від 04.10.2016 року
ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ
Комітетом Верховної Ради України з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності розглянуто поданий народним депутатом України Луценком І.В. проект Закону України «Про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України щодо підстав для здійснення кримінального провадження за нововиявленими обставинами» (реєстр. № 5219).
Зазначеним законопроектом пропонується усунути пунктуаційну помилку в пункті першому частини другої статті 459 Кримінального процесуального кодексу України, а саме добавити кому після слова «перекладу», оскільки згідно з чинною редакцією цього пункту «нововиявленими обставинами визнаються штучне створення або підроблення доказів, неправильність перекладу висновку і пояснень експерта, завідомо неправдиві показання свідка, потерпілого, підозрюваного, обвинуваченого, на яких ґрунтується вирок». Відсутність коми після слова «перекладу» унеможливлює перегляд судових рішень, що набрали законної сили, за нововиявленими обставинами у зв’язку з неправильністю висновку і пояснень експерта.
Проаналізувавши законопроект, члени Комітету зазначили, що неправдивість висновку експерта може потягти за собою неправильність висновків, викладених у судовому рішенні, і як наслідок, незаконне засудження особи, а прийняття законопроекту забезпечить можливість перегляду судових рішень за нововиявленими обставинами, як у зв’язку із неправильністю перекладу висновків і пояснень експерта так і у зв’язку з неправильністю самих висновку і пояснень експерта.
З огляду на зазначене, Комітет ухвалив рішення рекомендувати Верховній Раді України прийняти проект Закону України «Про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України щодо підстав для здійснення кримінального провадження за нововиявленими обставинами» (реєстр. № 5219) за основу та в цілому як Закон.
Головне науково-експертне управління вважає, що законопроект може бути прийнятий за основу.
Доповідачем на засіданні Верховної Ради України визначено Голову Комітету Верховної Ради України з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності – народного депутата України Кожем’якіна Андрія Анатолійовича.
Додаючи висновки Головного науково-експертного управління Апарату Верховної Ради України та Комітету з питань запобігання і протидії корупції з цього питання, просимо розглянути.
Голова Комітету А.КОЖЕМ’ЯКІН