Головна > Текстові публікації > Законопроектна робота у Комітеті > Висновки Комітету до законопроектів щодо яких Комітет є головним

Голова Комітету


Монастирський Денис Анатолійович


докладніше

Діяльність Комітету

Надрукувати Збільшити зону перегляду

Висновки Комітету до законопроектів щодо яких Комітет є головним

04 березня 2015, 17:05 Комітет

Комітет з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності розглянув проект Закону України “Про внесення змін до Закону України “Про участь громадян в охороні громадського порядку і державного кордону” (щодо використання зброї)”, реєстр. № 1117, поданий народними депутатами України Головком М.Й., Левченком Ю.В., Осуховським О.І. та іншими

До реєстр. № 1117

від 28.11.2014 р.

Верховна Рада України

 Комітет з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності розглянув проект Закону України “Про  внесення змін до Закону України Про участь громадян в охороні громадського порядку і державного кордону(щодо використання зброї), реєстр. №  1117, поданий народними депутатами України Головком М.Й., Левченком Ю.В., Осуховським О.І. та іншими. 

 Законопроект передбачає внесення змін до статей 13 і 14  Закону України Про участь громадян в охороні громадського порядку і державного кордону, згідно з якими пропонується встановити, що поряд із заходами фізичного впливу, спеціальними засобами індивідуального захисту та самооборони, зарядженими речовинами сльозоточивої та дратівної дії, громадяни у складі відповідних громадських формувань, що надають добровільну допомогу в дотриманні громадського порядку і охорони державного кордону, мають право використовувати холодну і вогнепальну зброю.

 За висновком Головного науково-експертного управління Апарату Верховної Ради України  законопроект може бути прийнятий за основу.    

           Положеннями проекту необгрунтовано спрощується (на рівні як для спецзасобів самооборони) порядок видачі і отримання вогнепальної зброї, до якої також відноситься мисливська гладкоствольна чи мисливська нарізна зброя та не передбачають вікових обмежень на використання вогнепальної зброї, оскільки  членами таких громадських формувань можуть бути особи які досягли 18-річного віку. Крім цього, у проекті не визначаються межі його дії в просторі та часі, відсутні положення щодо обов’язкового навчання матеріально-технічної частини вогнепальної зброї, правил поводження з нею, надання медичної допомоги, застосування вогнепальної зброї членами цих формувань під відповідним наглядом працівника міліції чи військовослужбовця Державної прикордонної служби України.   

З огляду на викладене та інші вади законопроекту, Комітет ухвалив рішення рекомендувати Верховній Раді України законопроект № 1117 за результатами його розгляду в першому читанні  відхилити.

Співдоповідачем з цього законопроекту на засіданні Верховної Ради України визначено народного депутата України, голову підкомітету Короля В.М.

Додаючи проект Постанови Верховної Ради України та висновок Головного науково-експертного управління просимо розглянути.

 

 

Голова Комітету                                                                        А.А. Кожем’якін