Головна > Текстові публікації > Законопроектна робота у Комітеті > Висновки Комітету до законопроектів щодо яких Комітет є головним

Діяльність Комітету

Аудіо ВідеоФото

Медіа-архів

RSS
Надрукувати Збільшити зону перегляду

Висновки Комітету до законопроектів щодо яких Комітет є головним

04 квітня 2018, 10:54 Комітет

Комітет Верховної Ради України з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності розглянув на своєму засіданні 04 квітня 2018 року (протокол № 87) проект Закону України «Про внесення змін до статті 1 Кримінального процесуального кодексу України» (реєстр. № 8194)

До реєстр. № 8194 від 23.03.2018 р.  

ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ

 

Комітет Верховної Ради України з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності розглянув на своєму засіданні 04 квітня 2018 року (протокол № 87) проект Закону України «Про внесення змін до статті 1 Кримінального процесуального кодексу України» (реєстр. № 8194), поданий народними депутатами України Кожем’якіним А.А., Паламарчуком М.П. та Королем В.М.

Законопроект розроблено з метою удосконалення процедури внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України.

Для реалізації зазначеної мети пропонується внести зміни до статті 1 Кримінального процесуального кодексу України (доповнити її новою частиною), спрямованою на упорядкування процедури внесення змін до цього законодавчого акту, а саме: пропонується зазначити, що зміни до цього законодавчого акту вносяться виключно законами про внесення змін до Кримінального процесуального кодексів України, що надасть можливість виключно Комітету з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності бути головним з підготовки та опрацювання проектів законів, що стосуються внесення змін до зазначеного акту.

Проаналізувавши законопроект, народні депутати України – члени Комітету вкотре зазначили про неприпустимість практики внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України шляхом прийняття законів, головними з опрацювання і підготовки яких визначено непрофільні комітети, що не завжди є корисним та необхідним, а іноді таким, що блокує роботу правоохоронної системи, як сталось із введенням в дію змін до Кримінального процесуального кодексу України відповідно до Закону від 03 жовтня 2017 року № 2147-VIII.

Головне науково-експертне управління Апарату Верховної Ради України вважає, що законопроект доцільно повернути на доопрацювання.

Проаналізувавши законопроект, народні депутати України – члени Комітету звернули увагу на нагальну необхідність запропонованих у проекті змін та ухвалили рішення рекомендувати Верховній Раді України прийняти законопроект в першому читанні за основу та в цілому як Закон.

Доповідачем на пленарному засіданні Верховної Ради України визначено Голову Комітету з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності народного депутата України Кожем’якіна Андрія Анатолійовича.

Додаючи висновок Головного науково-експертного управління Апарату Верховної Ради України з цього питання, просимо розглянути.

 

 

 

Голова Комітету                                                                А. Кожем’якін