СТЕНОГРАМА

Спільного засідання Комітету з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності та Комітету з питань запобігання та протидії корупції

від 10 грудня 2014 року

Засідання веде Голова Комітету з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності Кожем'якін А.А.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Доброго дня, шановні народні депутати, члени комітетів! Шановні члени комітетів з питань запобігання і протидії корупції і голову комітету Єгора Вікторовича Соболєва, а також Комітет законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності, який знаходиться з правої сторони. Зліва в нас Комітет по запобіганню корупції, справа від нас Комітет по законодавчому забезпеченню правоохоронних органів.

Шановні запрошені!

Представники засобів масової інформації. Сьогодні згідно з, відповідно до статті 45 Закону про комітети Верховної Ради України, Комітет з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності та Комітет з питань запобігання і протидії корупції, скликали спільне засідання з порядком денним: "Про заходи, що вживаються Генеральною прокуратурою України, Міністерством внутрішніх справ України, Службою безпеки України з метою встановлення і притягнення до кримінальної відповідальності осіб винних у вчиненні злочинів проти мирних громадян 30.11.13 року, 1.12.13 року, 18 і 20.02.14 року. Та інших злочинів пов'язаних з викраденням, катуванням, побиттям громадян учасників Революції гідності".

Відповідно до статті 44 Закону про комітети, засідання є повноваженим якщо на ньому присутні більше половини від затвердженого від Верховної Радою складу їх членів. Тому, чисельність в комітеті сьогодні, на цей день складає, Комітеті з питань запобігання корупції – 22 народних депутата, із інформації секретаря комітету присутні 21. Комітет з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності налічує 19 народних депутатів, за інформацією секретаря комітету присутні 17 народних депутатів. Тобто кворум для відкриття у нас засідання є.

Колеги, відповідно до частини третьої статті 45 голосування на спільному засіданні комітетів проводиться окремо. Тому, будь ласка, за домовленістю з Головою Комітету з питань запобігання і протидії корупції Єгором Вікторовичем Соболєвим, я буду вести це спільне засідання і при цьому голосувати ми будемо окремо. Тому перед тим, як оголосити запрошених, я хотів би, щоб ще раз те про що я сказав ви проаналізували, зорієнтувались і приготувались до голосування.

На комітет, на засідання комітетів запрошені: Генеральний прокурор України Ярема Віталій Григорович, Міністр внутрішніх справ України Аваков Арсен Борисович,  Голова Служби безпеки України Наливайченко Валентин Олександрович, Голова Державної пенітиціарної служби України Палагнюк Володимир Миколайович. Запрошені всі інші. Список у нас додається. Я, якщо треба буде для засобів масової інформації, а також для всіх присутніх оголошу тих, хто запрошений і від громадських правозахисних організацій, від громадських організацій.

Від громадських організацій у нас присутні: Громадська організація "Автомайдан", Громадська організація "Чорна Сотня", Громадська організація "Сотня Лева", "Галицький легіон", Самооборона Майдану. Заступник командира взводу "Золоті ворота" присутній – Головащенко Володимир Іванович, Самооборону Майдану представляє – Роман Орищенко і Данило Клех, вони тут присутні, дякую. Голова Громадської організації "Чорна Сотня" – Мацюк Тарас, теж присутній. Громадська організація "Автомайдан" – Коба Сергій Олександрович, його зараз нема, ну інформацію ми я думаю отримаємо через декілька хвилин.

 

_______________. Є інформація чітка. Зараз Сергій знаходиться в Печерському суді, тому що по словах очевидців над ним було проведено силове свавілля. І для того, щоб ми конструктивно розмовляли, я прошу представників силових відомств вже і негайно розібратись в тій ситуації, тому що людині не пояснили за що, як і де, запхали в машину і відвезли незнати куди.

Тому прошу пана Арсена Авакова, пана Наливайченка вже  і негайно дати доручення розібратись в цій ситуації. Тому що ця людина брала активну участь під час "Майдану Гідності" і він має тут бути, тому в нього є доповідь з питань призначень в сфері МЧС. Тобто через надзвичайних ситуацій. Тому прошу вже розібратись із ситуацією. Ми це вимагаємо.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую. Зараз я закінчу процедурне питання і ми отримаємо інформацію.

Наступні громадські організації у нас: Громадська організація "Всеукраїнський парламент працездатних інвалідів" – пан Петровський Володимир, пані Петровська Світлана. Також у нас присутні адвокати "Небесної Сотні", також у нас запрошені…

 

_______________. (Не чути) 

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дуже добре. Ярослав Іванович. Також у нас запрошені…

 

_______________.  (Не чути)

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дуже добре.

Ярослав Іванович, будь ласка, ……, з'ясуйте ситуацію і дайте мені інформацію, хто там заблокував і чому.

Колеги, у вас є проект рішення. Будь ласка, подивіться, ознайомтеся з цим проектом, і по ходу засідання я прошу членів комітету вносити свої пропозиції в цей проект рішення, як це передбачено частиною четвертою статті 25 закону.

Отже, дозвольте мені, шановні колеги, поставити на голосування окремо комітети. Хто за таку, за порядок денний, який сьогодні у нас визначений і у вас є в матеріалах, прошу проголосувати.

Комітет з питань запобігання корупції. Прошу, хто – за"? Прошу опустити. Хто – проти? Утримався? Дякую.

Будь ласка, Комітет законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності. Хто – за? Прошу опустити. Хто – проти? Утримався. Одностайно. Дякую. Рішення прийнято.

Шановні колеги, перед тим, як почати виступ, я хотів би… виступи і інформацію, я хотів би з'ясувати регламент. Давайте, які пропозиції. Мені надати слово, ми тут поспілкувалися, перед тим, як Єгор Вікторович скаже декілька слів, дати слово для інформації – десь до 7 хвилин, якщо можна. Після цього дати можливість, дати інформацію представникам, керівникам правоохоронних органів і Службі безпеки України – до 10 хвилин. Немає заперечень? Кожному окремо. І питання до наших керівників правоохоронних органів – до 5 хвилин. Нормально? Нормально. І виступи від депутатів – до 3 хвилин. Членів комітетів. Немає заперечень?

Прошу проголосувати, хто за цей регламент, Комітет запобігання корупції, хто – "за"? Прошу опустити. Хто – проти? Утримався? Одностайно. Дякую.

Комітет законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності. Хто – "за"? Хто – проти? Одностайно.

На засідання комітету прибув пан народний депутат Яценко. Будь ласка, присаджуйтеся. Це для протоколу. 

Будь ласка, я хотів би надати слово голові Комітету з питань запобігання боротьби з корупцією Соболєву Єгору Вікторовичу. Дякую.

 

СОБОЛЄВ Є.В. Дорогі колеги журналісти, запрошені, величезне прохання, давайте працювати в тиші. У нас сьогодні справді багато людей, тому що дуже важливі запитання. Але прохання міністру внутрішніх справ чиї підлеглі, я так розумію, затримали Сергія Кобу, все-таки розповісти, що відбулося і чому це сталося.

 

_______________. Українська міліція не мої підлеглі. Мої підлеглі звичайно, но українська міліція затримала Сергія Кобу, який трижды не явився на виклик по  повестке. И сегодня милиция его задержала и доставила его в суд, где он сейчас и находится. И я так понимаю, следственный судья его опрашивает, и будет принимать решение.

По статье 296 хулиганство за какой-то из дней сентября месяца.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Шановні колеги, давайте ми зробимо таким чином. Зараз, я так розумію, що міністр не готовий. Наш колеги Парасюк попросив його підготуватись. Давайте ми домовимось, ми ж не розходимось. Через хвилин 30 ми отримаємо інформацію.

 

_______________. Андрій Анатолійович, я більш того скажу, что Коба был у меня с информацией той, которой должен выступать. Более того, оставил письменное звернення, мы таим около полтора часа разговаривали. И идет служебное расследование по фактам, на його думку, зловживань в службі чрезвычайных ситуаций,  це дійсно так.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Да, будь ласка.

 

_______________. Друзі, а тут є Роман ………., адвокат автомайдану? Коли він прийде, прохання його підійти до нас, добре. Давайте тоді починати засідання. Прохання до міністра внутрішніх справ, якщо буде нова інформація впродовж засідання, дати знати.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую.

Колеги, тільки що доповіли, секретаріат наш, що пропустили всіх адвокатів, так. Наскільки мені… Всі присутні?

 

________________. (Не чути)

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Да, комітет з тієї сторони сидить, да. Хоча ми і не заперечуємо, якщо буде  і на цьому крилі. Є адвокати? А я ж про…, да.

Останнім часом в ЗМІ, на вулицях, у трудових колективах, в зоні АТО, тут у парламенті чутно заяви про бездіяльність прокуратури, міліції і Служби безпеки України по розслідуванню злочинів проти людяності під час мирних акцій протестів у період з 30 листопада 2013 по 22 лютого 2014 року.

Якщо окремі фахівці в галузі кримінального процесу,  адвокати та правозахисники ще з деяким розумінням відносяться до затягування розслідування масових розстрілів мирних учасників, списуючи це на відсутність будь-якого досвіду в розслідуванні таких злочинів проти людяності, то зовсім незрозуміло чому не направлені до суду справи про притягнення до кримінальної відповідальності прокурорів, слідчих і суддів за незаконні арешти  та притягнення до кримінальної відповідальності учасників мирних акцій протесту 30 листопада, 1 грудня 2014 року тощо…..

Адже ще колишній виконуючий обов’язки Генерального прокурора інформував не тільки членів Комітету, але й все суспільство про те, що прокурорам, слідчим і суддям, які причетні до незаконних арештів та засудження невинних  повідомлено про підозру у вчиненні злочинів, пов’язаних з незаконними арештами  та притягненням до кримінальної  відповідальності невинних людей.

               Цей же виконувач обов'язки генпрокурора заявляв про те, що завершено досудове розслідування кримінальних проваджень стосовно прокурорів, слідчих і суддів і їм повідомлено про підозру у вчиненні злочинів, пов’язаних з незаконним притягненням до кримінальної відповідальності Юлії Тимошенко та Юрія Луценка.

               Минуло 6 місяців, а справи щодо підозрюваних прокурорів, слідчих і суддів до суду не направлені. Запитання – чому? Хто розпорядився щоби ці справи «відлежувались»?

 

Далі ще гірше. При попередньому керівництві прокуратури було завершено досудове розслідування відносно суддів Господарського суду, які незаконно, злочинно задовольнили  позов Міноборони Російської Федерації до Уряду України. Це рішення визнано незаконним і протиправним, але хто поверне Україні частину грошей, яка була вже перерахована в іншу державу, а це 48 млн. грн. Очевидно 48 мільйонів гривень пішли на озброєння загарбників, які сьогодні топчуть нашу українську землю на Сході України ?

 

Також, попереднім керівником Генпрокуратури було заявлено про завершенння досудового розслідування кримінального провадження за ст.109 та ст. 375 Кримінального кодексу щодо суддів Конституційного Суду, за фактом захоплення Януковичем державної влади шляхом зміни Конституції України рішенням Конституційного Суду. За інформацією високо посадовців прокуратури вже були підготовлені повідомлення про підозру у вчиненні злочину.

Напрошується просте запитання куди поділись ці кримінальні провадження, як і самі повідомлення про підозру?

               Щоби зекономити час я не буду перелічувати усі кримінальні провадження, які з невідомих причин відлежуються в ГСУ Генпрокуратури… Повірте їх немало, як і немало з цього приводу запитань до Генерального прокурора і його заступників!

               Адже, ще в червні поточного року, понад 6 місяців тому, як пролунали заяви з Генпрокуратури від попереднього очільника про те, що завершено розслідування справ проти високопосадовців режиму Януковича

-        по так званих «вишках Бойка»;

-   по незаконних тендерних закупках в Укргідроенерго, Атоменерго, надрах України, Укргазвидобуванню, Нафтогазу і так далі. Мова йшла про 300 кримінальних проваджень, про мільярдні розкрадання колишнім злочинним режимом з державного бюджету.

Як відомо  ці вкрадені в Українського народу гроші режим виводив в офшори, а також використав на залучення десятків тисяч так званих «тітушок». Очевидно, що ті кошти використовуються на фінансування тероризму і сепаратизму на Сході України і сьогодні.

Напрошується просте і логічне запитання куди поділись ці 300 кримінальних проваджень, вони закриті, можливо направлені до суду, чи «вилежуються» в Генпрокуратурі?

 

В засобах масової інформації появилось повідомлення про те, що прокуратура повернула нібито 2 млн. доларів колишньому очільнику Аграрного відомства Присяжнюку.

Якщо це правда потрібні пояснення, якщо не правда – потрібно спростовувати інформацію.

До сьогоднішнього дня навіть народні депутати не володіють інформацією про об’єм арештованих коштів та майна сім'ї Януковича та близьких до нього бізнесменів.

Чому майно і кошти Януковича та його злочинного оточення не передані до державної казни? Можливо дехто планує ось так по декілька мільйонів доларів повернути їх представникам колишнього режиму, забезпечивши його повернення до влади?

Віталію Григоровичу! На ці запитання потрібно давати відповідь.

 

               Комітет, який я очолюю, має не тільки юридичні повноваження спитати у присутніх у цій залі керівників правоохоронних органів, чому не розслідуються злочини проти людяності? Чому протягом 10 місяців не притягнуті до кримінальної відповідальності замовники, організатори і виконавці масових вбивств, катувань та інших тяжких злочинів проти мирних протестувальників?

 

               Ми маємо крім  правових підстав ще й повне моральне право поставити такі запитання Генеральному прокурору, Міністру внутрішніх справ і Голові Служби безпеки України.

               У матеріалах, які роздані народним депутатам, викладена хронологія подій, під час яких відбувалося вчинення злочинів проти людяності, які призвели до особливо тяжких наслідків та масового вбивства невинних людей під час мирних акцій протесту.

               За всіма цими злочинами, починаючи з листопада 2013 року, Комітетом направлялись відповідні заяви до Міжнародного кримінального суду, до Ради Безпеки ООН, Верховного представника ООН з прав людини та багатьох інших міжнародних інстанцій.

 

               Заява Верховної Ради  до Міжнародного кримінального суду, яка була прийнята 25 лютого 2014 року, також підготовлені в Комітеті з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності.

 

               До речі, до направлення цієї Заяви, Комітет направив до міжнародних інституцій, в тому числі до Міжнародного кримінального суду достатньо матеріалів про злочини режиму Януковича проти людяності. Ці звернення направлялись нами після того, як не тільки тодішні керівники правоохоронних відомств, але й їхні підлеглі працівники від центральних апаратів до районної ланки, відверто і демонстративно ігнорували телеграми, звернення і заяви Комітету, особисті зустрічі і бесіди народних депутатів про неприпустимість порушення конституційних прав і свобод громадян.

 

               Довідка про діяльність Комітету в період з листопада 2013 року по 22 лютого 2014 року роздана членам комітетів.

               Прес-служба   Генпрокуратури заявляє, що Генеральна прокуратура ініціювала направлення матеріалів до Міжнародного кримінального суду, що стало поштовхом для візиту прокурорів МКС до України.

 

               Але так як розслідується нашими органами досудового розслідування  справа по розстрілу Небесної сотні, а також інші злочини колишнього режиму проти людяності – це є прямим свідченням відмови Генеральної прокуратури від допомоги Гаазького трибуналу. Допомагають тим хто сам щось робить, а якщо ми самі не розслідуємо то хто ж буде надавати нам допомогу.

               Сьогодні в ЗМІ появилась інформація про засудження до одного року обмеження волі працівника ДАІ Києво-Св'ятошинського району Турчина за фальсифікацію 14 протоколів щодо учасників Автомайдану. Прокуратура просила для Турчина покарання у вигляді штрафу 800 грн.        В інформації із судового засідання йдеться про те, що в матеріалах справи не має жодних даних про те, що цей працівник ДАІ діяв за чиєюсь вказівкою, жодного натяку на організованість переслідування учасників Автомайдану. Отже виходить так, що 250 працівників ДАІ, кожен окремо вирішив фальсифікувати по десятку протоколів та невідомо чого покарати невідомих їм водіїв.

Якщо така ж методика розслідування буде застосована слідством у розслідуванні вбивств Небесної Сотні, тобто, коли нам скажуть, що кожен снайпер сам по своїй волі вирішив розстріляти невинну людину, тоді нам вже й Міжнародний Кримінальний Суд відмовиться допомагати.

Хочу заявити, що якби кому не хотілося сьогодні заблокувати розслідування справ проти колишнього режиму, звести їх до справ «Турчина» ми цього не дозволимо. У нас достатньо матеріалів, які вказують на замовників, організаторів і виконавців злочинів проти людяності під час Майдану.

              

Повірте, настане час і прокурори Міжнародного Кримінального Суду займуться тими хто перешкоджав розслідуванню злочинів проти людяності. Якщо потрібно буде ми підготовимо й доб’ємось прийняття парламентом ще однієї постанови з цього питання.

 

Народні депутати та інші учасники засідання можуть ознайомитись з телеграмами і заявами, які надсилались під час Майдану на адреси ГПУ, МВС (аж до районного рівня в областях).

Перша телеграма про неприпустимість застосування сили до учасників мирних акцій протесту, про кримінальну відповідальність «силовиків», про порушення конституційних прав і свобод громадян була надіслана 25 листопада 2013 року.

               Починаючи з 25 листопада члени Комітету, інші народні депутати, в тому числі й нинішній Генеральний прокурор, а тоді народний депутат, щоденно проводили роз’яснювальну роботу серед офіцерів і військовослужбовців внутрішніх військ, працівників спецпідрозділів, які незаконно блокували центральну частину м. Києва, попереджали їх офіційно про особисту відповідальність за порушення конституційних прав і свобод громадян, про заборону використання військових формувань для обмеження прав і свобод громадян.  Окремі копії складених Актів  про таку роботу є в розданих народним депутатам матеріалах. 

                На жаль, в системі ГПУ, МВС, СБУ майже не виявилось генералів, полковників, майорів, лейтенантів, які б публічно відмовились виконувати злочинні накази. 

               Сьогодні в цих правоохоронних відомствах відрапортували про начебто «успішно» проведену люстрацію.

               Але навіть поверховий аналіз проведеної люстрації показує, що,  здебільшого, «люстрували стрілочників»,  і в цей же час підвищили в посадах і званнях багатьох безпосередньо причетних до переслідувань учасників мирних акцій протестів.

 

               До сьогоднішнього дня не встановлені і не звільнені з органів внутрішніх справ працівники, які застосовували силу, спецзасоби, поводили себе як «розбійники з великої дороги», а не правоохоронці, проти волі лікарів і медперсоналу забираючи з лікарень тяжко травмованих та поранених громадян і вивозили їх у невідомому напрямку. Багато з них вже отримали підвищення в посадах, а скільки з них незабаром очолять главки в центральному апараті, обласні управління міліції, займуть інші керівні посади?

 

               Як відомо відбором та мобілізацією так званих «тітушок» для протидії учасникам мирних акцій протесту проти режиму Януковича, організацією побиття учасників Майдану, їх викраденням займались оперативні служби МВС.

               Чи встановлені ці оперативники, їх керівники, чи відсторонені вони хоча б від оперативної роботи? Звісно, що - ні. Навіть керівник Департаменту карного розшуку МВС України продовжує працювати в цій же посаді й сьогодні?!...Начальник Департаменту кадрового забезпечення також продовжує працювати… і цей перелік можна продовжити.

 

               Ми проаналізували виїзди у відрядження працівників ГПУ та МВС в період з 1 грудня 2013 року по 22 лютого 2014 року, також про заохочення цих посадовців у цей же період.

Так, лише з Генеральної прокуратури України до прокуратур  обласного рівня в період з 30 листопада 2013 року до 22 лютого 2014 року відряджались 383 співробітники.

Також, як випливає із наданих матеріалів, за означений період було заохочено 73 працівники прокуратури м. Києва, з них: наказами Генерального прокурора – 37, наказами прокурора           м. Києва – 36.

Особливо прикметним є накази Генпрокурора № 61зк, 62зк, 63зк, 64зк від 3 лютого 2014 року, якими було заохочено керівників прокуратури м. Києва (прокурорів, заступників прокурорів районів м. Києва).

 

Аналогічний висновок можна зробити з аналізу матеріалів поданих МВС України щодо відряджень співробітників в період з 1 грудня 2013 року по 22 лютого 2014 року.

За цей період тільки наказом начальника ГУ МВС України в м. Києві заохочено 3 тисячі 844 міліціонерів київської міліції .

З центрального апарату МВС на місця було відряджено 119 осіб.

Є підстави стверджувати, що їх роль зводилась до «цементування» працівників місцевих правоохоронних органів, з метою виконання волі центральної влади щодо нейтралізації учасників регіональних мирних акцій протесту, вжиття превентивних заходів щодо недопущення протестних акцій у регіонах, залякування працівників правоохоронних органів у разі невиконання ними злочинних розпоряджень.

 

Чи допитані в рамках кримінальних проваджень особи, які були відряджені на місця з центральних апаратів? Чи встановлена їхня роль в у вчиненні злочинів щодо учасників мирних акцій протестів? Чи встановлено роль нагороджених??

