особі, яка вчинила злочин, має бути призначене покарання, необхідне й достатнє для її виправлення та попередження нових злочинів.

          Проаналізувавши законопроект, Комітет вважає за необхідне рекомендувати Верховній Раді України за результатами розгляду його у першому читанні відхилити.

          Такої ж думки дотримується і Головне науково-експертне управління Апарату Верховної Ради України.

          Відповідно до висновку Комітету Верховної Ради України з питань запобігання і протидії корупції - проект акта відповідає вимогам антикорупційного законодавства.

          Співдоповідачем із зазначеного питання на пленарному засіданні Верховної Ради України визначено Голову Комітету з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності – народного депутата України Кожем’якіна Андрія Анатолійовича.

          Додаючи проект Постанови Верховної Ради України, висновки Головного науково-експертного управління Апарату Верховної Ради України, Комітету Верховної Ради України з питань запобігання і протидії корупції, Комітету з питань правової політики та правосуддя та Комітету з питань бюджету з цього питання, просимо розглянути.

 

          Голова Комітету                                                                     А.Кожем’якін