Головна > Текстові публікації > Законопроектна робота у Комітеті > Висновки Комітету до законопроектів щодо яких Комітет є головним

Діяльність Комітету

Аудіо ВідеоФото

Медіа-архів

RSS
Надрукувати Збільшити зону перегляду

Висновки Комітету до законопроектів щодо яких Комітет є головним

14 березня 2018, 17:27 Комітет

Комітет Верховної Ради України з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності 14 березня 2018 року розглянув проект Закону України «Про Дисциплінарний статут пенітенціарної системи» (реєстр. № 8083)

До реєстр. № 8083 від 01.03.2018 р. 

Верховна Рада України

 

Комітет Верховної Ради України з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності 14 березня 2018 року (протокол № 85) розглянув проект Закону України «Про Дисциплінарний статут пенітенціарної системи» (реєстр. № 8083), поданий народними депутатами України Кожем’якіним А.А., Паламарчуком М.П. та іншими. 

Проектом визначається сутність службової дисципліни, обов’язки осіб рядового і начальницького складу пенітенціарної системи стосовно її дотримання, види заохочень та дисциплінарних стягнень, порядок і права керівників щодо їх застосування, а також порядок оскарження дисциплінарних стягнень. Поданий на розгляд парламенту України законопроект є вкрай необхідним та актуальним для сучасної системи виконання кримінальних покарань

           Законопроект містить у собі Загальні положення, що складаються з трьох статей; Розділ ІІ «Обов’язки осіб рядового і начальницького складу пенітенціарної системи щодо дотримання службової дисципліни», викладені у двох статтях (4 і 5); Розділ ІІІ «Заохочення» (статті 6 – 9); Розділ ІV «Дисциплінарні стягнення» (статті 10 – 23, у яких, зокрема, викладений порядок службового розслідування, порядок накладення дисциплінарних стягнень, виконання та зняття дисциплінарних стягнень); Розділ V «Облік заохочень і дисциплінарних стягнень» (ст. 24); Розділ VІ «Оскарження дисциплінарних стягнень» (стаття 25).

          Головне науково-експертне управління вважає за доцільне повернути проект суб’єкту права законодавчої ініціативи на доопрацювання.

         Міністерство внутрішніх справ України на має зауважень та пропозицій до законопроекту. Міністерство юстиції України підтримує цей законопроект.

Слід відзначити, що запропонований до розгляду Дисциплінарний статут пенітенціарної системи безпосередньо стосується осіб рядового і начальницького складу пенітенціарної системи і поданий у виді Додатку до проекту Закону України, пунктом 1 якого пропонується затвердити Дисциплінарний статут пенітенціарної системи, пунктом 2 законопроекту визначається час набрання Законом чинності, а саме: з дня, наступного за днем його опублікування.

         З огляду на значущість сфери правового регулювання, яких торкається законопроект та його актуальність, за наслідками обговорення члени Комітету ухвалили рішення («за» - одноголосно) рекомендувати Верховній Раді України за результатами розгляду в першому читанні законопроекту реєстр. № 8083 прийняти його за основу.  

Співдоповідачем з цього законопроекту на засіданні Верховної Ради  визначено народного депутата України Кожем’якіна Андрія Анатолійовича.

Додаючи проект Постанови Верховної Ради України та висновок Головного науково-експертного управління, просимо розглянути.

 

 

Голова Комітету                                                                     А. Кожем’якін