Адже все це може мати надзвичайно важливе значення для об’єктивного розслідування справ щодо Януковича, Пшонки, Захарченка та інших замовників та організаторів виконання злочинів проти людяності, які були вчинені під час Майдану.

Звісно, що це потрібно робити, якщо ми не бажаємо зведення всіх розслідувань за аналогією до справи працівника ДАІ Києво-Св'ятошинського району Турчина

 

Сьогодні, 10 грудня усе людство вшановує знаменну  подію - 66-ту річницю з дня прийняття Загальної Декларації прав людини, положення якої увійшли до всіх конституцій європейських держав, у тому числі і до Конституції України (Розділ ІІ).

Відтак, глибоку стурбованість викликає ситуація, коли після спливу року з дня початку «Революції Гідності» і після 10 місяців після розстрілів мирних протестувальників на Майдані Незалежності, не покарано злочинців, які замовили, організовували та безпосередньо вчиняли злочини проти людяності.

Суспільство вимагає від законодавців ефективних законів, а від  прокуратури, міліції і інших правоохоронних органів системної та якісної роботи, яка дозволила би в найкоротші терміни  об’єктивно розслідувати злочини проти людяності, вчинених в період  30 листопада 2013 року по 22 лютого 2014 року.

 

На наш погляд, і ми про це заявляємо протягом останніх 6 місяців,  необхідно створити ефективну, незалежну Слідчу групу  з розслідування зазначених  злочинів. Надати в її розпорядження усі напрацьовані правоохоронними органами матеріали (у тому числі з їх територіальних підрозділів) з розслідування  злочинів, які вчинялись проти мирних громадян з 30.11.2013 р. по 22.02.2014 р. та інших злочинів, пов’язаних з викраденням, побиттям громадян, незаконним засудженням  учасників Майдану.

Залучити до співпраці усіх зацікавлених активістів: адвокатів родин Героїв Небесної сотні, правозахисників, журналістів, з тим, щоб будь-яку інформацію, що матиме цінність для розслідування, можна буде передати в зазначену міжвідомчу структуру;

Налагодити ділові контакти зі свідками злочинів, вчинених проти учасників Революції гідності, у тому числі працівниками правоохоронних органів, зокрема внутрішніх справ, які можуть надати цінні для слідства свідчення (у разі необхідності, забезпечити їм та членам їхніх сімей необхідний захист та безпеку відповідно до чинного законодавства України).

Усунути від оперативної роботи і досудового розслідування посадовців, які працювали проти учасників мирних акцій протестів, здійснювали процесуальне керівництво досудовим розслідуванням, підтримували обвинувачення в судах тощо.

Не відсторонення   від оперативної, слідчої роботи та  від процесуального керівництва досудовим розслідуванням таких осіб призводить до розвалу справ.

Прикладами такого «розвалу справ» можуть бути розблокування банківських активів Арбузова, що могло, а за  інформацією ЗМІ  призвело до відтоку багатомільйонних коштів,  а також звільнення з-під варти командира колишнього спеспідроздулу «Беркут» Садовника і втечі десятків інших бійців роти цього сумнозвісного спецпідрозділу. Навіть якщо кошти з рахунку Арбузова та його дружини не виведено, то це не заслуга ГПУ, а ефективна робота Держфінмоніторингу, який заблокував ці кошти.

Необхідно вжити передбачених чинним законодавством  заходів щодо притягнення до кримінальної відповідальності колишнього президента України В.Януковича, а також колишніх високопосадовців: Пшонки, Захарченка, Якименка, Шуляка та інших замовників, організаторів та виконавців, причетних до вчинення злочинів проти мирних громадян під час Революції гідності.

Багато з цих осіб сьогодні не тільки фінансують терористичну діяльність в Україні, але й підтримують тісні зв’язки з новопризначеними керівниками деяких департаментів МВС, підтримуючи їх фінансово, про що ми інформували Міністра А.Авакова і керівництво держави.

  

В межах виконання комітетами контрольної функції, як те передбачено Законом України “Про комітети Верховної Ради України” пропоную в рішенні Комітету доручити ГПУ, МВС та СБУ регулярно інформувати комітети Верховної Ради України з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності та з питань запобігання і протидії корупції про завершені досудові розслідування і направлення справ до суду.

Тому я хочу, закінчуючи свій виступ, сказати, що головне, на мій погляд, потрібно забезпечити відкритість та поінформованість громадськості в межах, де це не суперечить таємниці слідства (шляхом проведення відповідних брифінгів, надання інформації засобам масової інформації тощо) про хід розслідування злочинів проти громадян – учасників Революції гідності, про направлення кримінальних проваджень до суду і притягнення усіх винуватців до відповідальності.

Будь ласка,  я надаю слово Голові комітету – Соболєву Єгору Вікторовичу.

 

СОБОЛЄВ Є.В. …представники медіа і громадських організацій! Я думаю, ми насправді всі розуміємо, що відбувається і без запитань. І це зібрання – це остання спроба виправити те, що відбувається. В нас в країні точно не туди йдуть справи, якщо ми з вами зібралися і в нас затриманий Коба, який не прийшов на допити. А я знаю які це допити, це те, що начебто він нападав на Верховну Раду під час ухвалення Закону про очищення влади. Коба в нас затриманий, а всі потрібні товариші, від садовника до родини Януковича  всі знають де.

Ми з вами не один раз вели дискусію чому так відбувається і як це можна виправити. Я можу востаннє повторити думку, яку я неодноразово висловлював. Основна біда керівників, нових керівників старих правоохоронних органів, що ви, отримавши кадри Януковича в усій їхній красі, ці кадри зберігаєте.  Дуже показовим, я не маю нічого проти цих панів особисто, але дуже показовими є керівники столичних управлінь ваших відомств. В міліції у нас пан Терещук, дуже привітна людина, яка розганяла Євромайдан у своєму місті, коли вона слугувала там Януковичу. В прокуратурі у нас пан Юлдашев, який для всіх людей, що втекти від сходу, є просто символом того жахіття, який там відбувався за часи Януковича. Я не хочу гнівних філіпіків і риторичних запитань, я хочу сказати дуже просто. І ви і ми потрапили в ці крісла завдяки Євромайдану. Не завдяки Президенту, не завдяки Прем'єр-міністру, не завдяки лідерам наших партії, а завдяки Євромайдану. І те, що ми допустити, те, що зараз відбувається, це є вже величезна наша провина перед тими людьми, які нас до влади привели.

Тому наше сьогоднішнє засідання це справді остання спроба поговорити з вами, як виправити ті катастрофічно низькі результати роботи правоохоронних органів, в тому числі в найбільш символічній справі. Бо ясно, що, якщо ми з вами не розслідуємо розстріл Євромайдану, то сподіватися на правосуддя всіх інших людей, на будь-яке правосуддя і роботу правоохоронних органів в Україні неможливо. Тому моє прохання, давайте використаємо цю останню спробу, або тоді розстанемося.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую.

Шановні колеги, нема заперечень, якщо ми перейдемо до отримання інформації?  І першим я надам слово Генеральному прокурору України Яремі Віталію Григоровичу. Будь ласка, Віталій Григорович.

 

ЯРЕМА В.Г. Дякую, Андрій Анатолійович. Доброго дня, шановні народні депутати, шановні гості, я буду говорити мовою права і мовою закону, тому що емоції, мені здається, з мого боку будуть абсолютно зайві сьогодні. Після призначення мене на посаду в червні поточного року Генерального прокурора України, розслідування цих злочинів, про які ви згадували, щодо корупційних діянь високопосадовців, визначено як головний пріоритет і основне завдання Генеральної прокуратури. Доведення цих проваджень до завершення стало не тільки справою честі правоохоронної системи, але і святим обов'язком перед пам'яттю Небесної сотні.

Вивчення матеріалів розслідування засвідчило низку об'єктивних причин, які ускладнили процес встановлення істини та безпосередньо вплинули на строки розслідування. Зокрема, це масова втеча причетних високопосадовців та працівників правоохоронних органів за межі країни та на тимчасово окуповану територію. Системне знищення величезного масиву документації, що стосувалася діяльності правоохоронних органів в той період часу, зокрема, щодо розподілу, видачі, отримання, здачі вогнепальної зброї та використання співробітниками Беркуту. Викрадення значної кількості вогнепальної зброї, а це 24 одиниці, що перебувала на озброєнні спецпідрозділу Беркут. Знищення практично всіх оперативно-розшукових справ, які заводилися в МВС та Службі безпеки України. Відсутність бажання у встановленні істини з боку тих працівників правоохоронних органів, які приймали участь у протидії протестним акціям та приховане перешкоджання розслідуванню цих злочинів.

Масове порушення конституційних прав громадян, неправомірне застосування сили і вогнепальної зброї в результаті якої в період з 30 листопада минулого по 20 лютого цього року тільки в місті Києві загинуло 77 осіб та травмовано понад 900 громадян, вимагало надзвичайних зусиль з боку слідства. За результатами розслідування цих злочинів встановлено, що було вбито із застосуванням вогнепальної зброї 67 осіб та ще 181 це тільки з вогнепальною зброї поранено, а також більше 750 осіб отримали тілесні ушкодження не пов'язанні з застосування вогнепальної зброї.

За своєю складністю, обсягами інформації, що підлягала дослідженню це унікальні кримінальні провадження, які не мають аналогів у нашій державі і мабуть в Європі. Слід зазначити, що взагалі, з таким великим обсягом робіт правоохоронна система України стикається в перше. В ході розслідування допитано понад 2 тисячі свідків, проведено 400 огляді місць події, одягу, речей, відеозаписів. 87 очевидцям вбивства  та 61-м потерпілим проведені слідчі експерименти на місце вчинення злочинів. Отримано понад 400 дозволів суду щодо тимчасового доступу до роздруківок телефонних з'єднань, перевірено трафіки 1140 телефонів правоохоронців, високопосадовців, потерпілих та інших.

Проведено сотні обшуків. Тисячі і більше тисячі експертиз. Практично кожен наш крок у цьому напрямку перебував під постійною увагою громадськості.

Проведено близько 10 зустрічей з родинами загиблих "Небесної Сотні", потерпілими, їх адвокатами, низка зустрічей з представниками "Автомайдану", "Самооборони", на яких були підняті питання не тільки ходу розслідування, але й ряд інших важливих проблем, в тому числі й соціальних.

Генеральна прокуратура, я особисто підтримую постійні контакти з вказаними особами та організаціями і завжди відкритий до діалогу.

Попри вказані труднощі, після прийняття низки кадрових рішень та структурних змін, залучення до розслідування найбільш професійних, висококваліфікованих та патріотично налаштованих працівників, вдалося досягнути певних позитивних зрушень.

Для швидкого та повного розбору доказів вчинення тяжких та особливо тяжких злочинів проти мирних громадян Генеральною прокуратурою залучено всі сили та засоби оперативних підрозділів Служби безпеки та Міністерства внутрішніх справ.

За фактами перешкоджання мирними акаціями протестів на території України з 30.11. по 20.02 у Єдиному реєстрі досудових розслідувань зареєстровано 1167 повідомлень про підозру… 1167 кримінальних проваджень, повідомлено про підозру 77 особам, із них 47 – це ті, що повідомлені по підозрі, безпосередньо… безпосередньо в руки вручена підозра.

За результатами слідства повідомлення про підозру у вчиненні злочинів пов'язаних із подіями на Майдані внесені ряд високопосадовців, яких оголошено в розшук, це: Янукович, Азарав, Пшонка, Захарченко, Ратушняк, Шуляк, Якименко, Клюєв, начальник департаменту МВС Зінов, Коряк, Федчук, Кусюк, Садовник.

Проте, з незалежних від нас причин реально покарати і притягти до відповідальності вдалось не всіх причетних до цих тяжких злочинів, насамперед високопосадовців. Документи щодо міжнародного міждержавного і міжнародного розшуку окремих із них спрямовані до міста Москви, яке здійснює, де знаходиться центр по розшуку так званого міждержавного розшуку, та щодо міжнародного розшуку, до Європейського бюро Інтерполу. Керівництво Генеральної прокуратури надало вказаним інституціям всі необхідні матеріали щодо злочинів вказаних осіб проти українського народу. На жаль, через злочинне рішення судді Печерського районного суду міста Києва Волкової, про зміну запобіжного заходу, уникнув судового розгляду підозрюваний в масових вбивствах командир роти Беркуту Садовник. Прокуратура відразу відреагувала на це, судді повідомлено про підозру у вчиненні завідома неправомірного рішення, а до Вищої кваліфкомісії спрямовано клопотання про відсторонення її від займаної посади. Найближчим часом справа буде спрямована до суду.

 Також триває робота по розкриттю вбивств Нігояна, Жизнєвського, Сеника по вулиці Грушевського. Вбивства 5 осіб в Маріїнському парку та у Кріпосному провулку під час розгону ходи до Верховної Ради. Вбивства 13 осіб під час штурму Майдану в ніч з 18 на 19 лютого, захоплення та підпал Будинку профспілок, де загинуло 2 особи. Затримання застосування насильства стосовно учасників та Майдану по вулиці Щорса та Кріпосному провулку.

 Для якнайактивнішого та повного встановлення обставин кримінальних правопорушень, прийняття остаточних процесуальних рішень у цих провадженнях за ініціативи Генеральної прокуратури було переглянуто систему взаємодії слідчих та оперативних підрозділів. Створено мобільні слідчі групи на загальнодержавному рівні з числа працівників Генпрокуратури, МВС та СБУ. Для досягнення найбільшої ефективності подій, що стали предметом слідства розділено на епізоди, кожен з яких розслідується окремо слідчо-оперативною групою. В складі структури Генеральної прокуратури утворено Управління спеціальних розслідувань, туди включені найбільш досвідчені працівники.

Генеральною прокуратурою ініційовано направлення зібраних доказів вчинення злочинів проти людства під час подій на Майдані до Міжнародного кримінального суду,  що і стало поштовхом до візиту представника прокурора цього суду до  України. Нами налагоджено конструктивну співпрацю   з офісом прокурора Міжнародного кримінального суду для встановлення істини в трагічних подіях, які  відбулися в   Україні в мирний час і під час акцій протесту.

Суттєвим в дослідженні злочинів котрі провокували насильство на вчинення протиправних дій щодо мітингувальників, є  розслідування кримінального провадження за фактом  зловживання владою народними депутатами Олійником  та Калєтніком. Вони 16 січня  організували та провели незаконне голосування  під час   пленарного засідання Верховної Ради  України так  званих законів "драконівських", на жаль,   Верховна Рада не давала      дозволу на притягнення їх  до кримінальної відповідальності. І як тільки термін їхнього перебування  у Верховній Раді сплив, вони оголошені в розшук і їм оголошена  підозра, проводиться оперативниками робота по їх  місцезнаходження  встановленню та   затриманню.

Щоденна цілеспрямована робота по розслідуванню  трагічних подій дозволила спрямувати до суду низку кримінальних проваджень, до суду направлено  обвинувальні акти стосовно працівників роти спеціального призначення "Беркуту", які безпосередньо приймали участь  у вчиненні  вбивств учасників Революції гідності, обвинувачені знаходяться     під вартою. До   4-х бійців Внутрішніх військ, які вчиняли  насильницькі дії щодо протестувальника Гаврилюка Михайла. Про вчинення  побиття журналіста Веремія. Завершено розслідування щодо колишнього заступника міністра внутрішніх справ Лєкаря та директора Департаменту матеріального забезпечення Зінова, які  організували незаконну поставку спеціальних  засобів із Російської Федерації.

Не менше  зусиль для розслідування і інших злочинів вчинених колишніми високопосадовцями, які незаконно   збагачувались за рахунок  державного та комунального майна, неправомірно посягали на заволодіння бюджетними коштами в особливо великих розмірах. Слідчими   також розслідуються факти протиправного заволодіння державним майном, його розтрат і зловживання  службовим становищем колишніми 5-ма  міністрами попереднього  уряду. Злочинними діями вказаних осіб спричинені збитки на суму більше 10 мільярдів гривень.

За фактами незаконного заволодіння державними коштами в особливо великих розмірах та корупційних діянь оголошено підозру  у вчиненні тяжких та особливо тяжких злочинів першому заступнику голови Національного банку України, голові правління Аграрного фонду, керівникові наглядової ради "Брокбізнесбанку", а також заступнику голови Державної інспекції сільського господарства України.

Звинуваченого у спричиненні державі матеріальних збитків на суму понад 1 мільярд гривень так званого бізнесмена Курченка за клопотанням Генеральної прокуратури оголошено в міжнародний розшук.

Органами прокуратури заявлено низку позовів про повернення у державну власність земельних ділянок, незаконно отриманих колишніми високопосадовцями, загальною площею 1,6 тисяч гектарів вартістю майже 1 мільярд гривень. Це Янукович, Азаров, Лавринович, Арбузов, Захарченко, Клюєв, Калєтнік, Іванющенко, Курченко, Богатирьова та інші. Судами вже задоволено 14 позовів і в державу повернуто понад 200 гектарів, в тому числі резиденція "Межигір'я".

За позовом прокурора судом розірвано договір купівлі-продажу спортивного комплексу стадіон "Металіст" та стягнуто в дохід держави 135 мільйонів гривень з підприємств, підконтрольних Курченку.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Віталій Григорович, я вибачаюся, 10 хвилин пройшло. Якщо, скільки ще вам потрібно, ви скажіть, і я запитаю у колег. Скільки? Немає заперечень, якщо ще 5 хвилин прокурору? Немає заперечень? Дякую.

Будь ласка, Віталій Григорович.

 

ЯРЕМА В.Г. Загалом судами задоволено понад 21,5 тисяч позовів прокурорів на суму 8,5 мільярда гривень, в тому числі щодо стягнень до державного бюджету понад 2 мільярдів гривень.

Реально виконано судові рішення за позовами прокурорів на суму 5,4 мільярда гривень. До бюджету вже відшкодовано 310 мільйонів. Це тільки окремі випадки щоденної кропіткої роботи органів прокуратури. Таких результатів нашої діяльності можна назвати вже десятки, так як ведеться системна робота, по поверненню викраденого у народу України майна.

З метою забезпечення  відшкодування збитків та конфіскації майна накладено арешти на банківські вклади та цінні папери на загальну суму понад 6,2 мільярди гривень та 1,8 мільярдів доларів США, а також на нерухоме і рухоме майно. З метою активізації роботи повернення активів Генеральною прокуратурою підписано договір про спільну співпрацю з центром повернення активів Базельського інституту управління.

Ведеться відповідна кропітка робота з посольством США та посольствами провідних країн Євросоюзу. Робота в проведенні незаконних повернень і незаконних активів  ускладнюється прогалинами національного законодавства. Це вимагає невідкладного удосконалення інституту заочного засудження передбаченого нещодавніми змінами до Кримінально-процесуального кодексу України.

Окремо слід зупинитись  на розслідуванні кримінальних проваджень територіальними органами прокуратури. Серед уже притягнутих до відповідальності органами прокуратури керівників, органами прокуратури керівник обласної ради та два керівники облдержадміністрацій. Це тільки за майданівські події. Дев'ять керівників територіальних підрозділів внутрішніх справ, 59 працівників міліції різних підрозділів "Беркут", внутрішні війська, "Грифон", ДАІ, ППС, УБОЗ, кримінальної міліції, а також 11 цивільних учасників протидії протесту так звані "тітушки".

Зокрема, за вчинення злочинів стосовно учасників акцій протесту повідомлено про підозру колишньому начальнику ГУ МВС Запорізької області Сербі, колишньому начальнику УМВС Черкаської області Ліпандіну, голові Дніпропетровської обласної ради Удоду та заступнику начальнику ГУМВС в цій області Третякову, командиру першої роти міліції "Беркут" ГУ МВС України в Києві Добровольському. 

Активних заходів вжито до встановлення та притягнення до відповідальності працівників правоохоронних органів причетних до фальсифікації і незаконного притягнення громадян до кримінальної відповідальності.

Ефективно розслідуються факти незаконного притягнення активістів автомайдану хочу сказати, що, і беру цю вину на себе, що після зустрічі з автомайданівцями, ми, дійсно, визнали свої недоліки в організації роботи і активізували цю роботу. Було складено відносно автомайданівців незаконно 613 протоколів, за якими в подальшому до адміністративної відповідальності безпідставно притягнуто 291 автомайданівця.

За вказаними фактами органами прокуратури на місцях розпочато 235 кримінальних проваджень за фактами службового підроблення, 27 особам вручено повідомлення про підозру і 21 обвинувальний акт уже направлено до суду. За фактами внесення завідома неправосудних постанов про притягнення учасників мирних акцій до адміністративної відповідальності прокуратурами міста Києва та Київської області стосовно суддів зареєстровано 20 кримінальних проваджень. Щоб ви розуміли, ці кримінальні провадження і підозри будуть їм оголошені лише тоді, коли будуть засуджені працівники ДАІ, тоді, коли визнають дійсно, що їхні дії були незаконні.

Генеральною прокуратурою контролюється хід розслідування злочинів, пов'язаних з незаконним кримінальним переслідуванням політичних  діячів – Тимошенко та Луценко. Оголошено про закінчення досудового розслідування в кримінальному проваджені за підозрою першого заступника та заступника начальника Качанівської виправної колонії, щодо яких обрано міри запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою та домашнього арешту. Триває досудове розслідування за підозрою колишнього першого заступника Генерального прокурора Кузьміна та слідчого Генеральної прокуратури за фактом завідома незаконного пред'явлення обвинувачення Луценку.

Насамкінець хочу зазначити, що подальша ефективна робота органів прокуратури потребує удосконалення законодавства. Процес підготовки до імплементації положень нового Закону "Про прокуратуру" засвідчив необхідність внесення змін до окремих його норм до набрання його чинності. Наразі правові неточності окремих положень цього закону позбавляють органи прокуратури можливості провести легітимну Всеукраїнську конференцію працівників прокуратури. Виправлення помилок потребує система місцевих прокуратур, наведених у додатку до нового закону. Над цим та іншими прогалинами а законі працює і в тому числі  і групи  в Генеральній прокуратурі.

Не сприяють ефективному розслідуванню також наявні недоліки в кримінально-процесуальному законодавстві. Зокрема це стосується порядку вилучення речових доказів та документів, надання дозволів на проведення негласних слідчих дій відносно суддів, які дають самі на себе, обов'язкове призначення в усіх випадках експертизи для визначення розміру матеріальних збитків. А це якраз та причина, чому сьогодні  справи економічні де відбулися розкрадання, так довго розслідуються, тому що експертизи  проводяться по декілька місяців. З цього приводу Генеральною прокуратурою  України також напрацьовано пропозиції  до відповідного проекту Закону. Сподіваюсь на вашу   підтримку при розгляді цих законопроектів і  невідкладне їх прийняття Верховною Радою.

Дякую за увагу.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Дякую, Віталій Григорович!

Шановні колеги народні   депутати, члени комітетів,  будь ласка, згідно з нашим регламентом, я просив би  зараз задати Генеральному прокурору питання по черзі і в тих параметрах, як ми з вами домовились. Давайте, спочатку …

 

КУПРІЙ В.М.  Шановний Віталій Григорович! Я, ви знаєте, займаюсь  питанням зараз  вивчення   вашої  співпраці з Гаазьким трибуналом …

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Я вибачаюсь, ще один одного не так добре знають, якщо можна, коли ви берете слово, представляйтесь,  будь ласка.

 

КУПРІЙ В.М.  Добре, добре. Віталій Купрій заступник голови Комітету з законодавчого забезпечення і правоохоронної діяльності. От ви відверто ввели в     оману українське суспільство заявивши, що зараз  налагоджено ефективну співпрацю з офісом  прокурора Міжнародного кримінального суду. От я вам скажу, відповідно до статті 53 Римського статуту, який регулює діяльність цього суду, прокурор до якого звернулася українська держава в особі  Верховної Ради 25 лютого, тільки тоді  відкриє кримінальне провадження  у справі, якщо буде мати  належні підстави,  що буде мати підтвердження, що дійсно  може вважати, що злочин був здійснений на Майдані.

А тепер давайте  подивимося звіт, який зараз відбувся і який оприлюднено офіційно в Міжнародному  кримінальному …..          2 грудня   і там ми побачимо  з розділу 71, 72, 73 пункти тобто те, що дійсно  реально відбувається. А відбувається наступне, що Україна звернулась,  Україна попросила  допомоги в розслідуванні цього злочину. 

А ще я хотів нагадати, що    є стаття 17 цього статуту, яка  вказує, що не може бути розслідування  і там, і там. Повинно  бути, або передача   матеріалів доказів туди і там неупереджене правосуддя європейське захистить  наших право людей, яке було порушено, або це дійсно прокуратура каже: ми відмовляємося  від допомоги і здійснюємо слідство самі. Але вже є рішення  Верховної Ради, не заперечуйте.

Так ось тепер написано, що  двічі було звернення  з міжнародного  кримінального суду  для того, щоб надати додаткову  інформацію, якої не вистачає прокурору для прийняття рішення щодо  відкриття провадження двічі ….

Більш того, ці були надані двічі інформації, яку потребує, але вони знаходяться в процесі аналізу і прокурору було недостатньо цього і він вирішив все ж таки відвідати Україну 11-12 листопада. І по приїзду цих представників відбулися низка зустрічей, про яку, до речі, представники комітету нашого не були повідомлені, хоча одні із ініціаторів звернення є тут, присутні. І був висновок за результатами цієї роботи пункт 73, результат роботи нуль, нічого немає, тільки написано, що офіс, зустріч така відбулася. А тепер підкреслюємо це все і бачимо повний результат, що офіс прокурора буде продовжувати збирати, перевіряти, аналізувати інформацію про те, що, а чи відбувся цей злочин на майдані взагалі? Це про що каже? Якої якості треба надавати матеріали для розгляду в цей Гаазький трибунал, до якого у людей є довіра, розумієте, до вас немає довіри абсолютно. Що двічі завертає, двічі не можуть зробити висновки, приїжджають, їх відфутболюють і жодного продовження немає. Тому я просив би вас прийняти для себе якесь таке остаточне рішення і відповідно, або давайте передавати справу на розгляд трибуналу і давати ці документи. Або зараз визнаємо і виносьте пропозицію нехай Верховна Рада переголосовує, чи довірять вам знову проводити такі розслідування. Дякую.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Дякую, Віталій Миколайович. Будь ласка.

 

_______________. Дякую, я відповім коротко. Я про довіру буду мовчати, мабуть тут ви праві щодо влади сьогодні ні до якої немає довіри. Але питання полягає в тому, що відповідно до Конституції України правосуддя в Україні здійснюється українськими судами. І після 25 лютого, коли Верховна Рада України звернулася до Гаазького трибуналу, або Міжнародного кримінального суду, дійсно, ми провели до вересня місяця ніякої інформації з цього, з їхнього офісу не було. У вересні місяці Генеральною прокуратурою були направлені додаткові матеріали до офісу Генерального прокурора Міжнародного кримінального суду і в листопаді місяці приїхав його представник з яким я особисто зустрівся, з яким познайомилися слідчими, він взяв необхідні додаткові матеріали і поїхав доповідати прокурору Міжнародного Гаазького трибуналу. Ніяких зауважень, ніяких пропозицій щодо  неефективності роботи слідчих підрозділів не виникло. Крім того, якщо ви пам'ятаєте, в березні місяці, на початку березня, Кабінет Міністрів України звернувся до Ради Європи з проханням сприяти в розслідуванні цієї, цього страшного злочину і в Україну була спрямована Міжнародна дорадча група. З якою я провів десь близько чотирьох зустрічей, яка постійно співпрацює з слідчими, дає нам рекомендації, допомагає відповідними, теоретично допомагає нам в організації розслідування цього злочину. Тому, ну уявіть собі, ви говорите речі, які самі собі вступають в протиріччя. Якби ми чекали рішення Гаазького трибуналу, ми б до цього часу не провели б жодної слідчої дії. Звичайно, ми проводимо слідчі дії і розслідуємо. Як тільки Гаазький трибунал визнає, що це злочин вчинений проти людськості і затребує всі матеріали, всі матеріали будуть туди спрямовані. Але ще один факт, відповідно до вимог кримінально-процесуального законодавства термін розслідування максимальний сьогодні передбачений 1 рік.  Якщо ми об'єднаємо всі кримінальні провадження, яких сьогодні 12 тільки по місту Києву в одне провадження, ми не закінчимо його, тому що в нас маса людей в розшуку лише по… високопосадовців оголошено 22 особи, сьогодні в розшуку перебуває. І таким чином, нам треба це все розслідувати поепізодно і поепізодно направляти до суду. Тому хибна думка в тих, хто думає, що нам треба це все об'єднати в одне провадження. Якщо ми об'єднаємо, ми просто завалимо цю справу. Довіртесь фахівцям, слідчим, які сьогодні найкращі, найфаховіші люди працюють в розслідуванні цієї справи. Дякую.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую, Віталій Григорович. Будь ласка, народний депутат Береза Борислав, будь ласка.

 

БЕРЕЗА Б.Ю. Господин Генеральный прокурор! Ко мне и к Егору Соболеву обратился главный редактор журнала, портала "Цензор.net" с просьбой передать вам 10 вопросов, которые достаточно серьезно волнуют все общество.

Среди них такие: какие меры воздействия приняты в отношении прокурора Попова, который допустил снятие на трое суток ареста со счетов Сергея Арбузова? Почему до сих пор не уволены процветавшие при Януковиче и попадающие под люстрацию первый заместитель Генерального прокурора Анатолий Даниленко и Николай Герасимюк, прокурор Киева Сергей Юлдашев,   зам. начальника управления Генпрокуратуры Владимир Орлов.

Может ли быть эффективной борьба с коррупцией в государстве где требования закона игнорирует ведомство которое обязано контролировать законность и право применение.

А у меня к вам два вопроса по вашей речи. Вы сказали, что не всех удалось привлечь к ответственности. Не всех? Назовите пожалуйста кого именно удалось привлечь. Это раз.

Второе. Вы упомянули господина Лекаря, который единственный пожалуй из всего ведомства Захарченка не сбежал потому что действительно не имел отношения к преступлениям Захарченка и которого следователь пугал, что если он не даст взятку и не откупится то к Лекарю придёт "Правый сектор". Я прошу прощение, Генеральная прокуратура теперь пугает "Правым сектором"? Это способы получения доказательств или это новая технология от Генеральной прокуратуры?

И последующее. Скажите пожалуйста, я слышал только, что от господина Кожемякина, что Генеральная прокуратура потребовала смягчения обвинительного приговора для представителя ГАИ, прокуратура вернее, прошу прощения. Будут ли наказаны они? И будет ли в отношении них какие-то разбирательства и преследования?

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Три запитання, будь ласка, Віталій Григорович. Ці запитання ми передамо письмово вам.

 

______________. Що стосується дій прокурора по зняттю так званих, арешту із 200 мільйонів, які арештовані в кримінальному провадженню по підозрі Арбузова, то Попов діяв в рамках чинного законодавства і  всі питання, які стосуються прийняття рішення вони віднесені до компетенції суду. В даному випадку сьогодні слідчі вивчають наскільки правомірне було рішення суду.

До речі, минулої п'ятниці була спроба зняти кошти якраз 20 мільйонів гривень із рахунку Януковича Віктора Федоровича. Теж саме ми вчасно, вони в п'ятницю адвокати звертаються для того, щоб було два дні попереду, коли вихідні, щоб була можливість ці кошти зняти. Але ми вже сьогодні відпрацювали систему яким чином цьому перешкоджати. Не виключаю можливості, що і далі будуть спроби.

Що стосується звільнення заступників Генерального прокурора. Я коротко проінформую про те, що люстрація в Генеральній прокуратурі     або виконання Закону про очищення влади відбувається відповідно до закону і відповідно до тої інструкції розробленої Кабінетом Міністрів.

Сьогодні 138 працівників Генеральної прокуратури звільнено, решта сьогодні написали відповідні заяви і відносно них здійснюється процес люстрації, в тому числі і ваш покірний слуга Генеральний прокурор, в тому числі й Даниленко, і ті особи, які ви назвали тільки що.

Питання, кого вдалось затримати. На превеликий жаль вдалось затримати лише…

 

_______________. Не затримати! Ви сказали на жаль, не всіх вдалося осудити.

 

_______________. Ні. Осудити, я не суддя, я таких слів не міг говорити.

 

_______________. Ну ви сказали притягнути. Вибачаюсь, притягнути до відповідальності не всіх.

 

_______________. Оголошення, оголошення підозри відповідно до закону являється притягненням до відповідальності. Так от оголошено підозру, я вже називав цифри, там десятки людей підозрюваних у вчиненні злочину.

Кримінально-процесуальне законодавство передбачає оголошення підозри. 47 чоловік – це тим, що безпосередньо вручені підозри, а решта, там 77, тобто 30 – це заочно вручені підозри.

Що стосується… Лєкарь. Ну я вважаю, я особисто будучи на Майдані бачив ці… займався закупівлею і доставкою… розслідуванням закупівлі і доставки на Майдан цих світо-шумових гранат, які спричиняли, в тому числі і каліцтва, і тілесні ушкодження. Тому я думаю, що ця особа, яку ви назвали, несе відповідальність.

Якщо він, слідчий, називав чи лякав там Правим сектором, я проведу за вашим… за вашою заявою або зверненням депутатським, проведу службове розслідування і якщо ці факти мали місце слідчий буде покараний.

Про що ще я?

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Все. Три питання, а інші передасть вам народний депутат у вигляді звернення до Генеральної прокуратури.

Будь ласка, давайте я… так, щоб ми… да, один з цього боку, один з цього. Будь ласка.

 

ЗАКРЕВСЬКА. Адвокат Закревська. Адвокат…

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Я вибачаюсь. Зараз питання задають члени комітету.

Будь ласка, вам.

 

 ТИМОШЕНКО Ю.В. Юрій Тимошенко, "Народний фронт".

Пане Яремо, давайте  нагадаємо, що зараз в державі війна, і трішечки змінимо риторику.

На відміну від тих інших, які не мають претензій до кожного з них, я тільки після подій 18 лютого в Кріпосному провулку, де я приймав участь і звідки мені пощастило вийти, маю претензії до кожного з них. І те все, що ви тут довго розказуєте, не вдаючись в деталі, я хочу вам зауважити, що ви дуже багато наводити статистики, ви дуже багато розказуєте, що ви робите, але, на жаль, реального результату я не бачу. Ви попереджаєте людей там, де за законами військового часу, вибачте, потрібно розстрілювати на місці. Все, що ви розказуєте, все, що робиться, нагадує мені, знаєте, рука руку миє. Але, коли рука руку миє, це свідчить тільки про те, що обидві руки є нечисті.

Якщо ви не спроможні навести порядок в державі і не можете жодного з них притягнути хоча би до пожиттєвого з конфіскацією майна, давайте створимо національний трибунал, призначте мене головою, і я вам обіцяю, що я за два тижні зроблю порядку більше, ніж ви всі тут за цілий рік, разом узяті.

Дякую за увагу.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую.  Будь ласка, Віталій Григорович.

 

ЯРЕМА В.Г. Я з вами повністю погоджуюся як громадянин, у мене такі ж самі емоції, як і у вас. Але як чиновник, як людина, яка сьогодні основну функцію виконує, це нагляд за дотриманням законності під час розслідування справ оперативно-розшукової діяльності, і я вимушений діяти в рамках тих законів, які сьогодні регламентують діяльність слідства.  І тому, вибачте, я буду їх дотримуватися. А ваше право – змінювати закони і встановлювати відповідальність.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую.  Будь ласка.

 

БАРНА О.А. Пане Віталію! Депутат Барна, Тернопільщина.

Знаєте, мене глибоко стурбувало ваше професійне припущення щодо подальшої можливості суддів далі розблоковувати рахунки. Чи не могли би ще професійно хоча би одного посадити для того, щоб іншим було це непереливки.

Друге питання. Ви тепер мали можливість заявити, що деякі недоліки кримінального законодавства не дають вам можливості в повній мірі притягнути до відповідальності винних осіб. Скажіть, будь ласка, ну, ви як один із ініціаторів, можете подання законодавчої ініціативи, змін Кримінального кодексу, ну, принаймні пропозиції давати. Які ви подали пропозиції до Верховної Ради, депутатів? Які зміни вони могли б зробити, щоб помогли цій справі, спільній нашій справі, зокрема, по притягненню до відповідальності  виконавців злочину, тобто "Беркутів", суддів, які повкривали ці злочини і злочинців, і здійснювали інші антидержавні злочини, в тому числі і фінансового характеру? Ну, розблокування рахунків і перерахунок грошей. А також відносно тих депутатів, які голосували за закони 16 січня, а також фінансували, підтримували сепаратистські дії та інші антидержавні дії, в тому числі і в регіонах в себе там. Дякую.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Дякую. Будь ласка.

 

_______________. Відповідно до статті 80 Конституції України депутата не несе відповідальності за голосування. Несуть відповідальність лише ті люди, які організували це ганебне явище, і ми їх сьогодні оголосили в розшук, я вам про це доповів тільки що. Що стосується наших пропозицій, я вам приведу лише один приклад. Їх дуже багато, вони спрямовані сьогодні в Адміністрацію Президента, тому що не являється суб'єктом законодавчої ініціативи Генеральна прокуратура, на  жаль. Але у нас є дуже багато напрацювань, в тому числі і до КПК. Ми внесли пропозиції про розширення кількості статей, за які не можна передбачати іншу міру запобіжного заходу як арешт. Зокрема, сьогодні в більшій масі своїй за вчинення економічних злочинів, суд, обираючи міру запобіжного заходу тримання під вартою, обов'язково обирає заставу. І, якщо там передбачено від 80 до 300 неоподаткованих мінімумів, то ті люди, які крадуть по мільярди гривень із державного бюджету, вони в спромозі відкупитися. Те саме відбулося, до речі, і з Садовником  і з масою, і з Приходьком, заступником Голови Національного банку, якого ми затримали за співучасть у викраденні 2 мільярдів гривень. Це все факти, які сьогодні і законодавець дає можливість в тому числі і судам приймати таке рішення. так що ми над працюємо. Дякую.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую.

Будь ласка, зараз вам слово. Потім – Віктор Васильович. ну, так, я… Потім – Ігор. І я надам слово пані Оксані і вам. Дякую. Зараз. будь ласка, представтесь.

 

АРТЮШЕНКО І.А.  Доброго всім дня. Артюшенко Ігор Андрійович, місто Запоріжжя.

Питання наступне. Воно буде стосуватися всіх силовиків, але в перше чергу – до Віталія Григоровича. Тобто як ми всі знаємо, запорізький Євромайдан**** був найбільшим на сході України, основні його вимоги були: це, окрім загальноукраїнських, звичайно вимог, це відставка на той момент голови облдержадміністрації, голови облради і мера міста Олександра Сіна. Бо дійсно  і події кривавого розгону майдану в Запоріжжі 26.01, на жаль, на даний момент вже розглядаються в суді, але чомусь в Кіровограді і дійсно чомусь не притягнуті ніхто крім двох перших персоналій. Причому голова облради Межейко і досі залишається на своїй посаді. А про організаторів тітушок і власне тих, хто били людей чомусь нема ні підозр навіть нікому. Це по-перше.

По-друге, якщо говорити взагалі про запорізький майдан як такий, то основна його причина була навіть не, там, не євроінтеграція, а ті масштабні прояви корупції, та система смотрящих, яка була по всій країні  і Запоріжжя не було як би виключенням з цього. Тому за ці всі півроку навіть громадські активісти змогли б спромогтися того, що зараз порушено близько 20 кримінальних справ по всім міським комунальним підприємствам, по ряду департаментів щодо закупівель, що тендерних, безтендерних і так далі. Але чомусь така складається ситуація, що вся громада знає, що, ну, не можливо існувала б ця всі корупція без, скажімо так, ідеолога її і власне мозку цієї корупції – це мера, да. Коли всі комунальні підприємства – вже заведені справи, і доводиться правоохоронними органами, що дійсно  факти такі були. По-перше.

По-друге. всі журналісти не перший рік пишуть. Буквально тиждень тому на каналі ICTV вже говорилось про комунальну взагалі цю всю аферу в Запоріжжі і так далі. Але, коли, наприклад я говорю  з середнім офіцерським складом МВС, або прокуратури і всі  мені малюють як би цю всю кримінальну схему, в якій фігурує Сін. А коли ми офіційно звертаємось до органів прокуратури нам кажуть, що а на Сіна нічого не має.  Потім знову я йду наприклад в УБОЗ  і так само наші активісти, і нам знову кажуть: так дійсно ви праві, дійсно  всі ті справі заведені. Але міліція каже, що ще з зими  частина  доказів втрачені після обшуку в "золотому" офісі Анісімова, а прокуратура нам знову  потім офіційним листом відповідає, що ніякі докази не були  втрачені, ці всі відповіді в  мене є.

Тому  я от не розумію, чому все місто знає в обличчя  неофіційно, на камеру працівники прокуратури обласної і працівники  МВС говорять про те, що дійсно  на Сіна достатньо там 7 томів, грубо кажучи інформації. А коли ми говоримо офіційно,  то на нього, на даний момент  нічого не  заведено.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.   Я вибачаюсь, у нас по регламенту ще є виступи…

 

АРТЮШЕНКО І.А.   Я підняв цю тему тому, що …

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.   Ви питання задайте, а потім …

 

АРТЮШЕНКО І.А.   Питання наступне. Коли Сін буде сидіти, по-перше, а  по-друге, чи можу я до вас особисто прийти  на прийом і більш детально  про це поговорити.  Дякую.

 

ЯРЕМА В.Г. В любий час, ви знаєте, що  депутати можуть в любий час звернутися …

 

 ___________.   Можна мені день тоді і час, і я до вас прийду.

 

ЯРЕМА В.Г. Так, приходьте і поспілкуємось,  20 кримінальних проваджень  в Запоріжжі. Є запитання до прокурора області?

 

 ___________.    Є запитання.

 

ЯРЕМА В.Г. Ні, я маю на увазі, щодо його діяльності,  щодо його …

 

___________.   В тому числі, так.

 

ЯРЕМА В.Г. Добре, тоді я вас чекаю.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Віктор Васильович Чумак,  будь ласка.

 

ЧУМАК В.В. Дякую, Андрій Володимирович.

Віталій Григорович, два питання, якщо можна. Я так розумію, що  справу у вас розбито на 12 епізодів, про що ви говорили. Скажіть,  будь ласка,  хто з підрозділів, які підрозділи  по-перше  входять, працівники яких підрозділів входять до кожної слідчо-оперативної групи і прокурори яких  рівнів здійснюють процесуальне керівництво -  це перше питання.        А друге питання, скажіть,  будь ласка,  скільки  ще осіб встановлено, щодо участі в розстрілі на Майдані. Дякую.

 

ЯРЕМА В.Г. Значить, ну розслідування проводиться  наступним чином. Ми, після того як відповідно до нового Закону про прокуратуру   було ліквідовано так званий  загальний нагляд, ми провели оптимізацію   Генеральної прокуратури. І створили спеціальне управління по розслідуванню цього злочину, який вчинений на майдані, називається Управління спеціальних розслідувань.

Включили туди, там працює 83 слідчих і оперативні працівники, які звільнені від усього. Ці 12 епізодів розслідуються окремими епізодами, де є слідчі, де є оперативники, вони працюють на постійній основі, я не буду вникати в розслідування кожного. Десь 13 ще осіб, які підпадають найближчим часом буде оголошена підозра крім тих 22, яких ми вже сьогодні оголосили в розшук.

Тому термін визначений кримінально-процесуальним законодавством справи будуть  розслідувані і направлені до суду.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Ігор Луценко, будь ласка.

 

ЛУЦЕНКО І.В. Дякую, Андрій Анатолійович. Ігор Луценко, "Батьківщина". Віталій Григорович, таке питання, зараз інтенсивно обговорюється проблематика депутатської недоторканності. Багато політичних сил це позиціонували як центральні постулати своїх виборчих програм. Але ж ми всі розуміємо, що якщо ми знімемо депутатську недоторканність, то це не означає, що автоматично певна кількість депутатів буде притягнена до кримінальної відповідальності. Тому до вас в цьому контексті таке питання, чи плануєте ви, якщо плануєте, то в яких обсягах, тобто  в якій кількості подавати відповідні подання до Верховної Ради України з приводу чинних народних депутатів, з приводу притягнення їх до кримінальної відповідальності. Я нагадаю, що в багатьох опозиційних силах є дуже багато тих людей, які стали брендами корупції, і в цьому контексті, питання, чи буде генпрокуратура щось подавати до Верховної Ради найближчим часом і в яких обсягах. Дякую

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую.Будь ласка.

 

ЯРЕМА В.Г. Дякую. Я не можу називати прізвища тих людей, які сьогодні мають депутатський мандат і у нас сьогодні не має по відношенню до діючого складу Верховної Ради підозри, але хочу те що сказав головуючий першочергово на своєму виступі, що розслідуються справи і по Конституційному Суду, по зловживаннях, і вони вже найближчим часом вже буде спрямований обвинувальний акт до суду. І в тому числі по вишках Бойко, проводиться розслідування, у нас воно активно йшло до того часу, поки не був практично захоплений Крим, де знаходяться ці об'єкти. І сьогодні ми працюємо з міжнародними організаціями, через які здійснювались проплати, а це не так просто робити,  у відрядження їздили вже працівники Генеральної прокуратури. Тому в разі, якщо будуть отримані, отримана інформація про причетність нині діючих народних депутатів, це буде проводитися відповідно до норм кримінально-процесуального законодавства і Конституції України.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Дякую. Будь ласка, народний депутат Парасюк, потім ви, потім Суховський і я надам слово …. нашим колегам. Дякую.

ПАРАСЮК В.З. Пане Ярема, чесно кажучи, ваш звіт, ну не ображайтесь, але це так, знаєте, воду лити серед нас всіх і показувати, як ми правильно працюємо. Ви розказуєте, що у вас немає законодавчих інструментів для того, щоб до кінця розслідувати всі справи, які стосуються Майдану і не тільки. Будь ласка, подайте парламенту пропозиції, що вам потрібно від нас і ми про це обов'язково проголосуємо, щоб вже і негайно закривали ці справи. Тому що, якщо ви говорите слово Майдан і ви там були, то мусите розуміти, що майдан боровся точно не за ті принципи, які зараз сповідує ваше відомство. І хочу вас запитати, зараз на якій стадії йде питання люстрації в прокуратурі і, коли ви приблизно бачите її завершення? Дякую.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Будь ласка, Віталій Григорович.

 

ЯРЕМА В.Г.  Відповідно до тієї інструкції, яка розроблена Кабінетом Міністрів, друга стадія люстрації закінчиться в квітні місяці. Це інструкція, якою ми сьогодні керуємось. Я повторююсь, що вже 138 працівників, діючих працівників прокуратури звільнені і ще підлягають звільненню близько 300 працівників. В тому числі і мене в першу чергу хвилює питання тих працівників, які мали відношення до прийняття рішення щодо майданівців. Щодо власних вражень і ваша особиста думка, те, що в нас відбувається, ну я готовий з вами особисто зустрітися, подискутувати. Мені здається, що ви не повністю володієте інформацією чим ми займаємось. Я думаю, що після нашої зустрічі ваша думка зміниться про нинішню прокуратуру. Дякую.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Дякую, будь ласка.

 

_______________. Віталій….

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Зараз, по черзі. Будь ласка.

 

МАТЕЙЧЕНКО К.В. Добрый день, Матейченко Константин Владимирович, Народный фронт", Донецкая область. Вот голова нашего комитета сказал, что новые кадры со старым   персоналом, как раз в Донецкой области у нас абсолютно нет новых кадров.

Я хотел спросить. Неужели в прокуратуре Украины и, скажем так, случилось у нас на Донбассе вот эта трагедия, все знают, что половина милиции оказались предателями, но ведь прокуратура, в принципе, со своими функциями и наглядает за милицией. Сейчас в Донецкой области прокуратура вообще не меняется, прокурор с одного района переставляется на соседний район. На наш Артемовский район недавно назначен один из прокуроров одного из районов города Донецка. И вот сейчас у нас в Донецкой области, понимаете, иногда задаёшь себе вопрос, чем занимается прокуратура? Тем чем занималась год назад? И результат мы получили вот этот сепаратизм. Никаких изменений, ни одного назначения молодых с западных областей, где-то с каких-то центральных областей. Только идет перетасовка колоды. И сейчас получается у нас прокуроры, ну я вам скажу такой конкретный пример, добровольческие батальоны обнаруживают оружие, прокурор занимается законностью проникновения, да, без санкции они обнаружили, находят арсенал оружия, прокурор занимается, почему они без санкции туда зашли? Но он не занимается вопросом, что же делало то оружие находясь на даче у какого там высокопоставленного чиновника. У нас прокуратура в Донецкой области, как занималась так и занимается вот этим мелким покрывательством ………………..

Я вот хотел задать вопрос. Кадровый вопрос в Донецкой области он рассматривается на уровне здесь в Киеве или нет?

 

______________. Дякую дуже. Питання абсолютно болюче. Я би не став ділити на захід і схід і найкращі працівники працюють краще там де нас немає, знаєте, як прислів'я каже.

Але, 400 працівників, із більше 400 працівників, які зрадили Україні, сьогодні залишилися на території окупованій бандитами, а ті решта працівників, які залишилися вірними присязі сьогодні в надзвичайно складних умовах, це прокурори, які живуть в надзвичайно складних умовах і виконують свої обов'язки в Донецькій, Луганській області. Мало того, у нас частина, 70 прокурорів, які виявили бажання захищати Україну зі зброєю в      руках. Ми створили так звану "Прокурорську роту". Сьогодні їх віддали в підпорядкування Міністру оборони, одягли форму і залишили прокурорське посвідчення. Сьогодні захищають, виконують свої обов'язки разом із Збройними Силами України.

Якщо у вас є конкретні приклади, конкретні випадки, я готовий на них відреагувати. Але чесно скажу, для мене сьогодні ті люди, які працюють в зоні АТО, в тому числі й прокурорські працівники, вони являються прикладом мужності і відваги під час виконання службових обов'язків.

 

_______________. Віталій Григорович, ви є учасник Майдану. Ми всі Майданівці. Основна вимога Майдану – знищення всієї системи корупції влади. Ну ви, як ніхто інший повинні добре знати, що всі керівні склади прокурорів районних і обласних, були призначені по корумпованих схемах, платили за посади. Вони вже учасники корумпованих схем, вони вже не повинні бути тут. Не треба чекати жодного закону про люстрацію. Просто взяти і викинути, а ні посадити, якщо вони не хочуть спуститися.

Ви добре це повинні знати. Давайте ставим, просто міняємо. Гратися з громадськістю, місцевими громадами, а не так, як ви собі думаєте. Майдан. Місцевий Майдан і громадськість. Поверніться до народу, який вам дав владу, який переміг режим, який вигнав звідси Януковича.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую, Олег Степановичу. Ви будете відповідати на це питання? І це просто, я так розумію …

 

_______________. Я хочу доповнити буквально одну фразу

 

ЯРЕМА В.Г. Ні-ні, я відповім. Можу так само емоційно, як і ви. Розумієте? Я відповім. Я буду діяти по закону. Розумієте? Коли я викликаю людину і кажу пиши рапорт, тому що ти працював при тій владі, а він не підпадає під люстрацію і не хоче писати, і йде до суду. Як мені діяти?...

 

_______________. Вам люди, місцеві, принесуть тисячу фактів на кожного прокурора, його заступника.

 

_______________. Олег! Олег!

 

ЯРЕМА В.Г.  От коли будуть факти, тоді я буду звільняти.

_______________. Секундочку. Можна одну фразу? Я, вибачаюсь, звісно ж. По Донецкой области. Я всем всегда говорил, что Януковича режим назначал за день по всей Украине, в Донецкой области назначали по принципу преданности семье. А сейчас они все продолжают там служить.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Давайте так. У вас буде ще виступ і залу тут Верховної Ради не буде. Шановні колеги, давайте так. У нас є…

 

ПАРАСЮК В.З.Давайте закінчимо. Ні, давайте конструктив. Ми говоримо про конструктив. До пана Яреми…

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Чекайте, у нас є жінка. Я хочу дати їй дати, щоб вона запитала.

 

ПАРАСЮК В.З.  Дивіться, ви знаєте, в чому найбільша біда. Ні, це розмова, яка накипіла в державі, по-перше, не за годину. До нас, до вас зараз пропозиція. Вам потрібний…

 

ЛУЦЕНКО Ю.В. (Не чути)

 

ПАРАСЮК В.З. Пане Луценко, знаєте що…

 

ЛУЦЕНКО Ю.В. (Не чути)

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Спокійно, ми працюємо. Я хочу сказати одну річ. Зі всією повагою до всіх, я хочу сказати, що у нас є закони про комітети, у нас є регламент. Тому, шановні колеги, вибачайте, але хочете ви або не хочете, все рівно буде процедура. Я сам хотів би тут емоційно виступати разів сто. Повірте мені, болить. Але давайте дисципліновано будемо реагувати на всі питання.

Будь ласка, якщо народні депутати і члени комітету не проти, якщо я надам слово не члену комітету, пані народному депутату Корчинській, немає заперечень? Немає. Будь ласка.

 

КОРЧИНСЬКА О.А. Доброго дня! Народний депутат, фракція Радикальної партії Олега Ляшка і голова опікунської ради "Охматдиту".

Скажіть, будь ласка, скільки працівників правоохоронних органів було притягнуто до кримінальної відповідальності за нанесення важких тілесних пошкоджень неповнолітнім? Тільки за 19-21 число у нас в "Охматдиті" було зареєстровано вісім важкопоранених неповнолітніх. Серед них є вогнепальні поранення і сироти. Я особисто з ними ходила на допити в прокуратуру, тому що вони – сироти. Нічим не завершилися. Я би просила назвати цифру. Скільки людей було притягнуто до… Це перше питання.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую. Відразу ж, пані Оксано…

 

КОРЧИНСЬКА О.А. Друге.  Скажіть, будь ласка, чому у Генеральної прокуратури таке є упереджене ставлення до оформлення наших бійців-добровольців, наших добровольчих батальйонів? Тому що регулярно, коли ми просимо і коли ми дбаємо про оформлення поранених бійців добровольчих батальйонів, Генеральна прокуратура з своєї, якоїсь для мене незрозумілої упередженості, заперечує на це оформлення. Чому працівники прокуратури регулярно бувають в госпіталях і в лікарнях, де лежать наші поранені бійці-добровольці. І при допиті хлопці замість допомоги, щоб оформити   правильно свої показання, де і як вони були поранені, працівники прокуратури їм ще вимагають довести, що вони були в зоні АТО, що вони там робили, і чи точно вони там поранені в зоні АТО.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую. Будь ласка.

 

_______________. Це конкретні питання. Тут треба конкретно розбиратися. Дайте мені факти, тому що, якщо були, дійсно, якісь претензії до … Справа в тому, що за кожним спричиненням тілесних ушкоджень або смерті наших громадян проводиться розслідування, кримінальне провадження. І зобов'язаний слідчий допитати, якщо це поранений, допитати при яких обставинах, це його обов'язок. Якщо там були некоректні випадки, я готовий провести розслідування і покарати винних.

Що стосується нанесення тілесних ушкоджень неповнолітніх, я не готовий сказати зараз статистику. Дайте мені звернення, я вам повністю…

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую. Пане ……., якщо можна, ви повторіть, будь ласка, і, щоб це було предметно. Тому що ми зараз для цього і зібрались. Колеги, я хотів би порадитись з вами. Зараз Антон Геращенко, член нашого комітету задасть питання, і далі ми надамо два питання адвокатам "небесної сотні". Нема заперечень? Нема. Дякую. Будь ласка.

 

_______________. Уважаемые коллеги, если мы будем так подходить к использованию рабочего времени, мы много не наработаем. Если мы собрались по вопросу обсуждения того, как проходит расследование убийств на Майдане, то мы должны обсуждать именно этот вопрос. У меня вопрос по теме. Значит, у нас есть по Уголовно-процессуальному кодексу год на расследование преступления. Он заканчивается в последних числах февраля. Надо ли сейчас уже подготовить закон для того, чтобы продлить сроки расследования? Или вы считаете, что удастся уложится, для того, чтобы передать материалы в суд?

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую. Будь ласка.

 

_______________. Що стосується обвинувачення цих, на жаль, двох уже беркітівців, які заарештовані, то там з вересня місяця виконується 290. Тобто сторони ознайомлюються з матеріалами справи, і буквально, як мене повідомив керівник слідчого управління, тиждень-два і справа буде, обвинувальний акт буде скерований до суду. Тому в цьому немає необхідності. А насправді, то є така необхідність, щоби терміни, були якісь можливості продовжити терміни розслідування більше року.

 

_______________. Дякую, за підтримку.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Будь ласка, пані Євгенія Закревська.

 

ЗАКРЕВСЬКА Є. Доброго дня. Євгенія Закревська, адвокат "Небесної Сотні" і інших потерпілих під час майданівських подій. Я хочу запитати наступне.

Перше питання. В ході розслідування кримінального провадження встановлено, що було притягнуто до кримінальної відповідальності незаконно завідома невинуватих людей у 29 кримінальних провадженнях протягом лише січня-лютого 136 осіб. і це лише по 294-1, окремо ще була 296-а. І окремо ще було 9 осіб було притягнуто до кримінальної відповідальності по подіям 1 грудня. На підставі цього лише в серпні місяці пред'явлено підозру лише трьом слідчим і двом прокурорам і одному слідчому судді. Після цього розслідування фактично перестало, закінчилися фактично активні дії. І це лише по подіям Автомайдану.

Абсолютно не розслідуються події притягнення до кримінальної відповідальності затриманих в січні місяці студентів Карпенка-Карого, в'язнів Банкової. Навіть не порушено кримінальне провадження щодо притягнення завідома невинних до кримінальної відповідальності щодо в'язнів по Банковій по 1 грудня.

Питання власне, коли буде розслідуватися і, ну, які результати? І чому так мало… Якщо ми бачимо 29 кримінальних проваджень, це щонайменше 29 слідчих, стільки ж прокурорів, якісь керівники прокурорських груп і стільки ж власне суддів, приблизно. І в нас, і ми бачимо тільки 3, 2 і 1. Як це можна пояснити? І коли це буде змінено? Це перше питання.

 

________________. Ми з вами часто зустрічаємося і на цих нарадах,  які ми проводимо спільно з адвокатами вже не перший, ми ж обговорювали ці питання. В деталях інформація щодо кількості розслідувань, я її назвав в своєму звіті. А все решта стосується конкретних випадків, давайте конкретно ще дальше говорити, тому що  я знаю, що один суддя Соломенського району притягується до відповідальності. решта – слідство проводить розслідування, але поки що не оголосили підозри. Підозри будуть оголошені ще 20 слідчим, після того, як будуть винесені вироки по ДАІшникам, тому що це і буде підставою оголошення підозри. І вам про це керівник Головного слідчого управління говорив,    ми п'ятий раз  повертаємося …

 

 _______________. Я перепрошую, ви зараз говорите лише про Автомайдан і лише про адміністративні правопорушення. А я зараз говорю про притягнення завідомо  невинних людей, які затримувалися  свавільно під час подій Майдану, які кидалися за грати, яких били. І які потім використовувалися як заручники власне під Закон 16 січня про те, щоб звільнити власне заручників в обмін на розблокування  вулиць.

І я говорю, не ведеться взагалі розслідування, не зареєстровано в  принципі, не зареєстровано розслідування, щодо   подій по Банковій  1 грудня, там було 9 в'язнів і з них були важкі тілесні ушкодження у деяких з них. Ведеться   розслідування лише про їх побиття, про їх незаконне притягнення до кримінальної відповідальності не ведеться взагалі розслідування.  Не ведеться взагалі розслідування про незаконне притягнення кримінальної відповідальності  12-ти студентів Карпенка-Карого.   Не ведеться розслідування щодо 3-х затриманих 20 січня біля Маріїнського парку. Ці розслідування взагалі не ведуться, там немає взагалі ніяких підозрюваних, а одне з них  взагалі не зареєстровано.

Тобто це ви зараз прикриваєтесь цифрами по Автомайдану, по інспекторам, там є дійсно дуже  багато і дуже гарно, що це зрушило з місця, але  то мій колега скаже, які там проблеми.  Але це не ті взагалі розслідування, про які я говорю тобто розслідування Автомайдану трішки зрушило з місця, але там лише 2 притягнутих  до кримінальної відповідальності особи, а  всі інші взагалі, або не зареєстровані, або не  розслідуються. Я там адвокат потерпілих, тому я знаю дуже добре це.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Віталій Григорович,  будь ласка.

 

ЯРЕМА В.Г. Ми зустрічаємося по 5 разів  і ці питання чомусь  вони становляться об'єктом сьогодні. Всі розслідуються, всі факти, які нам   відомо, вони зареєстровані і розслідуються.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Віталій  Григорович, дуже дякую.

Я вам  вдячний, пані ….. за питання …

 

ЯРЕМА В.Г Я прошу вас, ми ж зустрічаємося з вами, а ви ці питання піднімаєте обов'язково  зараз перед камерами. Ви ж адвокат офіційний, який працюєте в рамках  розслідування цієї справи. 

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Віталій Григорович, давайте так. У нас  члени комітету питання почули, відповідь теж. Послухайте, у нас же завдання не просто для того, щоб  зібратися  і… У нас питання, щоб попрацювати, взяти під контроль.  І я прошу, я звертаюсь до представників комітету,   будь ласка, голова підкомітету, пан Мисик,  будь ласка, ви візьміть на контроль і в рішення, щоб це питання теж ввійшло.

Будь ласка,  зараз пане Андрію, будь ласка,  вам питання – це адвокат Автомайдану. Будь ласка, пане Роман.

 

_______________. …Роман адвокат потерпілих автомайданівців за  поїздку до Межигір'я, а також побитих на Щорса, Кріпосному.

Питання номер 1. Перше,   ви пан Ярема сказали, що стосовно суддів, ви не будете розслідувати поки не буде встановлено фактів фальсифікації документів інспекторами ДАІ. Я чесно скажу – це абсурд. Чому? По-перше, завідома не правосудні рішення приймалися не тому що ці документи були фальсифіковані, а тому що суддям була відповідна вказівка і це всі знають. Тому чекати, коли будуть розслідувані справи по інспекторам – це немає ніякого змісту. Плюс, всі ми розуміємо, що вказівку суддям давали не самі судді, а їхні голови судів чи якісь інші люди вищестоящі. В цьому напрямку, я так розумію нічого не здійснюється.  У мене, у моїх даних ще жодного суддю ще не викликали на допит і жодного голову суду чи інших осіб, які б могли давати вказівку також не допитували. Це перше питання.

Друге питання. Стосовно розслідування справ, я скажу так, що справи автомайданівців справді почали розслідуватись, але можна сказати не завдяки, а в супереч вам. Можливо потім вже завдяки вам, але наведу факт. Станом на 8 жовтня було закрито 51 справа по автомайданівцям, всі кримінальні справи були закриті на тій підставі, що начебто документи, які  фальсифіковані, не є документами, а отже їх підробка не є злочином. Я просто нагадаю, що в цій афері брало участь 260 інспекторів ДАІ, зрозуміло, що всі їхні керівники, а також 126 суддів – це мінімум. Це тільки по тому факту,  що приймались завідома неправосудні рішення – це тільки по автомайдану

Так? І всі вони продовжують працювати на своїх посадах. Всі ті ж самі судді продовжують зараз судити, виносити правосудні рішення, допомагати вам у вашому розслідуванні, а ви до сих пір цього, справу не просуваєте. Значить, чому, значить,  чому, да, питання. Чому це ….працює? Вчора ми отримали перший вирок по начальнику, колишньому начальнику ДАІ Києво-Святошинського району про, яким насправді визнано його винним в фальсифікації документів.

 Перший момент. У матеріалах зовсім немає підтвердження, що це була організована акція. Коли я, як адвокат попросив затребувати документи, які би це підтверджували, що це організована акція. Чи викликати на допит керівників цього інспектора начальника ДАІ прокуратура в першу чергу, сама прокуратура, представник прокуратури заперечив. Знаєте яку штрафну санкцію вони вимагали для цього начальника ДАІ?

 

_______________. Я говорив вже, я виступаючому ….

 

_______________. 850 гривень. Так. І коли почали намагатися довести факт організованості всі почали заперечувати. Це наступний момент. Тому я прошу, запитаю, чи ви збираєтесь якимось чином все-таки об'єднувати ті справи? Чому? Тому що вони мені сказали, що це не має стосунку до даної справи, тому не можемо розглядати.

 І наступне питання, останнє. Коли я працюю з рядовими слідчими. Всі мені кажуть наступне: - якби у нас була співпраця з МВС, якби вони надавали відповіді на наші запити, якби вони провели належне розслідування, ми би розслідували це за 3 місяці. Тому в мене питання до вас, пане Ярема. Чи це правда? А, по-друге, ще скажу, я не знаю чи мені дадуть можливість пана Авакова запитати, ну я скажу так, що я працював з тимчасовою слідчою комісією, ми дали запити, близько 10 запитів до пана Авакова і всі вони за підписом пана Авакова прийшли в наступному вигляді: "Ми розслідуємо". До цих пір ніякого даних розслідування немає. Остання відповідь була 17, здається, листопада за підписом пана Авакова. Тому питання, є співпраця, чи нема?

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую, пане …... Будь ласка, Віталій Григорович, якщо можна коротко.

 

_______________. Співпраця є, працюють спільні групи. Тут в цьому даже немає… Раніше були…

 

_______________. Покажу вам, вот.

 

ЯРЕМА В.Г. Дякую, дякую.

Раніше були деякі не порозуміння пов'язані з тим, що дійсно працювали працівники і прокуратури і МВС, які приймали участь в подіях 18-20 лютого. Сьогодні ці всі непорозуміння практично прибрані і слідчо-оперативні групи працюють в унісон, працюють і результат ми вже маємо, поодинокі  правда, але маємо.

Що стосується працівника прокуратури який, на погляд адвоката, вимагав у судді чи потребував не ту санкцію який заслуговує цей працівник ДАІ. Я проведу службове розслідування і поінформую комітет у встановленому порядку.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Дякую. Будь ласка, пан Добродомов. І ми вже підводимо рису.

 

______________. Ще маленьке уточнення.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Пропозиція чи запитання?

 

ДОБРОДОМОВ Д.Є.

Дмитро Добродомов, 115 виборчий округ, Блок Петра Порошенка.

Скажіть, будь ласка, я в вашій доповіді почув багато, але не почув інформацію щодо організації так званих "тітушок", а особливо в контексті притягнення до відповідальності організаторів, в основному це були керівники місцевих адміністрацій. Скажіть, будь ласка, чи проводиться розслідування в цьому напрямку і які на сьогоднішній день є результати?

 

______________. Я називав цифру 11, на превеликий жаль лише 11 із встановлених тих осіб, які приймали участь в побитті, сьогодні притягнуті до кримінальної відповідальності. Я хочу сказати, що лише по двох кримінальних провадженнях, це кримінальне провадження за фактом вбивства журналіста Веремея*** і за фактом викрадення, ну тоді ще громадського діяча, Луценка і вбивства Вербицького оголошені в розшук, там по моєму близько 20 людей …

Там 9 і там 11, тобто вони багато дуже встановлені, але за нашою інформацією в тому числі це представники Харківського оплоту, які сьогодні воюють на стороні так званих ЛНР,  ДНР на території Донецької і Луганської областей.

 

ДОБРОДОМОВ Д.Є.

Я перепрошую. Я питав щодо організаторів, так. В тому числі ми говоримо про голів місцевих адміністрацій. Так щодо організацій …

 

 (Не чути) 

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Давайте…. Так ми домовились, останнє питання. Будь ласка, адвокат "Небесної Сотні".

Будь ласка, представтесь і задавайте питання, і ми закінчимо. У нас ще два керівника правоохоронних органів. Дякую.

 

ГОТОЛЯК Т. Доброго дня! Тарас Готоляк, Громадянська мережа "Опора", координатор адвокатів "Небесної Сотні".

В мене для депутатів буде коротенька пропозиція – це прийняття Римського статуту. Сфокусуйтеся на цьому, будь ласка, і …

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Це в рішення є в нас.

 

ГОТОЛЯК Т. Да.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. В нас є в рішенні.

 

ГОТОЛЯК Т. Друге питання. Пропозиція публічного звіту керівників силових структур. 29 грудня починати і щомісячно ці звіти проводити.

На першому звіті пропоную чітко дати відповіді на наступні питання і також, Віталій Григорович, зразу до вас запитання щодо розслідування справ 1 грудня.

Сьогодні ми маємо День захисту прав людини, в ніч з 10-го на 11-те грудня. Ми знаємо, що ці справи дуже слабо або взагалі не розслідуються. Так?

Це справи по 20-му січня, це не притягнення до відповідальності керівників підрозділів внутрішніх військ. Ось.

І одне із останніх запитань, це судячи з тої інформації яка є в нас, - це те, що беркутівці дають неправдиві покази і які є свідками фактично в справі. Чи не доцільно було б все-таке відкрити кримінальні провадження? Оскільки ми бачимо ряд відео де ті чи інші, ну як мінімум скажімо, спецпідрозділ "Беркуту" перебуває на Майдані. Чи не порушити кримінальне провадження щодо неправдивих показів? Надання не правдивих показів - це одне питання. І друге ще питання. До 30 листопада. Чи відомі вам справи, які розслідуються?

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Будь ласка, Віталій Григорович.

 

ЯРЕМА В.Г. Ну ви знаєте, що в нас попередньо було відповідна переписка з Міністерством внутрішніх справ і Службою безпеки, яка вам не подобалась і нам не подобалася. Нас не влаштовували ті відповіді щодо службових розслідувань. І тому ми провели спільну нараду з першими керівниками міністра внутрішніх справ, Головою Служби безпеки. Сьогодні ці недоліки практично усунуті.

По кожному з епізодів, їх дванадцять в місті Києві, в тому числі і по датах, які ви назвали, є окремі слідчі групи. І я не хочу зараз в деталі  вдаватися і що там як розслідується, єдине, що ми з вами часто зустрічаємося, давайте обговоримо, якщо у вас є там пропозиції, як треба діяти. Мені, дійсно, приходили родичі "Небесної сотні", скаржилися на те, що під час суду над… апеляційного оскарження арешту садовника були там діючі працівники "Беркута". Тому ми обов'язково приймемо рішення процесуальне, і ті особи будуть притягнуті до відповідальності, які заважали в суді і родинам "Небесної сотні" знаходитися, і представникам громадськості.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую, Віталію Григоровичу.

Будь ласка, слово надається міністру внутрішніх справ Авакову Арсену Борисовичу. Будь ласка.  Увага!

 

АВАКОВ А.Б. Шановні народні депутати, шановні присутні! Я остановлюсь на конкретике, на тех эпизодах, которых не коснулся Генеральный прокурор, более детально.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Ближче мікрофон, будь ласка.

 

АВАКОВ А.Б. Более детально.

Министерство внутренних дел занимается теми эпизодами, которые поручено Генеральной прокуратурою нам расследовать. И я по них вам сейчас дам информацию.

По факту викрадення Булатова. Перший епізод. Стаття 146. Станом на грудень 2014 року триває відпрацювання версій. Преступление не раскрыто.

Второе. За фактом викрадення Луценка та Вербицького, а в подальшому вбивство останнього, в кримінальному провадженні маємо підозру Медведя та Теднюка. Досудове розслідування закінчено. Обвинувальний акт направлено до Бориспільського районного суду.

Матеріали стосовно інших восьми осіб та двох організаторів, тобто Чеботарьова, Зубрицького, Неживого, Якубовича, Ляховича, Богдан, Щукін, Мисливський, Таран, Тендіда, виділено в окреме  провадження, по этим людям объявлен международный розшук и судом у нас есть разрешение на задержание. Местонахождение всех этих обвиняемых Россия и Автономная Республика Крым.

Третье. За фактом замаха на вбивство Тетяни Чорновил. В кримінальному провадженні маємо підозру Катенка та Залюбовського досудове розслідування закінчено, обвинувачений акт направлений до Бориспільського районного суду Київської області. Зінченко оголошено в  міжнародний розшук, якого було затримано 5 февраля цього року на території району Південна Медведка, Москва, російськими правоохоронцями.

7 складене та погоджене клопотання про надання правової допомоги запрос на екстрадицію. Зараз в кримінальному проваджені виділені отдельные производства по підозрі Нітребко та Корнілова, яких оголошено також у міжнародний розшук.

На сьогодні вживаються заходи щодо затримання Нітребко, Корнілова також будемо сподіватися етапування з Росії Зінченко.

Отдельно хочу проинформировать по ситуации с пропавшими без вести на Майдане. Мы имеем здесь зарегистрированных 121 заявление, в том числе 57 заявлений на основании рапортов сотрудников милиции про безвісне зникнення громадян під час масових акцій протесту. Открыто несколько десятков криминальных проваджень, мы здесь сотрудничаем с двумя громадськими организациями "Евромайдан сос" та пошукові инициативы Майдану, щодо розшуку безвісті зниклих активістів.

За даними волонтеров "Евромайдан сос" не розшуканими залишаються  27 осіб, за даними пошукової ініціативи Майдану 57. При опрацюванні зазначених списків встановлено, що 18 осіб включено до обох списків одночасно. Таким образом, волонтерами обох вказаних організацій розшукується 46 осіб. Разом з тим, при відпрацюванні зазначених списків ГУМВС за наявними анкетними даними встановлено 10 осіб, які знаходяться за місцем проживання та не зникали. А в списках етіх знаходяться, тобто вони обнаружились: Геращемчук, Лихнюк, Ільніцький, Клімов, Коваленко, Кузьменко, Поленкова, Соляник, Тихонов, Фалькевич. І ще 2 особи скриваються в зв'язку з вчиненими ними правопорушеннями: Кущій, Донецька область і Турек. Сім інших осіб зникли за обставинами не пов'язаними з масовими акціями протесту в період 12 і 13 років ще до подій на Майдані. Вони знаходяться в розшуку. Так, наприклад, Скрипніков заблукав та зник в лісі в місті Боярка Київської області в грудні 2012 року. Ангелов в 12-му зник будучи на заробітках в Севастополі і так дальше.

Таким образом, на сегодня, следственными органами внутренних дел расследуется 6 криминальных проваджень и по сути разыскивается, и мы расследуем зникнення 8-и громадян, які можуть бути повязані з проведенням акцій масових протестів: Бондарець, Головко, Іванов, Мірошев, Таран, Циганок, Чекан і Шелях. Це ключове.

Отдельно хочу сказать про убийство Веремия. Убийство журналиста Веремия расследовала следственная бригада Генеральной Прокуратуры Министерства внутренних дел. Убийство это, по сути, расследовано, установлено 9… У нас есть трое задержанных и еще 9 установлено и объявлены в розыск, в том числе некий господин Крысин, который хорошо виден на видео во время убийства  журналиста, когда один из троих бьёт битами журналиста. Для справки сообщаю, что господин Крысин был нами задержан, арестован, был помещен в ВВС, после этого в три этапа суд сначала освободил под домашний арест, а затем под личные обязательства отправил домой. На сегодняшний день обвинение в отношении Крысина находиться в суде, выделенное в отдельное производство, Крысин находиться на свободе и мы вместе в вами ожидаем, что он явиться в суд для вирока.

П'ять хвилин і я завершую.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую Арсен Борисович.

Будь ласка, запишиться на питання. Так піднімайте руки я буду давати комітетам по черзі.

Будь ласка, вам слово, ви представтесь. Член комітету?

 

______________. Ні.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Тоді почекайте.  Будь ласка, пан Добродомов.

 

ДОБРОДОМОВ Д.Є. Дмитро Добродомов, Львів, 115 виборчий округ, Блок Петра Порошенка.

Пан Арсен, скажіть будь ласка, в своїй промові головуючий пан Кожем'якін надав інформацію, що родичам міністра, колишнього, Присяжнюка який я так розумію перебуває в розшуку, було повернуто майже 2 мільйона доларів. Скажіть будь ласка, чи правда, що слідчим відділом Головного управління прийнято рішення повернути 1 мільйон 717 тисяч доларів, 9 тисяч євро та 1 мільйон 250 тисяч гривень родичам Присяжнюка. То на якій підставі? Дякую.

 

АВАКОВ А.Б.

Мені така інформація не відома.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую. Будь ласка,

 

(Загальна дискусія)

 

ДОБРОДОМОВ Д.Є.

Скажіть будь ласка, ви зараз заявляєте, ну, офіційно, що ця інформація не відповідає дійсності?

 

АВАКОВ А.Б.

Я вам офіціально відповідаю, що мені ця інформація не відома. Давайте проверим, но я думаю, что это фантазия.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Почекайте ще нема відповіді.

 

ДОБРОДОМОВ Д.Є.

Насправді пан Кожем'якін почав, я продовжую це питання і насправді конкретно відповіді…

Скажіть будь ласка, коли буде відома ця інформація? Давайте так поставим питання.

 

АВАКОВ А.Б.

Когда мы посоветуемся с документами которые есть.

 

ДОБРОДОМОВ Д.Є. І публічно буде доведено?

 

АВАКОВ А.Б. Да. Я не библиотека Ленина,  в голове держать все уголовные дела. Но уверяю вас, что такая сумма и в таком резонансном врятли могла пройти мимо.

 

_______________. Я наголошую. Родичам. Так? Воно було вилучено у родичів.

 

АВАКОВ А.Б. Я наголошую, що ви давайте, дайте мені запит, я зараз прийду на робоче місце, подивлюся, якщо це моя компетенція і відповім вам відразу.

 

_______________. Дякую.

 

АВАКОВ А.Б. Зараз я… Мені про це не відомо. Я думаю, що це не правда.

 

_______________. Дякую.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую. Будь ласка, слово надається народному депутату Геращенко.

 

ГЕРАЩЕНКО А.Ю. Я хотел бы очень коротко сказать и призвать моих коллег.  Напомню. У нас сегодняшнее мероприятие называется "Про заходи, що вживаються Генеральною прокуратурою, Міністерством внутрішніх справ, Службою безпеки, з метою встановлення і притягнення до кримінальної відповідальності осіб винних у вчиненні злочинів проти мирних громадян та інших злочинів, пов'язаних з викраденням, …….., побиттям громадян учасників "Революції Гідності".

Я призиваю всіх для того, щоб наша зустріч була ефективною, давайте задавати запитання по питанню якому ми зібралися. А ми будемо ще проводити засідання, кожен із своїх комітетів, по темам.

 

(Загальна дискусія)

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую. Будь ласка. Будь ласка, народний депутат Береза.

 

БЕРЕЗА Б.Ю. Господин министр, скажите пожалуйста, в случае если господин Крысин тоже не явится в суд, я просто находился два раза в суде, когда его отпускали в первый раз, второй раз его вообще, как бы… охраняло его тогда спецподразделение "Грифон", если не ошибаюсь. Так вот в случае если и господин Крысин не явится в суд, что, какие дальнейшие действия Министерства внутренних дел мы можем тогда увидеть?

 

АВАКОВ А.Б. Доследственный судья вынесет решение, например, объявить в розыск. И мы побежим в розыск в след за… так как мы бежим за Садовником. Но в этом бред полный.

 

_______________. (Не чути)

 

АВАКОВ А.Б. Абсолютно согласен.

 

БЕРЕЗА  Б.Ю. Так может, что-то надо менять?

 

АВАКОВ А.Б. В программе правительства, которая завтра будет предложена депутатам, присутствует норма о стопроцентном обновлении судейского корпуса. Давайте поменяем. Ну другого варианта нет.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Так, будь ласка.

 

КУПРІЙ В.М. Депутат Купрій, Дніпропетровщина.

Арсене Борисовичу, нашу область турбують ті події Євромайдану, що стосувалися розгону 26-го січня. Дуже…

 

ЛУЦЕНКО Ю.В. …. нема такого.

 

КУПРІЙ В.М. Чого не має? 26-го…Ну дайте сказать. 26- го січня в Дніпропетровщині був жорсткий розгін Євромайдану, де приймали участь працівники міліції поряд з тітушками, там сотні їх було в будівлі ОДА. І зокрема там приймали участь два майори лінійного відділу Річкового порту "Дніпродзержинськ" – майор Бараннік і майор Сорокін. Так ось, з-за того, що тоді не зупинили цих людей і вони до цих пір на своїх посадах, вони роблять сепаратистські заходи. Розфарбовують зараз – "новоросія" – заклики, роблять підривну діяльність всередині Міністерства внутрішніх справ.

Було відкрито кримінальне провадження в середині вересня службою СБУ, Службою безпеки України. Але воно було закрите, оскільки дізналися, що це саме працівники, співробітники міліції, було закрито протиправно прокуратурою області.

Я у вас дуже просив би провести перевірку щодо цих осіб, встановити. Тому що дуже неприємна ситуація у нас в регіоні. У нас прифронтова область. Дякую.

 

АВАКОВ А.Б. Я вам дякую. Я вам скажу таким образом. Отношения между прокурором Днепропетровской области и милицией Днепропетровской области столь натянутые и столь враждебные, что мы вынуждены были с Генеральным прокурором проводить совместное совещание, чтобы это не переросло во вражду. И предположить, что одни покрывают других, невозможно.

Скажу вам другое. Когда в отношении милиции мы находим прецеденты какие-то, мне всегда на этот счет звонит Наливайченко. Мы всегда принимаем решения самые жесткие.

Что касается этих двух товарищей. Мы зачастую сталкиваемся с ситуациями, что есть эмоциональная, в том числе и в прессе, реакция на Иванова, Петрова, Сидорова. А когда подходишь к документальной базе, нет ни заявлений, ни фактажа.

 

_______________. Свідки, фактаж є. Я надаю.

 

АВАКОВ А.Б. Смотрите. Для того существует у нас второй этап люстрации, который прописан в законе, где существует комиссия, где существует процедура. Если товарищ Иванов принимал участие в разгоне Майдана или мероприятиях по подавлению массовых и так дальше, комиссия каждого из них рассматривает. Эта процедура, которая началась, если не ошибаюсь, там полторы недели назад.

 

_______________. Так вже ж 110 стаття Кримінального кодексу відкрита.

 

АВАКОВ А.Б. Якщо у вас є відповідна заява, да, (я, например, эти фамилии слышу первый раз), то мы этих товарищей, безусловно, пропустим через эту процедуру.

И дальше есть два варианта. Если они виновны – уголовная ответственность. Если они не соответствуют своей должности – уволены.

Якщо можливо, дайте мені.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Будь ласка, запитання. Члени комітету, будь ласка, хто? Народний депутат Осуховський, будь ласка.

Увага!

 

ОСУХОВСЬКИЙ О.І. Насамперед мені приємно і нам, напевно, всім приємно вітати віце-спікера грузинського парламенту, який сьогодні присутній на нашому засіданні. Це Георгій Барамідзе, який був активним учасником Євромайдану в Києві. (Оплески)

В мене є таке запитання. Чи надає достатньо доказів міліція і Генеральна прокуратура для Інтерполу щодо злочинів Януковича, щоб нарешті Інтерпол реально почав розшукувати злочинця Януковича?

І друге питання. Що Віталій Ярема ще на брифінгу під час Революції гідності казав про те, що він розмовляв з тодішніми правоохоронцями, зокрема з беркутівцями, і вони реально брали по чотири тисячі або по 500 доларів за кривавий розгін Майдану. Чи ведеться по тому поводу розслідування?

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую, пане Олеже.

Будь ласка, напевно, Віталій Григорович відповість на це питання. Будь ласка.

 

ЯРЕМА В.Г.  Що стосується взаємодії із Інтерполом. Дійсно, така проблема існує. Ми давно направили всі необхідні матеріали для оголошення в розшук Януковича і його найближчих прибічників. Сім чоловік сьогодні, на превеликий жаль, не оголошені в міжнародний розшук. Тому туди були відряджені, в Леон їздили два заступники Генерального прокурора, які проводили зустрічі з представниками юридичного управління Міжнародної організації кримінальної поліції. Там пообіцяли, що розберуться більш досконало. Але до сьогоднішнього дня, на жаль, віз і понині там.

Я на кожній зустрічі, остання зустріч у мене була із комісарами Ради Європи. Я наголошую на цих питаннях і прошу їх також сприяти в тому, щоби ці особи були оголошені в міжнародний розшук.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую… Да, будь ласка.

 

ЯРЕМА В.Г. По оплаті  працівникам "Беркуту" хочу сказати, що ми поки що, пане Олеже, не отримали жодних показів від діючих працівників міліції. На превеликий жаль, це факт. Робота слідчих ведеться, але це є недоліком в роботі. Тому ми не можемо встановити, хто платив. Але сподіваюся, що це буде досліджено.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую. Будь ласка…

 

___________.  Я в продовження скажу.  Тем не менее у нас есть вплоть до  ведомостей оплаты "титушкам"  во время событий, который  к нам попали в руки и сейчас  они исследуются.  Там сотни человек.

 

_______________. Сотни  тысяч.

 

АВАКОВ А.Б.   Не тысяч, а сотни.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую. Будь ласка, питання. Будь ласка.

 

ТИМОШЕНКО Ю.В. Юрій Тимошенко, "Народний фронт", 88 округ, Коломия.  

Арсен Борисович, після Майдану було задекларовано, що така структура як "Беркут" буде  розпущена, що вона не буде існувати. Але тим не менш  у  червні цього року на другому  блок-пості під  Слов'янськом  я особисто ніс службу поруч із загоном "Беркуту", який там був у повному складі. Мало того, вони зберігали повну структуру і носили свою  форму, навіть ту саму, що  на Майдані. Ми не будемо  говорити, наскільки  це психологічно було  важко, але тим не менш.  У спілкуванні з деяким  із них я  особисто переконався, що  це  саме вони  були у Маріїнському парку і у Кріпосному провулку  18 лютого.  І я як депутат   можу особисто засвідчити, що на власні очі бачив, як вони  вбивали людей в цьому Кріпосному провулку. Мало того,  я стверджую, що  легенда про "Небесну сотню" –  це всього   лише легенда, тому що  тільки в оточенні  в Кріпосному провулку на  моїх очах  було… ну, лежало на землі вбитих, ну, напевно більше ніж  сотня людей. Це тільки в Кріпосному провулку, а скільки ж їх ще було вбито  на Майдані.

У мене питання. Яка  майбутня доля "Беркуту" зараз? І чи  не можна  ще раз спробувати їх краще допитати на рахунок того, щоб вони визнали свої злочини і участь у масових вбивствах.

Дякую.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую, пане Юрію. Будь ласка,  Арсен Борисович.

 

АВАКОВ А.Б.  "Беркут" распущен был  непосредственно в феврале месяце в первые дни и как подразделение не существует.

Существуют все соответствующие подразделения преобразовано через месяц нирваны было преобразовано в отряд, спецотряд особого назначения, который выполняет специальный функции. В том числе вы безусловно встречали их в рамках антитеррористической операции, на которую они не поехали примерно процентов 15 и были уволены. Те кто поехал, конечно же использовали старую форму, потому что у нас новой не было. Есть ли среди них по вашей оценки хорошие и плохие люди, конечно есть. Как их определить, если не в рамках следствия, через заседание комиссии, но никак ни по вашему мнению или по моему отдельно. Опять же говорю, второй этап люстрации – комиссионной просмотрение каждого личного дела и принятие решения.

Последние. Будущее спецподразделение. В соответствии с стратегией реформирования органов МВС в стране будет прекращена работа всех спецподразделений "грифоны", "титаны", "беркуты" и все остальные, и будет одно специальное подразделение по модели американского спецподразделения SWAT. Это будет меньше объем. И поэтому там будет отбор. Закон о национальной полиции, который будет внесен в парламент, который вы сможете рассматривать и принять будет включать в себя, в том числе и подраздел касающейся спецподразделений, где мы сможем с вами выписать запобіжники від того, щоб там були недостойные люди.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую. Будь ласка, народний депутат Парасюк.

 

ПАРАСЮК В.З. Пане Арсен, до вас таке запитання. До вас взагалі-то багато запитань, тому що ви новопризначений міністр внутрішніх справ, ви вже на тій посаді не перший день і вас призначили зразу після Майдану. В мене таке запитання. Чим ви мотивувалися по призначенню голів головних міліціонерів по області? Це раз.

По-друге. Яка кількість міліціонерів була вже звільнена до теперішнього часу від подій Майдану? Це два.

І третє. Я хочу запитати конкретно, так як ми є, в нас парламентсько-президентська форма правління і ми маємо якісь повноваження, я від вас вимагаю зараз сказати, які ваші зараз будуть кроки по призначенню своїх заступників в Міністерстві внутрішніх справ? Хто це буде конкретно?

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Будь ласка, Арсеній Борисович.

 

АВАКОВ А.Б. Дякую. Что касается численности милиции и уволенных. У нас на начало года в милиции на февраль месяц было 197 тысяч человек, людей в погонах милиционеров.  Значит, 3 дня назад было 178 тысяч. На конец года будет 172 тысячи. В течении 2015 гола мы планируем сокращение до уровня 162-150 тысяч в зависимости от итоговой структуры национальной полиции, которую мы предложим к утверждению. По не реабилитирующим обстоятельствам уволено около 8 тысяч милиционеров. То есть или за измену присяги, или за нарушение действующего устава. Проблема не заполняемости вакансии стоит, так же как и кадровая проблема. Проблема адекватной оплаты милиционеров стоит.

Что касается заместителей министра внутренних дел. То в соответствии с законом они будут поданы в публичной степени на заседание Кабинета Министров для утверждения.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую. 

Шановні колеги, я хочу порадитися з вами. У нас є …

 

_______________. Я перепрошую. Я не почув відповідь по областях взагалі-то. Бо після Майдану було дуже багато призначень. З Львівської області там забрали, кудись поставили в іншу область. Мене оце цікавить, чим в той момент мотивувались, і які проведено реальні дії в люстрації в середньому офіцерському складі? Не вищому, ні в нижчому, а в середньому. Тому що ми, знаєте, тут всі розмовляємо і себе хочемо обманути. Таке відчуття, що Янукович зверху давав прикази, а якісь беркутівець ходив і розстрілював. Та між ними  там ще така ієрархія працівників міліції, що ого-ого. Питання як вони будуть відповідати, де є командири взводів, де є командири ротів, де є командири батальйонів. Таке відчуття, що, говорю, Янукович приніс патрони, дав зброю, він взяв і пішов розстрілювати. Оце питання мене цікавить.

 

_______________. Значит, давайте отвечу конкретнее. Чем руководствовался, назначая руководителей областной милиции. Руководствовался необходимостью удержать ситуацию в стране, поэтому назначал людей. А увольнял их и назначал снова. В том числе  у нас был имел место эксперимент, когда мы публично подбирали несколько руководителей. В ряде случаев это был успешный подбор и эти люди работают и неплохо сейчас, а в ряду случаев это было неуспешное решение и общественность или псевдо общественность, так скажем, очень быстро подстраивалась и манипулировала, будем так говорить, мнением комиссии. Волевые назначения, так сказать, без обсуждения с общественностью, тоже имели место, и в ряде случаев – очень успешные.

Теперь что касается люстрации. По первому этапу, то есть, как только закон вступает, вступил в силу, в безоговорочной люстрации у нас, что касается офицеров уровня подполковник, полковник, генерал, в первом этапе было 96, а затем 16 человек уволено, в том числе 8 генералов, в том числе 6 начальников областных управлений милиции. Это вполне конкретный ответ.

Что касается того, что милиция плохая, некрасивая, я с вами соглашусь. Только что делать? Если у вас есть, Володя, волшебная палочка, передайте мне ее, я ею взмахну. Если нету, давайте вместе наберемся терпения и будем идти шаг за шагом, я другого не вижу.

 

________________. Тезу?

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу.

 

________________. Я вам хочу сказати, для того, щоб у нас була якась чарівна паличка, знаєте, такий маленький крок – не призначайте, будь ласка, на голову по боротьбі з економічною злочинністю пана Пісного, про якого, знаєте, ходять дуже багато розмов у Львівській області. Ну, якщо це не секрет,поїдьте, подивитесь. Звідки людина, яка все життя пропрацювала на державній службі, ну, має такі статки? І це не брехня. І таких в нас інцидентів по Україні є.

Пане Арсен, я вам завжди хотів сказати, що я вам дякую за титанічну роботу  в плані добровольчих батальйонів, але в мене надзвичайно дуже багато є питань, і в моїх колег, стосовно реформування міліції, тому що нам зараз потрібна внутрішня безпека в країні, у нас люди не мають куди звернутися.

 

________________. Звичайно.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую.

Народний депутат Барна, будь ласка.

 

БАРНА О.С. Барна Олег, Тернопільщина. Пане Аваков, бачу ви вольова людина і так є, і це, що робите, це похвально, але...

Перше, на засіданні фракції, перед призначенням, ви визнали, що посада міністра – це є політична посада. А раз це політична посада, значить ми просимо вас, навіть не просимо, а вимагаємо прийняти політичне рішення щодо Чеботаря. Тобто, розумієте, це не підстава того, щоби  є в нього кримінальна відповідальність, буде доведено, чи ні – це вже буде інша відповідальність, злочин. Питання в тому, що громадськість  бачить і знає.

Другий момент. "Чарівна паличка" дуже  проста, детектор брехні, особливо всіх керівників райвідділів. Дійсно,  загроза Батьківщині могла бути  в Україні на Сході, але не на Тернопільщині, чи у Львові. Тому дуже  просимо вас по мірі того, де громадськість, а вимога  Майдану – це є влада повинна працювати  з громадськістю, де люди краще   знають хто чим дихає і що вартує, ні ви в Києві, навіть ні я про Київ. Зняти тих начальників з посад і якщо будуть, взагалі всіх, і якщо будуть  люди їм довіряти, їх знову попризначайте, але дуже прошу, із погодженням місцевих  громад.  

Ну і другий момент, я хочу, щоб ви взяли до уваги те, що посади начальників міліції в областях і в районах – це теж в деякій мірі політичні посади.

Дякую вам.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.   Дякую. Ну це побажання,  я  так розумію, пане …

 

 _______________.  Саме так.  

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.   Дякую.  Будь ласка, порадитись хочу. Можна,  з вами колеги  народні депутати і члени  комітетів одного і другого? Піднімають руки три…  Справа в тому, що насправді  згідно з законом, я не маю права на засіданнях надавати, але ми відійшли від цього, тому що суспільна необхідність і громадська занепокоєність. Але, два представники у нас громадськості просять, я  їх сам знаю особисто, тому що ми  разом завжди за 5 років в опозиції боролись  і адвокату Небесної Сотні. Не має заперечень? 3-м.  І підвести риску, тому що у нас ще пан Наливайченко,  і ще є виступи, які хочуть депутати сказати пару слів. 

Будь ласка, представтесь.

 

БОНДАРЧУК В.  Секретар громадської організації "Родина Героїв Небесної  Сотні", син загиблого Володимир Бондарчук.

Арсене Борисовичу, таке запинання. Чому МВС саботує розслідування вбивств Героїв Небесної Сотні, які відбулися поза Майданом і які розслідує МВС, органи   МВС?

Тут присутні члени родин, якраз родина Петра Гаджи і Андрія Ципуна і справи закриваються вони фактично не розслідуються, чому відбувається така ситуація? Інше питання про відповідальність представників міністерства МВС за події в судах, коли дійсні працівники МВС приходять на засідання і вчиняють протиправні дії і заважають присутності громадськості і родин на засіданні суду. Дякую.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Дякую. Будь ласка, Олександр Володимирович.

 

_______________. Когда мне всякий раз говорят, в том числе ваши коллеги адвокаты,  что я саботирую расследование  убийств на майдане, мне хочется отвечать эмоционально. Но я украинский министр и должен держать себя в процессуальных рамках, вам скажу так, вот вы сказали о том, что МВС расследует эти убийства и закрывает дела на эту тему – это не соответствует действительности.

 

_______________. Соответствует

 

_______________. Прошу надати слово…

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Почекайте, шановні колеги, не прирікайтесь. Нехай відповість  людина.

 

_______________. Я …. *** мы сейчас говорим на публичной пресс-конференции, но профессиональнее было бы взять бумагу и показать мне это, я бы с вами о чем-то, конкретно говорил.  

 

_______________. Коротеньке доповнення пане Арсене.

 

(Загальна дискусія)

 _______________. Це перша зустріч родин і адвокатів з вами, перша зустріч.

 

_______________. Пане Арсен.

 

_______________. Еще раз я говорю, …

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Арсен Борисович – це кінець відповіді? Ви відповіли на це запитання?

 

_______________. Я на це запитання відповів.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Добре.

 

_______________. Дуже коротенький момент по суті, буквально…

 

_______________. По суті, давайте таким чином, якщо є конкретне запитання, по конкретному делу, насколько я знаю, две недели назад рассматривал Антон Геращенко, то и не рассмотрел, или что-то не так вышло. Давайте конкретно отвечу…

 

_______________. Пане Арсен, дуже по суті, лаконічно і по суті, будь ласка,  це, дійсно,  дасть ефект.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Почекайте, будь ласка… (Не чути)

 Будь ласка,  вам слово, а потім … (Не чути)

 

МЕЛЬНИЧЕНКО С. Сергій Мельниченко, голова організації …

По-перше, хотів подякувати пану Яремі за те, що після розмови першого числа зустрічі офіційної відбулися перші зрушення. Крім одного моменту, було обіцяно, що на сайті ГПУ буде оприлюднено офіційно звіт повний, детальний, цього ще не було. Тому, щоб не виникало питань у суспільства щодо… які справи, кількість справ, коли  порушені, відносно кого, було б раціонально, якби були опубліковані такі звіти на сайті, спільний звіт трьох відомств. Один момент.

Наступне, щодо порушених… відкритих кримінальних проваджень за події на Євромайдані в ніч на 30 листопада, я, ну, не маю точної інформації  кількості потерпілих, однак, чому правоохоронними органами не розглянуті питання про застосування статті 126 Кримінального кодексу – це умисне нанесення ударів, що потягло  фізичні страждання, вчиненого групою осіб, там до 5 років позбавлення волі. Чому ця стаття не застосована? Це відносно людей… Ця стаття не попала під амністію. Це відносно тих, хто… не нанесені тілесні ушкодження.

Далі, наступний момент, щодо застосування  340 статті, якою відкрито кримінальне провадження, єдина стаття, яка застосована щодо подій на Євромайдані. Ось. Проблема у тому полягає, що паном Аваковим, здається, було заявлено, що порядка… встановлено, що десь 20-30 чоловік, працівників "Беркуту" наносили тілесні ушкодження. Так ось, згідно диспозиції правової норми статті 340 зазначено, що є незаконне перешкоджання проведенню мітингів тощо, вчинені службовими особами або ж із застосуванням фізичного насильства. Тож встановлювати особи, це… якщо кваліфікація йде про застосування насильства. Сам факт перебування на Майдані Незалежності під час розгону Євромайдану працівників міліції, кожен з них, який брав участь навіть не фізично, а навіть морально, грубо говорячи, з вимогою покинути Майдан, автоматично чинили злочин. Це 300,  скільки вами озвучено, працівників "Беркуту" тощо. Чому це питання, чому ці всі люди не притягнуті до відповідальності?

Ще один момент, щодо звіту і так далі. Знову ж таки, немає взаємодії з громадськістю. Вчора, як відомо, міністр юстиції своїм наказом розпустив громадську раду при Мін'юсті на підставі Постанови Кабміну від 28 числа, люстрація громадських рад проводиться як таких. МВС… громадська рада взагалі жодної діяльності і так далі. Ну, при Генпрокуратурі вона в цьому році тільки створена, більш-менш діє. В СБУ там 12 чоловік громадської ради, всі якісь, я не знаю, ректора, так далі, з яких ніхто не має відношення до суспільства. Так ось, було б доречно все ж таки поновити діяльність громадських рад і за рахунок цих органів створити взаємозв'язок із суспільством, щоб не було жодних майбутніх запитань до вас.

І ще одне хочу нагадати пану Яремі, стосовно... по... відкрито кримінальне провадження за статтею 340. Тринадцятого січня минулого року... лютого, після закриття кримінальних справ відносно Попова, Сівковича, Коряка, Федчука на застосування Закону про амністію, мною було написано заяву про вчинення злочину на підставі 340 статті, за якою відкрито провадження. Мене від лютого місяця по цей день не допитано. Я можу назвати, так як по роду своєї діяльності з працівниками міліції часто пересікався, я можу назвати велику кількість працівників міліції, керівництва, які безпосередньо  були на місці, давали вказівки. Мало того, деякі з них залишилися. Це питання до пана Авакова. Не те, що залишилися на своїх посадах, деякі отримали підвищення в посадах і встигли вже на пенсію піти, деякі по цей день працюють. Ця вся інформація навіть.... мене просто навіть допитати ніхто не хоче. Ось це питання до вас.

І ще один момент до пана Авакова, це що стосовно...

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Я вибачаюсь. Уже ми стільки дали можливості, хоча...

 

_______________. Добре.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Хоча, хоча б із поваги, тому що після мовного і всіх інших Майданів ми проходили разом по справах кримінальних, я це пам'ятаю, тут чисто із поваги.

Будь ласка, Арсен Борисович.

 

АВАКОВ А.Б. Я могу говорить длинно и очень длинно. Потому что если вы – юрист, я так понял, вы – юрист. Да, то существует процедура предъявления обвинения людям. И эта процедура предусматривает сбор доказательств, разговоров и так дальше. В любом противном случае эти люди восстанавливаются и с большим еще цинизмом продолжают находиться на своем месте.

Поэтому если вы имеете конкретно, что сообщить, то я с удовольствием этот конкретный факт от вас возьму.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую, Арсен Борисович. Будь ласка.

 

_______________. ...що стосовно 340-ї...

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Віталій Григорович, будь ласка.

 

_______________. Кримінальне провадження сьогодні знаходиться в суді. Адвокати Сівковича і Попова...  я не маю права цього говорити, до речі. От тут адвокати присутні. Це…

 

_______________. По 340-му не знаходиться в суді кримінальна справа.

 

ЯРЕМА В.Г. Вони знаходяться в суді, вони постійно подають…

 

_______________. Не знаходиться в суді, я там адвокат, представник потерпілих.

 

_______________. ………….працівників міліції, не тільки чотирьох людей чи п'ятьох, відносно всіх працівників "Беркуту" – 390 скількись чоловік…

 

АВАКОВ А.Б. В отношении работников милиции. Милиция сама в отношении себя расследовать ничего не может. Дела передаются или в прокуратуру, или в СБУ. Если вы адвокат, вы это хорошо понимаете.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Ми всі питання фіксуємо, тому що це засідання комітетів, а не брифінг. Розумієте? Отримали ви відповідь, не отримали, вона вас задовольнила чи ні – ми взяли під контроль. Все. Ми взяли під контроль.

 

_______________. ………….питання до пана Наливайченка. Ви розслідували справу відносно…

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Зараз пан Наливайченко буде виступати, а потім ви задасте.

 

_______________. ………….Табачника Дмитра, щирого патріота………. Просто питання таке. …………………. Яка міра запобіжного заходу за вчинення розкрадання…………………за 12 років………… Яку міру…

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую, …….. Потім.

Я обіцяв. Будь ласка, представтесь. Коротке питання, адвокат – і все.

 

САЙЧАК Р.Дуже коротко і лаконічно. Роман Сайчак, прес-секретар громадської організації "Родини Героїв Небесної сотні". Шановний міністре внутрішніх справ України пане Арсене! Ви сказали (я тут, я на вас дивлюся), ви сказали, що потрібно працювати в робочому руслі і потрібно вам надати чи документи, фактаж. Ми готові це зробити, я зазначу, що ми хочемо це зробити, але впродовж попередніх півроку немає фізичної десь такої можливості з вами поспілкуватися.

Фактом є те, що, і дійсно у нас налагоджена хороша комунікація з Генеральною прокуратурою, ми зустрічалися з керівником Служби безпеки України, як і, власне, від родин загиблих, так і від адвокатів неодноразово ми просили, ініціювали зустріч конкретно з Міністерством внутрішніх справ, і з вами, звичайно ж, хочемо. Ми зверталися формально, надсилали листи, і, ну, я не знаю, чи ігнорація, чи просто не доходять до вас ці моменти, але я до вас звертався з ініціативою, і потреба, щоб ви зустрілися з родинами загиблих Небесної сотні вперше після того, як відбулося вбивство на Майдані. Оце десь моє прохання до вас. І тоді ми, дійсно, зможемо конструктивно рухатися і надати вам всі моменти по тих справах, які закриті, і інші нюанси. Є дійсно робота, її потрібно вирішувати. Ми готові, коли це можливо? І яким чином?

 

_______________. Дякую. Арсен Борисович, будь ласка. Я просив би з міністром вас зустрітися. Він коли буде тут, ще переговорити. Останнє запитання, будь ласка, пані Євгенія, адвокат.

 

ЗАКРЕВСЬКА Є. Євгенія Закревська, адвокат. Прозвучала така думка. Так, запитання наступне. Яким чином планує Генеральна прокуратура та Міністерство внутрішніх справ разом, щоб на співпрацю із слідством йшли представники "Беркутівців" і надавали свідчення, якщо: перше, на даний момент заступник Кусюка, який обвинувачений у причетності до вбивства та інших злочинів; Тендюк**, який очолює спецпідрозділ, який був новостворений замість "Беркуту". Колишній заступник ……….. став першим заступником і фактично забезпечував і підтримував усі публічні заходи та виїзди колишніх "беркутівців" до судів на ………. акції. Це, власне, те, щодо апеляційного суду. Янешевський** так і залишився начальником штабу спецпідрозділу. Керівництво управління департаменту громадської безпеки також залишилося на своїх місцях. Заступник начальника департаменту Карендюк**, який 30.11.2013 року в мегафон вимагав від присутніх, це зафіксовано на багатьох камерах, звільнити Майдан, під час цього майданівців вже били. А він залишив, він зараз також працює. Начальник забезпечення масових захотів Бойко взагалі отримав підвищення. Вони всі були на Майдані в той момент. Вони надавали відповідні пояснювальні записки. Є навіть у першому службовому розслідуванні, яке було проведено Захарченко. Є їх пояснення з цього приводу, з яких чітко випливає те, що вони порушили як мінімум статтю 340 Кримінального кодексу. Вони працюють надалі. І тепер ми бачимо таку ситуацію, що якщо навіть у нас є "беркутівці", які готові і дають покази, як в нас є приклад із підпалом бази львівського "Беркуту". Там "беркутівець" дає правдиві покази. Його покази підтверджуються висновками експертизи. І вже 9 місяців після того, як він надав покази, він працює під керівництвом тих самих людей, які видавали злочинні накази. І жоден із 30 людей, які там були в момент підпалу 30 "беркутівців", які давали  а) неправдиві свідчення і не притягнуті до цього, до кримінальної відповідальності; б) вони разом з ним далі працюють і вони отримують підвищення, а він, власне, ні. Яким чином ми за такої ситуації, ви бачите…я і до Генерального прокурора звертаюся і до міністра внутрішніх справ. Яким чином ви бачите, взагалі можливо розслідування цих справ, якщо без отримання показів беркутівців ми нічого, ми ні на крок не зрушимо з місця. А ми ставимо їх в таку ситуацію, що вони в принципі не зможуть цього зробити ніколи.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую, пані Євгенія. Будь ласка, ….

 

_______________. Вы очень энергичны и, наверное, хороший адвокат и очень энергично разговариваете. Более того, мне хочется с вами соглашаться практически под каждым тезисом. Есть проблема в том, что вы не говорите всей правды, а иногда говорите просто неправду. Например, когда говорите о том, что Бойко работает. Он не работает, он уволен. Также, как большинство из тех, что вы назвали людей уволены. Дело не в этом. Я не собираюсь с вами входить в полемику, господин адвокат. Я еще раз кажу вам …

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Шановні колеги, ми ж, я ще раз кажу, ви присутні на засіданні комітету. Будь ласка, дотримуйтесь нашого регламенту і закону.

 

_______________. Тобто можна сказати, хто з них …

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Зараз я скажу, почекайте.

 

_______________. Госпожа адвокат, у вас є процесуальні можливості, ви можете в рамках процесуальних можливостей не визивати мене на эмоциональную встречную реакцию и этим манипулировать. А прийти спокойно дать соответствующий документ, получить на них процессуально правильный ответ и убедиться в том, что такой-то, такой-то товарищ уволен, такой-то, такой попадает под криминальное преследование, такой-то такой попадает под закон о люстрации. Вот и весь ответ вам на весь вопрос.

Я уже третий раз повторяю, я третий раз повторяю, не криминальные претензии, которые у нас есть ко многим сотрудникам можно реализовать только в рамках политической воли.

 

_______________. А когда вы запустите закон о люстрации?

 

_______________. В большинстве случаев эта политическая воля происходит так, как сказал Генеральный прокурор. Вызывает начальник и говорит: - Пиши рапорт. Ответ: - Не буду, претензии есть? Разворачивается и уходит. На то запроваджен, на то у нас есть Закон о люстрации в рамках которого мы собираемся эти вопросы решать. Решением соответствующих комиссий, которые созданы на всех уровнях.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Шановні колеги! Я ….

 

_______________. Я категорически не приемлю, значит, горлопанством встречно выяснять отношения юридического характера. Господин адвокат, я вам предоставляю все возможности, приходите и возьмите у нас все документы.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую. Арсен Борисович, одну хвилинку. Почекайте, ну почекайте, я хочу дещо з'ясувати.  Ви задали питання, це зрозуміло. Сьогодні, Арсен Борисович, чому це питання по людині на прізвище Бойко, по якій я писав ще 6 місяців. Звертався до … Там є у вас Бойко і сьогодні він заступник начальника Головного управління, це правда. Але той Бойко, який нам, вибачте, з паном Яремою, в свій час ухмилявся і погрожував, в свій час, можливо це не він на майдані, а можливо інший. Треба сказати, що це Бойко, але інший. Це раз.

А по-друге, я хочу сказати, що коли ми працювали в службі безпеки майдану там разом всі генерали і допомагали нашим громадянам, які з нами разом були на майдані. Був такий…  "титушек" ми знаємо збирав кримінальний розшук, ви знаєте, так? Він ними керував, він їх направляв і давав всі фінансові, як кажуть їм можливості. Сьогодні пан ……….. він до цих пір сьогодні працює, але ця людина, яка керувала …

 

______________.  Нет, вона не керувала, це неправда. Я з вами не погоджуюсь.

 

______________. Ну, я можу вступити з вами в дискусію, якби мені кожний раз відповідав хтось конкретно. От я пишу, як голова комітету, на пана міністра Авакова, а мені відповідає і один міністр і другий Чеботар*** там і Іванов, Петров, Сідоров, хто несе відповідальність за відповіді на голову комітету сьогодні в Верховній Раді. Не зрозуміло.

Тому я хотів би, щоб ви навели порядок тому що члени комітету запитують так, хто там керує вони кажуть, що я не можу найти Авакова, а в мене місяць виходить. Я вважаю, що це неправильно, це не повага.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Шановні колеги! Я вважаю, що переходимо до заслуховування, будь ласка, Валентин Олександрович Наливайченко, будь ласка.

 

НАЛИВАЙЧЕНКО В.О.  Дякую. Шановні пані та панове. Я насправді читати навіть не буду те, що готувалось, а скажу відверто. Що обидва голови комітетів почали з головного і це є правда.

Перше. Система правоохоронна, судова, яка була збудована і очолювалась найвищими керівниками, в тому числі і екс-Президентом є і залишається злочинною.

Друге. Розуміння має бути серед депутатів, новообраних в тому числі, що всі злочини свої і докази своєї злочинної діяльності вони так само старанно знищували, як і планували самі злочини.

Третє. Найголовніше, що країни агресор їм допомагала і продовжує допомагати.

І я просив би користуючись зараз часом, насамперед законодавців, сконцентруватись в допомозі всім і правоохоронцям в тому числі у дуже важливих законодавчих питаннях.

 Перше. Дійсно потребує, а волі більш ніж достатньо і політичної і особистої, але потребує законодавчо запровадження трибунал в країні, об'єднання всіх проваджень в єдине кримінальне провадження з спеціальними повноваженнями і адвокатів, які захищають      кожного, хто був вбитий або постраждав і спеціальними повноваженнями слідчим, і спеціальними повноваженнями, в тому числі і прокурорам.

Наступне. Потребує від законодавців прямо зараз втручання і підтримка, і збільшення строків для того, щоб не були знищені ті докази, які дійсно збираються правоохоронцями і слідчими.

Потребує від законодавців підтримка і особливого статусу захисту свідків. Про це говорять. Всі ці думки викладені і сконцентровані насправді людьми, які сьогодні беруть участь в засіданні – це адвокати. Адвокати і потерпілі.

Тому наступна моя позиція звітуючись, що я вважаю надзвичайно важливим кожному відомству, яке сьогодні звітує і буде далі вам звітувати незалежно від того, хто їх очолює або буде очолювати, співпрацювати напряму з адвокатами. Напряму співпрацювати і відкритись для громадськості, і для законодавців, найголовніше.

Панове голови, будь ласка, спецпредставники ваших комітетів, я думаю дуже важливо, щоб працювали і ми ознайомились з напрацюваннями, в тому числі оперативними. Не час для секретності. Треба зняти всі грифи секретності, підписи Якименка, підписи Захарченка, на всіх їхніх планах і злочинних наказах які є. Дайте, як законодавці цю можливість, з радістю це оприлюднемо.

Останнє. В плані звіту. З другого на третє квітня цього року Міністр Аваков і я той, хто перед вами зараз звітує, була проведена спецоперація. Затримували ті самі альфівці, які… Я нагадую це 2-ге квітня. Які, в тому числі задіювались на Майдані. Затримали 16-ть особливо небезпечних беркутівців. 16-ть спецоперацій. Сидить людина, яка не дасть збрехать, ми за це відповідали.

 

_______________. Чорна рота.

 

ЯРЕМА В.О. Чорна рота. 16-ть, я не збираюсь навіть нікого переконувати, це було зроблено попри всю їхню небезпеку. Далі що? Друзі, де вони? Створіть трибунал, візміть найкращих людей, в тому числі з Майдану юристів. Тоді прийдуть не байдужі люди і вони точно не будуть приймати рішення, як слідчі. Ну допитав беркутівця, він помовчав, ну добре йди додому. От і все правосуддя. І можна клясти кожного з нас, хто зараз, поміняєте і тих будете їх так само критикувати. А, що змінилося?

І останнє. Я дуже підтримую проведення тотальної люстрації в правоохоронних органах. Тут вибачень не має бути ні для кого і жодним чином. Контроль, будь ласка, парламентський і в тому числі представників двох профільних комітетів, я думаю насамперед в таких органах, як СБУ і МВС дуже потрібні. Дякую за увагу.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую, Валентине Олександровичу. Будь ласка, запитання.

 

_______________.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Так, відповідь.

 

НАЛИВАЙЧЕНКО В.О. Якщо дозволите, пане голово, так.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Так, будь ласка.

 

НАЛИВАЙЧЕНКО В.О. Дійсно, кримінальне провадження розслідувалось, передано в Генеральну прокуратуру. Наскільки я знаю, від представниці Генпрокурора, міра запобіжного заходу пропонується, - це доставлення до суду і арешт Табачника.

….  Ми з вами домовилися, я вам дам відповідь офіційну.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую, Валентине Олександровичу. Будь ласка, якщо нема запитань, у мене пропозиція, шановні колеги. Якщо є запитання, будь ласка, пан Дерев'янко, будь ласка, народний депутат.

 

ДЕРЕВ'ЯНКО Ю.Б.  Шановні керівники правоохоронних органів! У мене, швидше за все, запитання до всіх і воно стосується наступного. Ми всі, тут присутні народні депутати, які брали участь під час Майдану по захисту наших активістів, дуже добре пам'ятаємо, як і на Кріпосному провулку, і на вулиці Щорса, і студентів Карпенка-Карого за надуманими кримінальними справами кидали у в'язницю від 8 до 15 років.

У мене запитання. Чи сьогодні розслідує Генеральна прокуратура, чи Служба безпеки, чи МВС кримінальні справи щодо тих осіб, які планували ці дії, які чітко давали вказівки слідчим МВС, прокурорам за підтримки відповідних в судових засіданнях, а так само іншим спеціальним співробітникам СБУ, які планували в тому числі ці операції, щодо тих осіб, які сфальшували ці кримінальні справи?

Адже всі кримінальні справи, які тоді фальшувались, вони робились під копірку абсолютно усіма відділами районними і на Подолі, і на Оболоні, і скрізь. І тому у мене запитання, чи є така кримінальна справа? Чи сьогодні встановлені ті особи? І чи були звільнені відповідні співробітники прокуратури чи співробітники органів внутрішніх справ, чи Служби безпеки відповідно до цих кримінальних справ вже на сьогодні? Дякую.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Віталію Григоровичу, будь ласка.

 

ЯРЕМА В.Г. Ці запитання вже ставила адвокат Закревська. У нас є 12 кримінальних проваджень оцих по місту Києву. В цих рамках цих кримінальних проваджень досліджуються всі питання, пов'язані з причиненням тілесних ушкоджень, з незаконними затриманнями, з поверненням активів, з розшуком злочинців.

Кожною групою, яка створена спільно МВС, СБУ і Генпрокуратури, досліджуються всі обставини, події. В тому числі замовники відповідно до вимог Кримінального кодексу України, всі співучасники злочину.

І, на жаль, сьогодні говорити про те, що хтось із організаторів цих дійств поки що не затриманий, і не оголошена підозра. Але попереду розслідування, і я сподіваюся, що буде позитивний результат.

 

_______________.  Може дати відповідь?

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Потім, якщо можна.

Дякую. Будь ласка, якщо немає запитань, шановні колеги… (Шум у залі) Я зараз запитаю. Будь ласка.  Шановні члени комітету, немає у вас заперечень, якщо представник громадськості задасть запитання? Будь ласка.

 

_______________.  Дружина Героя "Небесної сотні" Бойкова Володимира.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Да, будь ласка.

 

_______________.  Ми не почули відповіді від пана Авакова. Чия політична воля, що організовано централізовано автобусами Міністерства внутрішніх справ привозилися співробітники ваші, які проходили по посвідченнях до залу суду і кричали "Слава "Беркуту!". Питання. На чиїй стороні тоді стоїть Міністерство внутрішніх справ – на стороні Садовника чи на стороні потерпілих на Майдані?

 

_______________.  Можна я ще доповню?..

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Шановні колеги, ну почекайте, ну ви ж не на базарі. Давайте так, задала питання тільки що дружина загиблого, ну дайте відповісти.

 

_______________.  (Не чути)

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. У нас же тут не адвокатська, розумієте, дискусія. Повірте мені. Нам все зрозуміло, деякі речі. Я зараз скажу вам. Будь ласка.

Будь ласка, пан Тарас. Доповніть.

 

_______________.  Да, давайте, я одразу, оскільки, власне, про що я говорив і те, що говорила Женя. Ці працівники, які зараз продовжують працювати, які були на судових засіданнях, які нас документували нас на відео, на фото, кожного персонально. Я звертаюся тут до керівників правоохоронних органів. Я не знаю, куди ті дані пішли, і чи не буде якоїсь небезпеки для нас в тому числі.

І в результаті ми отримали наступну відповідь. Коли ми поговорили з Антоном Юрійовичем Геращенком і за погодженням з Арсеном Борисовичем, що керівник київської міліції Терещук, який переслідував євромайданівців на Волині, про що говорив Єгор Соболєв, дає наступну відповідь. Я зачитаю тільки закінчення, де автобус, власне, підвозив і вивозив централізовано працівників і діючих, і недіючих "Беркутом".

Інформуємо, що 03.10 на прилеглій території апеляційного суду перебував службовий автобус,  номерний такий-то, де знаходилися працівники спеціального полку міліції, задіяні на  охорону громадського порядку. Після закінчення судового засідання до  водія автобуса звернулося кілька  працівників підрозділу та попросили підвезти їх за місцем дислокації.  Ні одного   із адвокатів, ні одного із родичів Героїв "Небесної сотні", ні одного  навіть не опитали. Ми передали відео, ми передали матеріали всі  і от маємо результат. Тому… Дякую.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую, пане  Тарасе. Будь ласка,  Арсен Борисович.

 

АВАКОВ А.Б.  Результат ще не маєте, маєте проміжуточну відповідь, яку написав Терещук,  в том числе и мне. На сегодняшний…..   внутренняя безопасность министерства ведет  расследование, я думаю, что это расследование закончиться в течение  3-4 дней, будете иметь публичный результат  и ответ. Предполагаю, там будет  все исчерпывающе.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую, Арсен Борисович.  Пане Олеже,  ви наполягаєте на запитанні? Осуховський, народний депутат. Будь ласка. Це до кого?

 

ОСУХОВСЬКИЙ  О.І. До пана Валентина. Пан Валентин, скажіть,  будь ласка,  за  словами пана Стеця, нашого міністра, 70 відсотків працівників Служби безпеки – це  є  агенти  і зокрема агенти Кремля.  Чи не вважаєте ви, що взагалі   потрібно розпустити на сьогоднішній день Службу безпеку і створити нову українську  Службу безпеки  України справжню?

І як ви збираєтеся боротися і люструвати  тих людей, які сьогодні обходять Закон про очищення влади, їдуть десь  там  в  Ізюмський район і потім приїжджають  і нібито вони виявляються учасниками АТО. Чи ви збираєтесь ви  їх люструвати? Бо  справді є багато і працівників  Служби безпеки, які реально воюють на східних теренах  держави. А як власне тих  ви збираєтесь   люструвати,  які обходять  Закон про очищення влади?

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую, пане Олеже. Будь ласка, Валентин Олександрович.

 

НАЛИВАЙЧЕНКО В.О.  Дякую, пане Олеже за запитання. 

Я можу сказати, з   25 лютого, другий день, як  я  потрапив в СБУ, назад повернувся,  в СБУ залишилося три  людини –  я і ще дві, які зайшли разом з Майдану.  З майданівцями  я можу… це центральні будівлі, Володимирська, 33.  Всі інші розбіглися, бо вже розуміли, що вони працювати у Службі  не будуть. Станом на сьогодні за цей рік Служба   безпеки особовий склад на  24 відсотки вже скорочений і  звільнено безпосередньо  ще до навіть ухвалення закону, починаючи з  25 лютого, більше  двох з половиною тисяч співробітників, з них  108 – керівна ланка.

Вважаю, Олеже,  і була  ваша тоді  і не тільки ваша політична підтримка, що в принципі себе виправдав досвід, коли  нових керівників обласних управлінь затверджували на віче на Майданах. Це стосувалось 30-40 відсотків областей. Ці люди працювали непогано. Але навіть серед них, зараз ми звільняємо все рівно у зв'язку з застосуванням Закону про очищення влади, тому що серед них і в тому числі були Майданом не затверджені люди, які в той чи інший час співпрацювали або з КДБ, або були на посадах режиму Януковича.

Тому відсотки, якщо говорити, вони ні про що не говорять, а вот конкретні люди, так, треба далі очищення Але зразу питання і друге, і тут підтримка парламенту. Нам потрібні молоді кадри. У нас департамент захисту національної державності змінився тільки тому, що туди на керівні посади і зайшли співробітники, молоді люди, патріоти з Майдану. Я не буду називати організації, частину з них ви представляєте в комітетах цих двох. Але цими люди ми зараз пишаємося, вони костяк нової служби. Тому безумовно треба продовжувати.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую, Володимир Олександрович. Шановні колеги, записався ще до нашого, до засідання суддя Міжнародного трибуналу, надзвичайно уповноважений посол Василенко Володимир Андрійович суддя трибуналу по Югославії. Я хотів би, якщо можна, йому надати слово. Немає заперечень? Будь ласка. Будь ласка, Володимир Андрійович.

 

ВАСИЛЕНКО В.А. В мене коротке запитання. Скільки, проти скількох всього осіб причетних…

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Ближче, будь ласка.

 

ВАСИЛЕНКО В.А. Причетних до скоєння злочинів на Майдані порушено кримінальні справи? Це перше питання.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Кількість?

 

ВАСИЛЕНКО В.А. Кількість, да. Проти скількох осіб порушені кримінальні справи? І друге питання. Скільки людей постраждалих від злочинів проти людяності фігурує в цих справах?

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую.

 

_______________. Я готовий.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Будь ласка, Віталій Григорович.

 

_______________. Я називав ці цифри – 77 осіб оголошена підозра, якщо ми говоримо про підозру вчинення злочину, 47 – це підозра вручена особисто. Близько 900 осіб являються потерпілими і з них 185 – це тих, що отримали, це потерпілі по тілесним ушкодженням, і з них 185 – ті, що отримали вогнепальні поранення. Ще …

 

ВАСИЛЕНКО В.А. За результатами роботи, яку провела громадська комісія по розслідуванню і попередженню порушень прав людини в Україні, яку я очолюю у нас зареєстровано і анкетовано більше 3 тисячі 71 особа, яка постраждала, 3 тисячі 71 особа. Все. У мене все.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую, Володимир Андрійович, дякую.

Шановні колеги, якщо нема заперечень, ми, така пропозиція. Зараз повинно у нас бути обговорення. Якщо ви не проти, ми можемо надати слово від комітетів двом представникам одного комітету і двом представникам з іншого комітету. Уже записався у нас Юрій Луценко, до трьох хвилин. Нема заперечень? По два народних депутата, будь ласка, і потім ми підводимо риску і приймаємо рішення щодо отримання інформації. Дякую. Будь ласка, пан Юрій.

 

ЛУЦЕНКО Ю.В. Шановний головуючий, колеги, запрошені. Журналісти, перш за все, дуже корисна ініціатива по проведенню сьогоднішнього засідання. Бо на якісь платформі має зустрічатися громадськість, силовики і парламентарі для вирішення цього нагального питання. Я не буду багато говорити про політичне значення, питання, що ми обговорюємо. Я перейду до конкретної пропозиції. Я вважаю, що справа могла би зрушитися набагато якісніше, швидше і логічніше, якби від самого початку слідство щодо злочинів на Майдані взяло за основу статтю 255 Кримінального кодексу, яка називається створення злочинної організації. Тоді ми шукали би не "Беркут", який був одним із останніх ланок виконавців. Ми тоді би глянули в корінь на те, що Янукович Віктор Федорович створив злочинну організацію, яка на основі двох політичних організацій Партії регіонів та Комуністичної партії України за допомогою керівників усіх державних, правоохоронних, судових та інших органів узурпували владу в Україні з метою незаконного збагачення, і, що призвело до масової загибелі людей. Тоді б стало логічним заборона судова Партії регіонів та комуністів. Тоді була б зрозуміло накладення арешту майна здобутого злочинним шляхом. Тоді було б  зрозумілим більше для міжнародних інституцій необхідність міжнародного розшуку, зокрема в Інтерполі. Тоді була б більш логічною, ув'язаною в цій логіці люстрація виконавців, МВС, ГПУ, суддів, адміністрацій, в тому числі народних депутатів, котрі були інструментом злочинної організації, зокрема, в подіях 16 січня в парламенті. Я думаю, що це не пізно ще зробити. З моєї точки зору, те, що казав пан  Наливайченко, говорячи про трибунал, можна було б реалізувати саме взявши за основу усі попередні результати, котрі нам доповіли щойно силовики, керівники силових структур. Звівши все це до статті "Створення злочинної організації громадянином Януковичем Віктором Федоровичем", далі піти по цьому ланцюжку. Але це такі рекомендації керівникам силових органів, бо власне вони відповідають і перед законом, і перед совістю за результати розслідування.

Я зараз звертаюся до народних депутатів. Я думаю, що запропонований нам проект Рішення комітетів можна було б доповнити наступним.

"Верховній Раді прийняти звернення до Інтерполу про необхідність прийняття рішення про міжнародний розшук  Януковича і його поплічників".

Я знаю, як приймається рішення в Інтерполі. Дуже часто там посилаються на листи з інших країн про політичний характер переслідування. Такі випадки бувають. Ми знаємо колег із Грузії, ми знаємо, ну, я пам'ятаю про себе, да, коли такі листи спрацьовували. Але в даному випадку лист цілого українського парламенту міг би бути важливим інструментом зміни ставлення Інтерполу до цього питання. Я закликаю колег тут на комітеті підготувати проект, проголосувати і винести його на парламент.

Наступне. Я вважаю за необхідне добавити у проект Рішення дії обох комітетів по негайному або якнайшвидшому приєднанню України до Статуту Римського трибуналу,  що надзвичайно важливе з огляду на вище мною сказане.

Також я пропоную два простих ще рішення. Запропонувати керівникам силових структур оголосити зручну їм дату, 10 або 15 число кожного місяця, днем щомісячної спільної зустрічі з адвокатами і сім'ями загиблих на Майдані, аби тут не виникало питань, хто може попасти до міністра чи Генерального прокурора, а хто не може. Просто 10 чи 15 числа, будь ласка, приймайте їх втрьох і інформуйте про поточні питання, аби це не робив парламент замість вас.

І останнє. Щомісячний звіт керівників силових структур, тут в проекті написано, тричі в місяць, я думаю, це нерозумно, щомісячний звіт, знову ж таки, наприклад, до 20 числа кожного місяця за результатами розслідування,  а також про кількість працівників ваших органів, звільнених за репресивні дії щодо активістів Євромайдану. В ході люстрації або ініціативно через діяльність Служби   внутрішньої безпеки.

У мене все. Дякую за увагу.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Дякую, Юрію Віталійовичу.

Я хотів би зразу  ж по ходу, щоб ви дивились, поки ми ще виступаємо. Дивіться, щодо розшуку, звернення  те що сказав  Юрій Віталійович – це пункт 4.4, подивіться,   будь ласка. Щодо Римського статуту 4.3, він в нас є, він  тут є. І щодо 20-го, там  у нас 10-те, 20-те, 30-те числа кожного наступного місяця,  будь ласка, ми зараз це  вирішимо в кінці.

 

ЛУЦЕНКО Ю.В. Андрію, я перепрошую. 4.4, я  ж конкретизую: вжити передбачених  …., я кажу звернутися до Інтерполу.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Так-так, я маю на увазі сюди внести, правильно.

 Будь ласка, народний депутат Парасюк,  будь ласка,  Володимир.

 

ПАРАСЮК В.З. Я  стану, може щось зміниться в цій країні, може побачите. Я хочу що вам сказати: зараз вже часу немає  тягнути, неможна говорити, що було за 9  місяців, треба брати і робити. Ми від вас вимагаємо  ініціатив, які вам розв'яжуть руки, щоб виконати місію і щоб  злочинці були покарані, щоб  потім через 9 місяців ви не казали: а в нас не було  такого закону, а ми не керувались цим. Щоб   цього не було, тому що  суспільство цього терпіти не  буде.

Підтримую ініціативу Юрія Луценка і я думаю, що колеги так само, стосовно того, щоби кожен Божий місяць зустрічались, але не заступники, не  представники, а особисто ви. Я думаю,  за місяць часу ви знайдете час, щоб поспілкуватися  з тими людьми, яких рідних дали можливість керувати вам силовим блоком. Я думаю, що ми зробимо багато  висновків з цієї роботи і не приїдемо, і не сядемо в свої  кабінети: та ладно, поговорили, та й забули. Не забули.

До пана Арсена Авакова. Я хочу ще  раз наголосити, що питання по Сергію Кобі, щоб  сьогодні до вечора було розглянуто, тому що завтра можуть бути проблеми під Верховною Радою. Друге питання до пана Арсена Авакова.

 

АВАКОВ А.Б Питання вже розглянуто, суд виніс рішення: пану  Кобі запроваджено домашній арешт з 23.00 до 5 ранку 60 днів.

 

ПАРАСЮК В.З. Все. Дякую за відповідь.

Друге. Біля Верховної Ради я особисто не хочу бачити кордон з міліції, яка нас охороняє. Мене непотрібно охороняти, я думаю, що ми тут можемо  проголосувати всі, що охорони нам непотрібно. Ми не хочемо бачити в Києві, біля Верховної Ради автобуси, всякі грузовики і тим більше хлопців, які мерзнуть просто на вулиці. Я думаю,    що мене підтримають в цьому  випадку.

І на завершення хочу сказати: давайте з цієї розмови винесемо тільки конструктив. Якщо є представники родичів Небесної Сотні і вони до вас  апелюють, будь ласка,  не віднікуйтесь і не кажіть, ні, ні, ми не знали, а я не умів. Якщо ви взяли відповідальність за керівні посади, будь ласка,  гідно їх несіть. У випадку, якщо ви не будете справлятись, я думаю, ви з достойністю встанете і  скажете, що ми йдемо геть.

   Стосовно пана Наливайченка, так сталось в житті, що я людина, яка не йшла по якихось кар'єрних ростах, ну став так народним депутатом, я  дуже добре знаю корупційні схеми у Львівській області і по всій Україні, я думаю, що з вами буде зустріч і я сам можу свідчити там де було порушено права людини і в тому числі мої. Дякую за увагу.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Дякую, пане Володимир. Одну хвилину, зараз я так по черзі, Ігор я бачу, зараз я зорієнтуюсь,  тому що ми пропонували двох представників, у нас хочуть виступити більше. Я хотів би дати слово заступнику голови комітету нашого – це, будь ласка,  Мосійчуку Ігорю Володимировичу.

 

МОСІЙЧУК І.В. Доброго вечора. У мене є одне, будемо казати, таке концептуальне зауваження, я хотів би звернутися до Генерального прокурора України, тому що виключно в його повноваженнях…

Мене особисто цікавить доля суддів, які виносили рішення по євромайданівцях, яких кидали за грати, над якими знущались. Мене цікавить порушення стосовно них кримінальних справ, тому що завідомо неправосудні рішення виносились – це відомо всім. Особливо цікава справа по Віктору Смалію адвокату. Коли адвоката кинули за грати, абсолютно спровокувавши сутички. Тому я думаю, що Генеральна прокуратура мала б розглянути і розширити перелік суддів з яких Верховна Рада зніме, я переконаний,  зніме недоторканість, які будуть притягнуті до відповідальності.

Тому що саме судді були однією із причин, які спричинили подальші дії кровопролиття на майдані.

І другий момент, на якому хотів закцентувати увагу – це те, що майдану передували інші злочини, які так само мають бути включені, які були вчинені злочинною організацією про яку казав Юрій Віталійович  і всі ці злочини, всі судді, прокурори, працівники Служби безпеки України, які фальшували справи, які катували активістів, які кидали заграти, які  працівники пенітенціарної служби влаштовували катування, перекидання і знущання над активістами або політв'язнями – всі  мають бути притягнуті в комплексі. І абсолютно ще раз наголошую, підтримую Юрія Віталійовича стосовно злочинної організації, яка діяла не два місяці, не три місяці, поки був Майдан, а яка була створена колишнім Президентом країни Віктором Януковичем з першого дня, а можливо ще й до дня приходу до влади, яка була підтримана двома політичними партіями, які повинні бути заборонені раз і назавжди. Більше того, ідеологія Комуністичної партії має бути заборонена.

Тому дуже просив би Генерального прокурора звернути на це увагу, Голову Служби безпеки звернути увагу, йде судовий процес над КПУ. Питання ідеології майже не  піднімається, треба і цей момент врахувати, що  має бути засуджена не сама партія, а злочинна  ідеологія, яка спричинила до смерті мільйонів українців, і до того, що трапилось в цей час. Дякую.

_______________. Дякую, пане Ігорю.

Шановні колеги, будь ласка, зараз я хотів би надати  слово народному депутату Барна і потім народному  депутату Геращенко, бо вони вже записались. Якщо пан Мірошниченко не  наполягає, я вам  теж дам слово, і ми підводимо риску.

 

БАРНА О.С.  Я звертаюся виключно до  представників правоохоронної нашої системи, і щоб не сталося так, що як сталося з сім'єю чи режимом, чи бандою Януковича, що вони покинули межі впливу на них нашого законодавства і вникли відповідальності  за границю.

Я прошу вас індетифікувати всіх підозрюваних, і можливих підозрюваних у всіх цих справах замовників, виконавців, в тому числі і тих, хто покривав цих злочинців-суддів, в тому числі, і які здійснювали  фінансові злочини, зокрема, розблокування  рахунків і так далі. Заборонити їм виїзд за межі України, а також заборонити здійснювати їм, їхнім родинам, близьким, знайомим будь-які фінансові операції,  нотаріальні дії щодо опису майна чи передачі майна і так далі.

Тобто це для забезпечення покарання.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Дякую, пане Олеже.

Будь ласка, народний депутат Геращенко. Увага, шановні колеги! Залишилось трошки, ще 10 хвилин. Увага!

 

ГЕРАЩЕНКО А.Ю. У меня очень коротко.

Уважаемые депутаты, уважаемые присутствующие, у меня есть предложение внести в пункт 4.5 нашего решения такое дополнение. Я вот сегодня послушал всех выступающих, и вижу, что очень много проблем связано с тем, что нет единого реестра, доступного для общества, в котором было бы указано, в какой день произошли какие преступления, против кого и так далее. Я предлагаю довнести в пункт 4.5 предложение: Генеральной прокуратуре создать единый публичный реестр всех преступлений против евромайдановцев с 21 ноября по 20 февраля. Чтобы он был доступным, публичным, и было видно, какого числа чьи интересы были… пострадали и так далее. Сколько людей было побито, кто был побит, какие были нанесены травмы, какие судьи кого судили, когда какого человека незаконно закрыли в СИЗО, какие действия по этому поводу принимаются. И буду настаивать на таком предложении.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую, пане Антоне.

Будь ласка, Ігор Луценко.

 

ЛУЦЕНКО І.В. Дякую.

Ну, в мене теж доповнення до пункту 4.5: Генеральній прокуратурі України, Міністерству внутрішніх справ на постійній основі закріпити співробітників для того, щоб забезпечити належний рівень співпраці та координацію діяльності з оперативними підрозділами МВС СБУ України та…  МВС України та СБУ. Тобто ще раз  я повторю: значить, на постійній основі закріпити співробітників відповідних підрозділів для того, щоб забезпечити належний рівень співпраці та координацію діяльності з оперативними підрозділами …….. МВС СБУ та СБУ. МВС України та СБУ.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Дякую.

 

ЛУЦЕНКО І.В. Отака правочка. Це пункт 4.5.

Дякую.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Дякую.

Будь ласка, народний депутат Мірошниченко Юрій Романович.

 

МІРОШНИЧЕНКО Ю.Р. Шановні колеги, я хотів би, щоб наша дискусія була не емоційною, і ми отримали інформацію від провідних відомств. І вже в контексті нашого рішення комітети ухвалили пункт 2. Тут йдеться про те, що комітети вважають, що досудове розслідування злочинів здійснюється неефективно та із суттєвим порушенням строків їх розслідування.

Разом з тим, ми чули щодо цього питання, і строків і неефективності, навіть пропозиції продовжити ці строки.

То от я запитав: чи є порушення строків процесуальних? Кажуть, що немає. Щодо неефективності, звісно, емоційно ми всі відчуваємо, пройшов рік – винні не названі і відповідно хтось несе на собі відповідальність ту, до якої непричетний, хтось навпаки – очікує, що будуть покарані ті, хто винні. Але разом з тим, тут ми маємо визначитися з частиною неефективно, напевно, треба, щоби наші адвокати отримували ту інформацію, яку вони сьогодні пообіцяли їм отримати. І щодо строків я би теж питання це після доопрацювання уточнив.

Тепер питання, пункт 4.4., тут говорили про необхідність його навіть доповнити. Але ми з вами – не суд. Я би видав таку редакцію: вжити передбачених законодавством, чинним законодавством заходів щодо встановлення причетності колишнього Президента України і так далі. Тобто і  прокуратура, і Міністерство внутрішніх справ, і СБУ можуть встановити причетність, передати і лише суд буде визначати і винних, і терміни і форми покарання. Дякую за увагу.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую, Юрій Романович.

Будь ласка, слово надається голові комітету Єгору Соболєву

 

СОБОЛЄВ Є.В. Друзі, в мене пропозиція наступна. Чесна кажучи, я думаю, що якби ми все це почули в часи Януковича, то це було б приблизно так само. Там приходив міністр внутрішніх справ, Генеральний прокурор, Голова СБУ і казали: углубим, расширим и переможемо.

Давайте домовимося про дуже просту річ. Тут є представник країни, де робота керівників правоохоронних органів в нас у всіх викликала дива, захоплення і в результаті призвела до зовсім неймовірних змін. Да, зараз один керівник Міністерства внутрішніх справ сидить у в'язниці, Генеральний прокурор сидить у в'язниці, як на мене, це найкраще свідчення їхньої роботи, що вони думали про країну, а не про себе.

Давайте домовимося, в мене пропозиція до обох комітетів. Пункт 4, який говорить про те, що треба зробити. Ми пишемо: вподовж місяця. Якщо ми впродовж місяця не побачимо, що там реально почалося розслідування, адвокати не скажуть: "Да, вони почали рвати всіх цих негідників, які залишаються на керівних посадах, станом на зараз і не завжди блокують можливість будь-яких розслідувань, не тільки цих.

Арсене Борисовичу, будь ласка, ви на засіданні парламентського комітету. Ви коли Закон про очищення влади рекламуєте в своїх виступах, я вам сказав: почніть зі звільнення Терещука, який є ганьбою для всієї Волині; почніть зі звільнення Чеботаря, який вам привів всю корупцію в усіх її розмірах, етапах і історичних періодах. А потім будете хитати головою і розповідати нам, як ви добре працюєте з усіма цими людьми.

АВАКОВ А.Б. …………… Ведіть засідання, а не понукайте нас!

СОБОЛЄВ Є. В. Пане Арсен, ви забули... (Шум у залі)

 ….понукає тотальної бездіяльності Міністерства внутрішніх справ. Вам всі вдячні за організацію батальйонів, так само і добровольцям, які їх сформували. Але поруч з добровольчими батальйонами в абсолютно незмінному вигляді існує міліція Захарченка, яку ви очолюєте. І ви перший про це знаєте. І немає жодного міста, де ситуація би в країні змінилася по відношенню роботи міліції.

Давайте так, без емоцій. Я пропоную записати в пункт, який стосується необхідності рішень, слово "впродовж місяця". Якщо ми через місяць не побачимо, що наші керівники правоохоронних органів почали працювати так, як ситуація вимагає від них працювати, то ми повинні ставити перед комітетами, перед нашими колегами в парламенті питання заміни керівників правоохоронних органів.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Шановні колеги, у нас… будь ласка, ще раз подивіться своє рішення. Наше рішення, яке ми підготували спільно Комітет з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності і Комітет з питань запобігання і протидії корупції. І ті поправки і пропозиції, які були внесені тільки що від наших колег: Юрія Луценка, Єгора Соболєва, пана Мірошниченка, пана Геращенка, - я думаю, що вони всі мають право на життя і технічне відпрацювання. Потім юридичною технікою ми це зробимо, як потрібно. Повірте, буде так, як ми домовилися.

Тому у мене така пропозиція, колеги. Перед тим, як проголосувати, ще раз подивіться. Немає більше зауважень? (Загальна дискусія)

 Ну, коротеньке. Якщо коротеньке, зауважте.

 

_______________. Є зауваження по пункту 2. Все ж таки от згідно доповіді терміни не були порушені, а там, де слово, після слова "неефективність" я би добавив "через недосконалість законодавства". Дякую.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Ну, це після слова "неефективність" я би добавив  "через недосконалість законодавства"

___________. Про це сказав Юрій Мірошніченко.

____________. Є ще пропозиція. Можливо зробити правильні і розумні висновки з сьогоднішньої бесіди. І доповнення зробити фундаментальний документ, не зараз тут записали і крапка, а на засіданнях двох комітетів внести кожному депутату свої побажання, обговорити, врахувати пропозиції та зауваження, які пролунали сьогодні від усіх ……........, створити нормальний документ, який буде виданий суспільству, яке не тільки два наші комітети будуть контролювати, але і суспільство буде контролювати, він буде публічний цей документ,  і таким чином ми досягнемо якогось позитиву від сьогоднішньої розмови. Бо починалося, ви бачите, з одного, але думка людей, присутність преси багато змінює підходів до того документу, який ми теж практично формально записали для підведення галочки для нашого…  Тобто, прийняти до відома, вже треба буде викреслити, а зробити висновки, які би були такі, які можуть виконати сьогодні міністри и можна було б через місяць прозвітувати, виконав те, те і те.

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дуже дякую вам за пропозицію. Я хотів би запропонувати нашим колегам я зараз скажу,  я не про звіт. Я може скажу так, щоб ми тут не суперечились і не з'ясовували деякі стосунки, емоційно не висловлювалися. Нормальна розмова, нормальнасьогодні була позиція комітетів і позиція громадянського суспільства. Я пропоную прийняти це рішення за основу, як у нас у Верховній Раді. Кожен комітет проголосує за основу і 23 грудня спокійно в цих комітетах ми спільно з вами затвердимо добре відпрацьовані юридично грамотно зроблені документи. Нема заперечень? В кінцевому вигляді і редакції.Тому я ставлю спочатку це питання до комітету з питань протидії корупції. Будь ласка, хто за таку пропозицію, прошу голосувати.

Хто "за"? Прошу опустити.

Хто "проти"? Утримався?  Одноголосно.21 депутат.

Комітет законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності. Хто за цю пропозицію, прошу голосувати.

Хто "за"? Прошу опустити.

Хто "проти"? Утримався?  Прийнято одноголосно.

Шановні колеги. Я хотів би, по-перше,

По-перше, не зважаючи на ту розмову і той градус, який був сьогодні, подякувати керівникам правоохоронних органів, тим, хто сьогодні на передовій. Це так, це правда.

Дякую вам. Дякую всім депутатам, дякую тим, хто дійсно сьогодні відверто задав питання. Але закінчити я хотів би у зв’язку з тим, що у нас присутні сьогодні рідні і батьки, і діти тих людей, які полягли на Майдані. Я хотів би ще раз згадати їх хвилиною мовчання.

 

ХВИЛИНА МОВЧАННЯ.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую. Засідання комітету оголошує закритим. Дякую. Комітетів.

 

СОБОЛЄВ Є.В. Панове, антикорупційний комітет продовжить роботу за 15 хвилин в нашому звичному залі засідань, кімната 330.

 

КОЖЕМ'ЯКІН А.А. Комітет з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності, ми  залишаємось тут, тому що в залі нашого Комітету проводить засідання Комітет з питань свободи слова. Ми залишаємося тут  в залі і проведемо засідання. Порядок денний у вас на руках.

 

Повернутись до списку публікацій

Версія для друку